Çeşme bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çeşme Gezilecek Yerler

Ülkemizin en sık ziyaretçi ağırlayan ilçesi Çeşme, koyları, festivali, sörfü ve nice tarihi değeri ile gerek yerli gerek yabancı turistler için vazgeçilmez bir turizm bölgesine dönüştü…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çeşme Gezilecek Yerler

Toplam 32 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çeşme Boyalık Koyu

"Çok pahalı"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Meydanı

"alacati meydani"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Paşalimanı Plajı

"İşleten kafe çok pahalı"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Ilıcaları

"Çeşme Ilıcaları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Taş Evler

"Alaçatı Taş Evler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Plajları

"Alaçatı Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Ilıca Plajı

"Ilıca Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çark Plajı

"Çark Plajı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Kalesi

"Simgesel yapı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Şifne Reisdere

"Çeşme Şifne Reisdere"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en sık ziyaretçi ağırlayan ilçesi Çeşme, koyları, festivali, sörfü ve nice tarihi değeri ile gerek yerli gerek yabancı turistler için vazgeçilmez bir turizm bölgesine dönüştü…

İzmir'e 87 km mesafede yer alan ilçesi, yıl boyunca özellikle de bahar ve yaz aylarında sıklıkla ziyaret ediliyor. İzmir gibi büyük bir şehre yakın konumda olması ise hafta sonu kaçamakları için bile olsa ilçenin tercih edilmesinde katkısı büyük. Üstelik bölgede her bütçeye uygun onlarca konaklama seçeneği yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra nereleri görmeli ve Çeşme gezilecek yerler nelerdir diye merak ediyorsanız, hazırladığımız bu yazıda tüm cevapları bulabilirsiniz.

Deniz, kum ve güneş:Çeşme'nin Ilıca ve Alaçatı gibi turistik duraklara sahip olması ve denizin yanı başında yer alması onu popüler tatil beldelerinden biri haline getirdi. İlçe özellikle deniz tatili için gelen ziyaretçilerini muhteşem koy ve plajlarında ağırlıyor. Alaçatı'daki Çark Plajı ve Piyade Plajı, Ilıca Plajı, Çeşme Altınkum Plajı, Çeşme Beachleri ve Alaçatı Beachleri denize girilebilecek yerlerin başında geliyor. Ayrıca bölgenin rüzgarının bol olması sörf için tercih edilebilmesinde büyük bir etken.

Çeşme Kalesi:Çeşme'nin önemli simgelerinden biri olan Çeşme Kalesi, günümüzde müze olarak da kullanılıyor. Tarihi 1508 yılına ve Osmanlı dönemine kadar uzanan kale bazı kaynaklarda ise Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilgisi yer alıyor. Kale bölge ziyareti sırasında görülmesi gereken yerlerin de başında geliyor.

Alaçatı Köy Pazarı:Çeşme'nin sevimli beldelerinden Alaçatı'da her hafta cumartesi günü kurulan Alaçatı Köy Pazarı'nda, bölgenin yerli halkının ürünü onlarca organik ve el emeği ürün yer alıyor. Siz de kıyafetten sebzeye her şeye ulaşabileceğiniz pazarı gezmeden ve alışveriş yapmadan seyahatinizden dönmeyin.

Erythrai Antik Kenti:Çeşme'nin Ildırı beldesinde yer alan Erythrai Antik Kenti, antik çağdan günümüze kadar ulaşmış. En önemli özelliklerinden biri kent Çeşme'de bilinen ilk yerleşim yerlerinden biri. Bu nedenle bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin de başında geliyor.

Çeşme Ilıcaları:Çeşme ülkemizin en çok tercih edilen ılıcalarından birine sahip. Bunun nedeni tabi hem ılıcanın hem de plaj keyfinin bir arada olduğu ender yerlerden biri olması. İlçe merkezine yalnızca 5 km uzaklıkta yer alan ılıcalar, romatizma, kadın hastalıkları, deri ve karaciğer rahatsızlıkları gibi pek çok konuda şifa bulmanızı sağlıyor.

Alaçatı Yel Değirmenleri:150 yıl gibi köklü bir tarihe sahip olan Alaçatı Yel Değirmenleri aynı zamanda bölgenin önemli simgelerinden biri. Günümüzde restore edilerek bir kısmı kafe ve restoran olarak kullanılan değirmenler, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

14 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
14
İşleten kafe çok pahalı
2

-

14
Çok güzel
10

-

14
Çok pahalı
6

-

14
Muhakkak görülmeli
10

-

14
g.güneş tarafından...
10

-

14
alacati meydani
10

-

14
Simgesel yapı
10

-

14
Çeşme Ilıcaları
10

-

14
Çeşme Şifne Reisdere
10

-

14
Çark Plajı
10

-

14
Ilıca Plajları
10

-

14
Alaçatı Yel Değirmenleri
10

-

14
Alaçatı Plajları
10

-

14
Alaçatı Taş Evler
10

-