Çeşme Şifne Reisdere

  • İzmir / Çeşme

Çeşme Şifne Reisdere

Şifalı kaplıca suları ve vücuda iyi gelen çamuru ile ünlü olan Çeşme Şifne Reisdere, Çeşme merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Her yıl çok sayıda ziyaretçiye şifa veren bölge esasen Rumeli göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı bir köydür. Köyün ortasından ona ismini veren ve köyü ikiye bölen bir dere geçmektedir.

Kaplıcalarının romatizma, mide, bağırsak hastalıkları, raşitzm ve kadın hastalıklarına iyi geldiği Çeşme Şifne Reisdere'nin kaplıcası kalsiyum ve sodyum klorür içermektedir. Zengin termal suları ile tüm bu hastalıklara iyi geldiği için ülkemizi pek çok yerinden her yıl sayısız ziyaretçiye günübirlik ya da uzun süreli olarak ev sahipliği yapmaktadır.

Bünyesinde termal otel bulunan bu sevimli köy şifalı sularının yanı sıra ziyaretçilere sakin ve bir o kadar temiz koylarda yüzme olanağı da sunmaktadır. Çeşme Şifne Reisdere, bölgenin önemli turizm duraklarından olan Alaçatı'ya yalnızca 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile daha sakin ve şifalı bir seyahat arayışında olanlar arasında da sıklıkla tercih edilir konumdadır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Çeşme Şifne Reisdere
10

-

Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.