Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Orhangazi Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Orhangazi Otelleri

Orhangazi için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Orhangazi Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

1332 yılında ilçeye adını veren Orhan Gazi tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmış tarihi bir ilçedir.
Orhangazi, Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa'nın kuzeyindeki ilçesidir. 1332'de ilçeye adını veren Orhan Gazi tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılan şehir Orhan Gazi tarafından İznik'te bulunan Mevlana Alaaddin Medresesi'ne vakıf olarak bağışlamıştır. Gittikçe büyüyen ve gelişen şehir Marmara Denizi'nin güneyinde, İznik Gölü'nün de batısındadır.

Orhangazi ekonomisinin büyük bir bölümü sanayi ve tarıma dayalıdır. Bu durumun etkisiyle yıl içinde ilçeye gerek iş amacıyla gerekse de tatil için pek çok yerli ve yabancı iş adamı ve tatilci gelmektedir. Şehre gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda tesis yer almaktadır. Orhangazi'de kent otelleri, yıldızlı oteller, tatil otelleri, termal – kaplıca oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar gibi konaklama alternatifleri sunan oteller mevcuttur.

Orhangazi otelleri içerisinde her bütçeye ve zevke göre bir konaklama oteli bulabilirsiniz. Orhangazi'ye gelen kalabalık gruplar, küçük çocuklu aileler ve evinin konforunu tatilde de arayanlar apart otelleri; şehir merkezinde daha lüks bir konaklama arayanlar ise yıldızlı otelleri, termal otelleri ve kent otelleri tercih etmektedir. Orhangazi otelleri genellikle Orhangazi şehir merkezinde yer almakta olup, tüm şehir içi ulaşım ağına da yakındır.

Orhangazi otelleri kategorisinde yer alan tüm oteller ve otel fiyatları Neredekal.com Orhangazi sayfasında ayrıntılı bir şekilde listelenmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Orhangazi oteline ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bursa'nın bir ilçesi olan Orhangazi, Yalova ve İznik'e geçiş yolu üzerindedir.
Orhangazi, Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa'nın kuzeyinde Marmara Denizi'nin ve Yalova'nın güneyinde, İznik Gölü'nün batısında yer alan ilçedir. Orhangazi, Bursa, İzmir, Balıkesir gibi batı Marmara'yı İstanbul ile birbirine bağlayan güzergah üzerinde olmasından dolayı da yıl içerisinde çok sık ziyaret edilmektedir.

Günübirlik bir gezi isteyenler, hafta sonu tatilini ve kısa tatillerini değerlendirmek isteyen yakın çevrede olanlar Orhangazi'yi keşfetmeye gelmektedir. Hafta sonları özellikle Bursalılar'ın ve yakın çevrede yaşayanların büyük ilgi gösterdiği Orhangazi'de birbirinden güzel restoranlar, kahvaltı mekanları ve konaklama otelleri yer almaktadır.

Orhangazi otel fiyatları beldede yer alan otellerin konumuna, bulunduğu kategoriye göre farklılaşmaktadır. Ayrıca Orhangazi otel fiyatları sadece otelin bulunduğu farklı kategoriye göre değil konaklama yapan misafire sunulmakta olan hizmete göre de değişiklik göstermektedir.

Orhangazi otel fiyatları üzerinde etkili olan diğer bir nokta da konaklama yapmak istenilen sezon. Yaz sezonu ve tatil ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta Orhangazi otel fiyatları diğer ayları göre bir miktar daha fazla olmaktadır.

Yaz sezonun artan Orhangazi otel fiyatları, erken rezervasyon indirimleri ile daha ekonomik bir hale gelebilmektedir. Kimi otellerin zaman zaman açıkladığı erken rezervasyon avantajları Orhangazi otel fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Orhangazi otel fiyatları ve otelleri Nerdekal.com Orhangazi sayfasından incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz otele ön rezervasyon yaptırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Orhangazi Hakkında
Bursa'nın 7 ilçesinden biri olan Orhangazi, Uludağ'ın eteklerinde tabiat manzarasıyla keşfedilmeyi bekleyen ilçelerimizden biridir.

`Bursa ile arasında 40 km mesafe vardır Orhangazi'nin. Batısında İznik Gölü bulunur. Kuzeyi Samanlı Dağı ile çevrelenmiştir.

