Otelleri Göster

Emir Sultan Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 89 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Emir Sultan Camii Yakınındaki Oteller

Bursa'nın mistik dokularından biridir Emir Sultan Camii. Bursa Ulu Camii'den sonra akla gelen ilk dini yapılar arasındadır. Bursa'ya gidip güzel bir tatil yapmayı planlıyorsanız, Emir Sultan Camii'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yıldırım ilçesinde bulunan cami, Yıldırım Beyazıt'ın damadı, Hundi Fatma Hatun'un kocası olan Emir Sultan adına yaptırılmıştır.

Yapılış tarihi kesin olarak bilinmese de, Çelebi Sultan Mehmet'in hükümdarlığı döneminde yaptırıldığı düşünülmektedir. Yıl içerisinde birçok turistin ziyaret ettiği Emir Sultan Camii'ni kolaylıkla ziyaret etmek için bölgeye yakın otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Emir Sultan Camii yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Şehrin tarihi yapılarından biri olan caminin dışında Emir Sultan'ın türbesi, hamam ve tekke bulunmaktadır. Derler ki, burada adanan adaklar, dilenen dilekler kabul oluyor ve bu sebepten dolayı cami sürekli olarak ziyaret ediliyor. Bursa tatilinizde Emir Sultan Camii'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hem tarihi bir dini yapının mimarisine şahit olun hem de bu mistik atmosferde kendinize yer edinin. Yapmanız gereken tek şey, Emir Sultan Camii yakınındaki otellerin birinde konaklamak olacak.