Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Güneyin İncisi Antalya

Güneyin İncisi Antalya

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 04 Haziran 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Güneyin İncisi Antalya

Güneyin parlayan incisi Antalya, tüm güzellikleriyle ziyaretçilerini bekiyor.

Ülkemizin en güzel turizm noktaları, Alanya’dan Kaş’a kadar uzanan Antalya’nın sınırları içinde kalıyor. Mağaralar, kanyonlar, koylar, şelaleler ve tabii kumsallar, geniş bir coğrafyaya yayılan Antalya’nın her köşesinde tüm güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Lüks oteller ise konuklarını ağırlamak için hizmette sınır tanımıyor.

Antalya, doğayla, tarihin harmanlandığı bir coğrafya. Romalılar’dan Selçuklular’a kadar daha pek çok güçlü uygarlık bu topraklarda izler bırakmışlar. Öyle ki Perge Antik Kent, Aspendos Antik Kenti ve Myra gibi neredeyse marka olmuş antik kentler Antalya’nın il sınırlarında bulunuyor. Söz konusu uygarlıklara ait tarihi kalıntılar, bölgenin her yerinde karşınıza çıkarken, bu topraklarda, doğanın cömertliği insanda hayranlık uyandırıyor.

Denize paralel uzanan heybetli dağlar, kıyılarda kumsal olup Akdeniz’in mavisiyle kucaklaşıyor. Yine bu dağlardan gelen coşkulu akarsular denizle buluşuyorlar. Tekrar tekrar görülse bile, Antalya insana her zaman keyif vermeyi başarıyor.

Antalya’da Kaleiçi’nin sokaklarında geçmişe yolculuk yapabilir, Lara ve Kundu’da tatilin tadına varabilirsiniz. Antalya’da gezip görmeniz gereken yerler arasında ise Belek, Side, Demre, Kaş, Kalkan, Kekova, Olimpos ve Çıralı bulunuyor.

Haberin tamamı için: Voyager / Haziran