Bursa Orhangazi; 4 belde, 21 köy ve 6 mahalleden oluşmaktadır. Kalabalık bir nüfusu vardır. 2011 yılı verilerine göre 75.354'lük bir nüfusa sahiptir.

Orhangazi, ismini Osmanlı'nın ikinci hükümdarı olan Orhan Gazi'den alır. Osmanlı topraklarına katılmadan önce Roma, Bizans ve Selçuklu gibi büyük medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir topraktı. 1332 yılında ise Osmanlı topraklarından biri olmuştur.

Bursa Orhangazi'nin halkı farklı bölgelerden göç ederek bu bölgeye yerleşmiştir. Öyle ki; Trabzon, Yugoslavya, Bulgaristan, Makedonya kökenli insanlar görmeniz mümkündür.

Orhangazi, tarihi değerleriyle de göz doldurmaktadır. Bölgede birçok arkeolojik kazılar gerçekleştirilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Özellikle Ilıpınar Höyüğü'ndeki kazı çalışmalarında dünyanın en eski eşya ve mezarları ortaya çıkarılmıştır.

Köklü bir geçmişe sahip olması, Orhangazi'nin tarihi yapıtlarının birçoğunu da günümüze kadar getirebilmesini sağlamıştır. Tarihi yapıtlar bölgenin doğası eşliğinde güzel bir gezi imkanı sunar misafirlerine. Aynı zamanda diğer yakın ilçelerdeki tarihi mekanları da kolaylıkla ziyaret etme fırsatı sunar.

Orhangazi Camii, Uludağ Milli Parkı, Merinos Parkı (Osmangazi), Geruş Sinagogu (Osmangazi), İznik Gölü, bölgede gezebileceğiniz noktaların başında geliyor.

Bölgenin biraz da ikliminden bahsedelim. Bursa Orhangazi tipik bir Marmara iklimini yaşar. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken, kış mevsimi ılık ve yağışlıdır. Buna bağlı olarak halkın geçim kaynağının başında zeytincilik gelir. Halk ormancılık ve hayvancılıkla da ilgilenmektedir.

Orhangazi'de birçok otel bulabilirsiniz. Orhangazi otellerinin bazıları İznik Gölü manzaralı olup, genellikle odalarında her detay düşünülmüştür. Bursa Orhangazi'de bulunan otellerde hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla birlikte rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda Orhangazi'deki oteller her bütçeye hitap etmekte ve ekonomik bir tatil sunmaktadır.

Orhangazi otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
4
10
0 (224) 532 06 56
Atroa Butik Otel
Atroa Butik Otel
Gölyaka Mah. Bölyaka Sok. No. 118
Orhangazi / Bursa
Türkiye

-

Hafta sonu ailemle 2 gece bu mükemmel huzurlu yerde vakit geçirdim. Odalar gerçekten harika, her oda ayrı konseptte ve her şey düşünülmüş. Kaldığımız oda İstanbul odası idi ve göl manzarasına bayıldım. Eviniz konforunda gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 42 30
Otel Familia
Otel Familia
Muradiye Mahallesi Turist yolu üzeri No: 98 Orhangazi
Orhangazi / Bursa
Türkiye

-

Herkese tavsiye ederim. Gerçekten çok iyi. Çocukluğumdan beri geldiğim bir yer. Arkadaşlarım veya ailemle fırsat buldukça geliyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Yorumunuz için teşekkür ederim. Güven Dinç, Otel Familia

18 Ağustos 2016, Perşembe 13:01
4
10
0 (850) 600 42 30
Otel Familia
Otel Familia
Muradiye Mahallesi Turist yolu üzeri No: 98 Orhangazi
Orhangazi / Bursa
Türkiye

-

Otelin gerçekten kahvaltısı iyiydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Yorumunuz için teşekkür ederim. Güven Dinç, Otel Familia.

18 Ağustos 2016, Perşembe 13:01
4
10
0 (850) 600 42 30
Otel Familia
Otel Familia
Muradiye Mahallesi Turist yolu üzeri No: 98 Orhangazi
Orhangazi / Bursa
Türkiye

-

Sıcacık, tam bir aile yeri, herkese öneririm. Sabah kahvaltısı mükemmel, ekmekler taze.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Yorumunuz için teşekkür ederim. Güven Dinç, Otel Familia

18 Ağustos 2016, Perşembe 13:02