En lezzetli Bodrum yemekleri ve Bodrum neyi meşhur

Bodrum'un Neyi Meşhur

Güney Ege’nin vazgeçilmezi Bodrum, doğası, tarihi, masmavi denizi, eğlence ve sakinliğin bir arada olduğu eşsiz ortamı ile tatilciler için en özel yerlerden biridir.

Bodrum'un Neyi Meşhur

Güney Ege'nin vazgeçilmezi Bodrum, doğası, tarihi, masmavi denizi, eğlence ve sakinliğin bir arada olduğu eşsiz ortamı ile tatilciler için en özel yerlerden biridir.

Antik Yunan'ın izlerini her köşede göreceğiniz köklü geçmişi, Halikarnas Balıkçısı'nın evi, mavi renkteki gündüz ve geceleri ile Bodrum her daim en özel ve vazgeçilmeyen yerlerden biri olmuştur tatilciler için. Sakin ve doğa harikası köşeleri, masmavi deniz ile tertemiz kıyıların buluştuğu koyları, hareketli ve eğlenceli gece hayatı, sevimli mekanları ile her gidenin unutulmaz tatil anıları ile evine döndüğü bir yerdir.

Bodrum'un neyi meşhur, Bodrum'da ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ve tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şöyle:

Bodrum Kalesi: 15. yy.'da St. Jean Şövalyeleri tarafından yapılan Bodrum Kalesi, günümüzde Bodrum'un simgesi ve Bodrum denince akla ilk gelen görüntülerden biridir. Günümüzde ziyarete açık olan kale aynı zamanda Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Antik Tiyatro: Bodrum Kalesi'nin tam karşısında ve koya hakim bir konumda yer alan Bodrum Antik Tiyatro M.Ö. 4. yy'da inşa edilmiştir. Tiyatro, Bodrum'un antik çağla olan bağının en iyi hissedildiği yapıdır.

Barlar Sokağı: Bodrum'un gece hayatının kalbinin attığı yerdir Bodrum Barlar Sokağı. Akşamın ilk saatlerinden sabahın ilk ışıklarına dek süren eğlencesi ve farklı tarzdaki mekanları ile Bodrum'da görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Çökertme Kebabı: Bodrum'a özgü lezzetlerden biri olan çökertme kebabını Bodrum'daki hemen her restoranda bulmanız mümkündür. Kızarmış patates üzerine kırmızı et ve yoğurtla servis edilen bu yemek unutamayacağınız bir lezzet sunuyor sizlere.

Kabak Çiçeği Dolması: Ege'ye özel bir yemek olan kabak çiçeği dolmasının en güzelini Bodrum'da yeme şansına sahipsiniz. Sabahın çok erken saatlerinde, kabak çiçekleri açılır açılmaz toplanıp yapılan bu dolmayı mutlaka tadın.

Hardal Otu Salatası: Bodrum'a özgü yemeklerin arasında sıra dışı bir lezzete sahip olan hardal otu salatası, haşlanmış hardal otunun zeytinyağı, limon ve tuz ile harmanlanması ile servis edilir.

Deniz Ürünleri: Ege ve Akdeniz mutfağının harmanlanıp sofraları şenlendirdiği Bodrum'da deniz ürünleri en çok tüketilenler arasında. Özellikle iskorpit, kırlangıç balığı ve ahtapottan yapılan balık çorbaları, daha küçük balıklardan yapılan balık salataları mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

Zeytinyağlılar: Bodrum'un vazgeçilmez yemeklerinden olan ve çeşitli ot ile sebzelerden yapılan zeytinyağlı yemek ve mezeler de Bodrum'a gittiğinizde denemenizi önerdiğimiz yemekler arasında yer alıyor.

3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
Bodrum
Bodrum
/
Denizi çok güzel

-

Bodrum çok güzel, sakin, denizi çok güzel.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
Bodrum
Bodrum
/
Furkan KöSe tarafından...

-

Bodrumluyuz, Bodrum'u da çok severiz ve bu bilgi için teşekkürler.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
Bodrum
Bodrum
/
bahardeniz tarafından...

-

Güzel bir yer.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)