Alaçatı Yel Değirmenleri

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı

Alaçatı Yel Değirmenleri

İzmir'in popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme'nin Alaçatı beldesi, dört mevsim boyunca esen rüzgarı ile bir hayli ün yapmış bir yer. 150 yıllık köklü geçmişleriyle Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş olan Alaçatı Yel Değirmenleri, şimdilerde turizm amaçlı olarak yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Alaçatı gibi rüzgarı bol olan bir yerde buğdayı öğütmek için kullanılan Alaçatı Yel Değirmenleri, Alaçatı'nın hemen girişinde selamlıyor bizleri. Çeşme Belediyesi'nin koruması altında restore edilen Alaçatı Yel Değirmenleri'nin bir kısmı, günümüzde restoran ve kafe olarak hizmet veriyor.

Büyüklükleri birbirinden farklı dört adet küçük bir tepenin üzerinde kurulmuş olan Alaçatı Yel Değirmenleri, 1850'li yıllardan kalma taş yapılar olarak hemen göze çarpıyor. Özellikle gün batımını izlemek ve fotoğraf çekmek için oldukça ideal bir yer Alaçatı Yel Değirmenleri.

Siz de, ilk Alaçatı seyahatinizde Alaçatı Yel Değirmenleri'ni ziyaret etmeyi ve fotoğraflamayı ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Alaçatı için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Alaçatı otelleri adresini ve Alaçatı gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Alaçatı Yel Değirmenleri
10

-

Alaçatı otellerinden birinde rezervasyonunuzu yaptırdıysanız gezi listenizin başına burayı mutlaka yazın.