Finike Görülecek Yerler

Antalya'nın cennet köşelerinden biri olan Finike'de tatil yapmayı planlıyorsanız bolca dinlenmenin yanı sıra pek çok aktivite yapma şansınız da var...Finike Görülecek Yerler - Finike En İyi 10 Yapılacak Şey

Antalya'nın cennet köşelerinden biri olan Finike'de tatil yapmayı planlıyorsanız bolca dinlenmenin yanı sıra pek çok aktivite yapma şansınız da var...
Akdeniz'in doğa harikası Teke Yarımadası'nda bulunan Finike, binlerce yıllık bir tarihin üzerine kurulu ve pek çok doğal güzelliğe sahip bir tatil beldesi. Yılın tüm yorugunluğunu üzerinizden atabileceğiniz huzur dolu bir tatilin yanı sıra birçok aktivite imkanınız da olacak Finike'de.

Finike'de yapılacak şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Finike'de binlerce yıllık tarihin günümüze ulaşan izlerini dört bir yanda görmeniz mümkün. Apollonia Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Gagai Antik Kenti bölgenin tarihine şahitlik etmeniz için sizleri bekliyor. Bu antik kentleri tatil gezi rotanıza mutlaka ekleyin.

Antalya Finike'de yapmanızı önerdiğimiz bir diğer şey ise doğal güzellikleri keşfetmeniz. Dünyaca ünlü Suluin Mağarası'nı keşfedebilir, masmavi denize sahip Gökliman Koyu'na gidebilir ve burada denizin tadını çıkarabilir, doğa harikası Gökbük Kanyonu'nda yürüyüş yapabilirsiniz.

Finike'nin denizi su sporları yapmak için oldukça uygun. Su kayağı, dalış, jet ski gibi su sporlarını Finike'de keyifle yapabilirsiniz.

Finike limanında keyifli yürüyüşler yapabilir, burada yer alan birbirinden güzel mekanlarda Akdeniz'e özgü lezzetleri tadabileceğiniz yemekler yiyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın