Kaleiçi Gezilecek Yerler

Deniz manzaralı sokakları, sıra sıra dizilmiş kafeleri, şık restoranları, cumbalı tarihi evleri, hediyelik eşya dükkanları ve birbirinden renkli mağazaları ile dikkat çeker Kaleiçi.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kaleiçi Gezilecek Yerler

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Saatler geçirebileceğiniz bir mekan"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Çocuklar gibi mutlu hissettim"

0.0

Misafir yorumu

1 yorum

"Gemilerin akaryakıtları"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Argos Hotel
Argos Hotel

Argos Hotel

Gezinomi çağrı merkezi 0 850 600 77 44

Gezinomi

En uygun oda fiyatı

76 TL

En Uygun Fiyata Git

Kaleiçi Gezilecek Yerler

Deniz manzaralı sokakları, sıra sıra dizilmiş kafeleri, şık restoranları, cumbalı tarihi evleri, hediyelik eşya dükkanları ve birbirinden renkli mağazaları ile dikkat çeker Kaleiçi.

Antalya'nın en çok turist çeken yeridir Muratpaşa ilçesinde yer alan kara ve deniz surları ile kuşatılmış olan Kaleiçi. Deniz manzaralı sokakları, sıra sıra dizilmiş kafeleri, şık restoranları, cumbalı tarihi evleri, hediyelik eşya dükkanları ve birbirinden renkli mağazaları ile dikkat çeker. Tarihi dokusunu kaybetmeyen Kaleiçi, Antalya'nın merkezi noktalarından biridir. Yıl boyunca yerli ve yabancı binlerce turistin tercih ettiği tatil noktaları arasındadır.

Kaleiçi Müzesi: Yerli ve yabancı turistler tarafından bölgedeki en sık ziyaret edilen yerlerin başında gelir tarihin gölgesindeki Kaleiçi Müzesi. İlk yapı Aya Yorgi Kilisesi'dir ve burada sık sık sanatsal etkinlikler düzenlenir. İkinci yapı geleneksel bir Türk- Kaleiçi evidir ve bu yapıda etnografik eserler sergilenmektedir. Bu yapıların her ikisi de korunması gereken iki binada yer alan özel bir müzedir.

Kaleiçi Çarşısı: Akdeniz'in incisi, göz bebeği Antalya'nın en renkli, en cıvıl cıvıl yeridir Kaleiçi Çarşısı. Sıra sıra dizilmiş hediyelik eşya dükkanları, butikler, şık mağazalar, kafeler, cumbalı evler, butik oteller, barlar ve restoranlarla çevrilidir bu şirin çarşı. Dilediğinizce alışveriş yapıp, yorulduğunuzda ise kafelerden birinde oturup, kahvenizi yudumlayıp, eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz.

Yivli Minare: Doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile ünlü olan Antalya'nın simgelerinden biridir Yivli Minare. Şehrin ilk İslam yapılarından biridir ve aynı zamanda külliyesinin en etkileyici parçalarındandır. Selçuk dönemi eserlerinden olan ve günümüze kadar gelebilen Yivli Minare 13. yüzyılla tarihlendirilir. İlk yapıldığı dönemlerde Bizans kilisesiydi. Daha sonra Alaeddin Keykubat tarafından minare eklenerek camiye çevrilmiştir. Kaleiçi'nde yer alan ve 45 metre yüksekliğinde olan Yivli Minare, şehrin neredeyse her noktasından görülür.

Hıdırlık Kulesi: Antik Çağdan kalma Hıdırlık Kulesi, kara surlarının en güneyinde yer alır. Kule son derece sağlam durmaktadır. Savunma alanı olarak ya da işaret ateşinin yakıldığı yer olarak kullanıldığı düşünülmektedir.

Kesik Minareli Camii: Günün her saati renkli, cıvıl cıvıl olan Kaleiçi Antalya'da gezip, görebileceğiniz birçok tarihi değer vardır. Bunlardan biri de günümüzde açık olmayan Kesik Minareli Camii'dir. İlk dönemlerinde kilise olarak inşa edilmiş olsa da 2. Beyazıt'ın oğlu Sultan Korkut tarafından camiye çevrilmiştir. 19. yüzyılda geçirdiği yangın sonrası minaresinin ağaç kısmı yanınca Kesik Minareli Camii olarak anılmaya başlanmıştır. Eşine az rastlanır bir yapı olan camii en son 1974 yılında restore edilmiştir.

Kaleiçi gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Antalya Oyuncak Müzesi
Antalya Oyuncak Müzesi

-

Çocuklar gibi mutlu hissettim

Çok güzel, kendimi çocuklar gibi mutlu hissettim. Hala unutamadım. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mermerli Plajı
Mermerli Plajı

-

Gemilerin akaryakıtları

Mükemmel ama gemilerin akaryakıtları denize dökülüyor, pek hoş değil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Karaalioğlu Parkı
Karaalioğlu Parkı

-

Saatler geçirebileceğiniz bir mekan

Semaverde çayınız, masada çekirdeğiniz, yanınızda iyi bir dostla saatler geçirebileceğiniz bir mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)