Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Temizle
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Ilgın Otelleri

Ilgın için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Ilgın Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Konya'nın şirin bir ilçesi olan Ilgın, ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerini yılın her mevsimi ağırlamaktadır.
Konya il merkezine 86 kilometre uzaklıkta olan Ilgın, özellikle kaplıcalarıyla ünlüdür. Ilgın tatiliniz boyunca ormanlık alanlarda dilediğiniz kadar piknik yapabilir ve bölgeyi keşfetmek için kısa yolculuklar düzenleyebilirsiniz.

Şifa kaynağı sularında huzurlu bir tatil için Ilgın otellerinin birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ilgın otelleri, kaplıca sularını kullanarak misafirlerinin rahatsızlığına uygun tedavi süreleri belirlemektedir.

Ilgın otelleri özellikle bahar ve yaz aylarında doluluk oranına ulaşır. Oteller, genellikle kaplıcalardan yararlanmak isteyenlerin yoğun ilgisini görmektedir. Eğer bahar ve yaz aylarında Ilgın'a gitmeyi planlıyorsanız erken rezervasyon yapmanızda fayda var.

Doğal güzellikleriyle huzurlu bir tatil sunan Ilgın, tatiliniz boyunca yeni keşif yerleri sunacak sizlere. Yüzyıllardır önemini korumaya devam eden bölge; İstanbul'a 579 kilometre, Ankara'ya 318 kilometre, İzmir'e ise 547 kilometre uzaklıktadır. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp, şifalı sularda tatil planları yapıyorsanız Konya'nın Ilgın ilçesi tercihleriniz arasında olabilir.

Termal su kaynaklarıyla ünlü olan Ilgın, yılın her mevsimi tatilciler tarafından tercih edilen noktalardan biridir.

Kaplıcalarıyla ün salmış bir bölge olan Ilgın, Konya'nın il merkezine yaklaşık 86 kilometrelik bir uzaklıkta yer alır. Sadece kaplıcaları değil, doğasının içerisinde bulunan piknik alanları ve ormanlarıyla da cezbeder görenleri.

Ilgın'da yer alan otellerin sayısı çok fazla olmamakla birlikte, bulunan oteller yıl içerisinde bölgeyi ziyaret eden turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar seçenekler sunmaktadır. Ilgın otellerinin geneli termal otel ve küçük otel işletmelerinden oluşmaktadır.

Ilgın otelleri her ne kadar farklı konseptlere sahip olsa da, tüm konaklama tesisleri hemen hemen aynı fiyatlara sahiptir. Ilgın otel fiyatları sadece sezona göre değişiklik gösterir. Yaz mevsiminde 100-180 TL arasında değişirken, kış sezonundan itibaren Ilgın otel fiyatları 60-90 TL'ye kadar düşüş göstermektedir.

Ilgın otel fiyatları oda kahvaltı veya her şey dahil seçeneklerine göre değişebiliyor. Fakat bu söylediğimiz Ilgın otel fiyatlarına genellikle oda kahvaltı dahildir. Her şey dahil konseptinde ise otel fiyatları yükselmektedir.

Ilgın otel fiyatları sayfamızı tıklayarak fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve bütçenize en uygun konaklama tesisinde rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgın Hakkında
Şifalı suyu, kaplıcası, sıcak kanlı, misafirperver insanı ile Türkiye'nin eşsiz köşelerinden biridir Ilgın...
M.Ö. 1500 yıllarında Hititler tarafından büyük bir şehir devleti olarak kurulan Ilgın, Kral yolu üzerinde bulunmasıyla önemli bir konuma sahiptir. Bölgeye sırasıyla Hititler, Firigyalılar, Lidyalılar, Roma ve Bizanslılar egemen olmuştur. 1077 yılında Anadolu Selçuklu Dvletinin kurucusu olan Kutalmışoğlu Süleymanşah tarafından fethedilerek Anadolu Selçuklu Devleti'ne bağlanmıştır.

Anadolu Selçuklu Devleti zamanında başkent Konya'nın önemli bir su şehriydi. Haçlı seferinde birçok kere yağma edilen bölge, Alaaddin Keykubat ve Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında yenilenmiştir. Alaaddin Keykubat ve vezir Sahip Ara tarafından yapılan hamam sayesinde Ilgın kaplıca şehri olarak tanınmıştır. 1308 yılında Selçuklu Devletinin son sultanının ölmesiyle Anadolu'nun idaresi Moğollar'ın bir kolu olan ve Irak dolaylarının hakimi olan İlhanlı Devletinin valileri tarafından yönetilen bölge, sonrasunda Eşrefoğulları Beyliğinin eline geçmiştir. İlhanlılar tarafından Eşrefoğullarının ortadan kaldırılması üzerine Hamitoğullarının eline geçen bölge 1381 yılında Osmanlı Padişahı I. Murat'a satılmıştır.

15. yüzyıl başlarında Turgutoğulları'nın idaresine verilen bölge Osmanlı - Karamanlı mücadeleleri sırasında birçok kez el değiştirmiştir. 1467 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından ele geçirilen bölge kesin olarak Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır.

Ilıca kaplıcalarına her yıl birçok turist ve yerli halk şifa bulmak için akın etmektedir. Özellikle ortopedik, nörolojik, romatizmal, deri ve cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Saadettin İsa Kümbeti, Mahmut Sultan Mescidi, I. Kılınç Arslan camii, Pir Hüseyin camii, Lala Mustafa Paşa camii, Kervansaray, Handev-i Kandevi Türbesi gibi birçok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır.

Manzarası çok güzel olan mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz. Belediye tarafından rahatlıkla mangal yapılabilecek yerler bile düşünülmüş. Kumdöken'in güzel manzarası ve temiz havası ile huzur dolu bir bu yere gitmenizde fayda var. 1 saatlik bir yolculuk ile Konya merkeze ulaşabilir, burada bulunan tarihi eserleri gezebilir, çay bahçesi ve cafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Konya'ya 89 km, İstanbul'a 579 km, İzmir'e 547 km, Ankara'ya 318 km mesafede bulunan Ilgın'a, şehir merkezinden kalkan minibüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ilgın otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
1
0 (850) 602 35 67
Öztürk Termal Otel
Öztürk Termal Otel
Kaplıca Termal Tesisleri Karşısı
Ilgın / Konya
Türkiye

-

Otel çok pis. Banyoda sigara izmariti vardı düşünün. Havuz ılıktı, bu kısımlar da çok pis. Ben seyahat ederken uğradım uyuma amaçlı, tatil amaçlı gelsem fena takardım, hele ailenizi falan getirmeyin sakın, çöpe atmayın paranızı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)