Çark Plajı

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı

Çark Plajı

Çeşme Yarımadası'nın güneyinde yer alan ve bölgenin en ünlü plajı olan Çark Plajı, özellikle sörf tutkunlarına yıl boyunca unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Alaçatı merkezinden minibüsler ile kolaylıkla ulaşabilen plaj daha çok rüzgar sörfü için tercih edilmesi nedeniyle denize girmek isteyen ziyaretçiler koyun hemen yan tarafındaki beach ya da halk plajını tercih etmektedir. Dört mevsim boyunca rüzgarlı olması nedeniyle Çark Plajı'nda aynı zamanda çok sayıda sörf okulu yer almaktadır.

Denizin derinliği yaklaşık bir metre civarında olması da plajı rüzgar sörfüne uygun hale getiren diğer bir etmendir. Tropikal bir görünüme sahip olan Çark Plajı yalnızca ülkemizden değil dünyanın pek çok yerinden sörfçüye ev sahipliği yapmaktadır. Sörf yapmak, dünyaca ünlü sörfçüleri izlemek ve güneşlenmek için tercih edebileceğiniz plaj, aynı zamanda çok sayıda konaklama birimine de yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Çark Plajı'nın yanı sıra Alaçatı Plajları'nı Çeşme seyahatinizde yer vererek deniz, kum ve güneşle dolu muhteşem bir yaz tatili geçirme olanağı bulabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Çark Plajı
10

-

Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.