Beyşehir bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Beyşehir Aktiviteleri

Konya Beyşehir köklü geçmişinden miras kalan tarihi yapılarının yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikler ile bölgede turizmin en canlı olduğu yerdirBeyşehir Aktiviteleri

Konya Beyşehir köklü geçmişinden miras kalan tarihi yapılarının yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikler ile bölgede turizmin en canlı olduğu yerdir
Beyşehir'de yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Açık hava müzesi niteliği taşıyan Konya Beyşehir'de gittiğiniz her yerde bir tarihi eser görmeniz mümkün. İlçenin geçmişine doğru bir yolculuk yapabilir ve Gündoğdu ve Kıstıfan Höyükleri, Hitit Çeşme Anıtı ve Hitit Tanrı Heykelleri, Erekilit Kibele Tapınağı, Heraklis Lahdi, Akburun Köyü Küp Mezar Anıtları, Manastır Kara Saz Yerleşimi, Lukyanus Abide ve Kitabesi, Kubad-Abad Sarayı, Eşrefoğlu Camii ve Türbesi, Bayındır Camii, Köşk Camii, Kıreli Camii, Çifte Hamam, Kale Kapısı, Bezzazlar Hanı gibi tarihi eserleri görebilirsiniz.

Milli Park alanı olarak koruma altında olan Beyşehir Gölü ve çevresini gezebilir, göl kıyısındaki restoranlarda gölden çıkan en taze balıkları tadabilirsiniz.

Günbatımında muhteşem manzaralara şahit olabileceğiniz göl kıyısında yürüyüşlere çıkabilir, bisiklete binebilir, Dumanlı-İslibucak-Kurucuova orman parkurunda trekking yapabilirsiniz.

Beyşehir Gölü'nde yer alan adalara gidebilir, bu adalardaki tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Eğer yaz aylarında Konya Beyşehir'de olursanız gölde yüzebilir, göl kıyısındaki ve adalardaki plajlarda güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Ülkemizin en büyük 5. Gölü olan Beyşehir su sporları için oldukça elverişlidir. Yılın 5 ayı bol rüzgar alan gölde sörf, berrak ve tertemiz sularda sualtı fotoğrafçılığı ve dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda su canlıları açısından oldukça zengin olan gölde amatör balıkçılık da yapabilecekleriniz arasında.

Yakamanastır'da muhteşem göl manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Uygun arazi yapısı ile off-road için çok elverişli olan Beyşehir'de macera dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Beyşehir'e 60 kilometre mesafede yer alan Kuduz Çayı'nda rafting yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük ve önemli mağaraları arasında sayılan Pınargözü Mağarası, Körükini Mağarası Beyşehir'de yer alır. Bunların yanı sıra onlarca mağara bulunmaktadır ilçede. Her yıl yerli ve yabancı binlerce kişinin ziyaret ettiği bu mağaraları keşfe çıkabilirsiniz.

Konya Beyşehir'in yöresel yemeklerinden olan bulamaç, pişi, kömbe, batırık, haşhaş helvası, pekmez helvası, kakırdak, darık ve papazyahnisini tadabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın