Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Ilgın Otelleri

Ilgın için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Ilgın Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Konya'nın şirin bir ilçesi olan Ilgın, ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerini yılın her mevsimi ağırlamaktadır.

Konya il merkezine 86 kilometre uzaklıkta olan Ilgın, özellikle kaplıcalarıyla ünlüdür. Ilgın tatiliniz boyunca ormanlık alanlarda dilediğiniz kadar piknik yapabilir ve bölgeyi keşfetmek için kısa yolculuklar düzenleyebilirsiniz.

Şifa kaynağı sularında huzurlu bir tatil için Ilgın otellerinin birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ilgın otelleri, kaplıca sularını kullanarak misafirlerinin rahatsızlığına uygun tedavi süreleri belirlemektedir.

Ilgın otelleri özellikle bahar ve yaz aylarında doluluk oranına ulaşır. Oteller, genellikle kaplıcalardan yararlanmak isteyenlerin yoğun ilgisini görmektedir. Eğer bahar ve yaz aylarında Ilgın'a gitmeyi planlıyorsanız erken rezervasyon yapmanızda fayda var.

Doğal güzellikleriyle huzurlu bir tatil sunan Ilgın, tatiliniz boyunca yeni keşif yerleri sunacak sizlere. Yüzyıllardır önemini korumaya devam eden bölge; İstanbul'a 579 kilometre, Ankara'ya 318 kilometre, İzmir'e ise 547 kilometre uzaklıktadır. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp, şifalı sularda tatil planları yapıyorsanız Konya'nın Ilgın ilçesi tercihleriniz arasında olabilir.

Termal su kaynaklarıyla ünlü olan Ilgın, yılın her mevsimi tatilciler tarafından tercih edilen noktalardan biridir.

Kaplıcalarıyla ün salmış bir bölge olan Ilgın, Konya'nın il merkezine yaklaşık 86 kilometrelik bir uzaklıkta yer alır. Sadece kaplıcaları değil, doğasının içerisinde bulunan piknik alanları ve ormanlarıyla da cezbeder görenleri.

Ilgın'da yer alan otellerin sayısı çok fazla olmamakla birlikte, bulunan oteller yıl içerisinde bölgeyi ziyaret eden turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar seçenekler sunmaktadır. Ilgın otellerinin geneli termal otel ve küçük otel işletmelerinden oluşmaktadır.

Ilgın otelleri her ne kadar farklı konseptlere sahip olsa da, tüm konaklama tesisleri hemen hemen aynı fiyatlara sahiptir. Ilgın otel fiyatları sadece sezona göre değişiklik gösterir. Yaz mevsiminde 100-180 TL arasında değişirken, kış sezonundan itibaren Ilgın otel fiyatları 60-90 TL'ye kadar düşüş göstermektedir.

Ilgın otel fiyatları oda kahvaltı veya her şey dahil seçeneklerine göre değişebiliyor. Fakat bu söylediğimiz Ilgın otel fiyatlarına genellikle oda kahvaltı dahildir. Her şey dahil konseptinde ise otel fiyatları yükselmektedir.

Ilgın otel fiyatları sayfamızı tıklayarak fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve bütçenize en uygun konaklama tesisinde rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgın Hakkında

Şifalı suyu, kaplıcası, sıcak kanlı, misafirperver insanı ile Türkiye'nin eşsiz köşelerinden biridir Ilgın...

M.Ö. 1500 yıllarında Hititler tarafından büyük bir şehir devleti olarak kurulan Ilgın, Kral yolu üzerinde bulunmasıyla önemli bir konuma sahiptir. Bölgeye sırasıyla Hititler, Firigyalılar, Lidyalılar, Roma ve Bizanslılar egemen olmuştur. 1077 yılında Anadolu Selçuklu Dvletinin kurucusu olan Kutalmışoğlu Süleymanşah tarafından fethedilerek Anadolu Selçuklu Devleti'ne bağlanmıştır.

Anadolu Selçuklu Devleti zamanında başkent Konya'nın önemli bir su şehriydi. Haçlı seferinde birçok kere yağma edilen bölge, Alaaddin Keykubat ve Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında yenilenmiştir. Alaaddin Keykubat ve vezir Sahip Ara tarafından yapılan hamam sayesinde Ilgın kaplıca şehri olarak tanınmıştır. 1308 yılında Selçuklu Devletinin son sultanının ölmesiyle Anadolu'nun idaresi Moğollar'ın bir kolu olan ve Irak dolaylarının hakimi olan İlhanlı Devletinin valileri tarafından yönetilen bölge, sonrasunda Eşrefoğulları Beyliğinin eline geçmiştir. İlhanlılar tarafından Eşrefoğullarının ortadan kaldırılması üzerine Hamitoğullarının eline geçen bölge 1381 yılında Osmanlı Padişahı I. Murat'a satılmıştır.

15. yüzyıl başlarında Turgutoğulları'nın idaresine verilen bölge Osmanlı - Karamanlı mücadeleleri sırasında birçok kez el değiştirmiştir. 1467 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından ele geçirilen bölge kesin olarak Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır.

Ilıca kaplıcalarına her yıl birçok turist ve yerli halk şifa bulmak için akın etmektedir. Özellikle ortopedik, nörolojik, romatizmal, deri ve cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Saadettin İsa Kümbeti, Mahmut Sultan Mescidi, I. Kılınç Arslan camii, Pir Hüseyin camii, Lala Mustafa Paşa camii, Kervansaray, Handev-i Kandevi Türbesi gibi birçok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır.

Manzarası çok güzel olan mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz. Belediye tarafından rahatlıkla mangal yapılabilecek yerler bile düşünülmüş. Kumdöken'in güzel manzarası ve temiz havası ile huzur dolu bir bu yere gitmenizde fayda var. 1 saatlik bir yolculuk ile Konya merkeze ulaşabilir, burada bulunan tarihi eserleri gezebilir, çay bahçesi ve cafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Konya'ya 89 km, İstanbul'a 579 km, İzmir'e 547 km, Ankara'ya 318 km mesafede bulunan Ilgın'a, şehir merkezinden kalkan minibüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ilgın otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Sahib Ata Termal Otel
Sahib Ata Termal Otel

-

Müşteri memnuniyeti çok önemli

Temizlik açısından iyi ama biraz daha yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. 4 yıldızlı otele göre bence bir de personellerin daha güler yüzlü, nazik olması lazım. Özellikle de hamam kısmında çalışanların müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Bir otel için bence.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sahib Ata Termal Otel
Sahib Ata Termal Otel

-

Personelin ilgi ve güler yüzü

Gerçekten çok hoş bir tesis. Personelin ilgi ve güler yüzü harikaydı. Sadece kapalı havuzları küçük.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca

-

Sürekli elektrik kesintisi var

Arkadaşlar merhaba. Otelde kesinlikle parasının karşılığında bir hizmet mevcut değil. Sürekli elektrik kesintisi var. Odalar bakımsız. Çift kişilik oda alıyorsunuz ayrı ayrı yataklı odalara yönlendiriyolar. Sonra onları birleştiriyolar ve inanılmaz rahatsızlık veriyor. Yastıklar deseniz taşa yatın daha iyi. Her şey dahil deniliyor ama yemek sonrası çayı ücretle içiyorsunuz. Kesinlikle tavsiye etmem. Bilgilerinize...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca

-

Harika bir kaplıca tesis

Mükemmel bir kaplıca, tesislere selam ve saygılarımla. Kısa da olsa otelinizde konakladık, gerçekten de çok memnun olduk, her şey mükemmeldi, özellikle resepsiyon görevlisi Murat Bey'e, yemekhane şefi aşçı Ali Bey'e ve tüm personelin göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim. Kısa zamanda görüşmek dileklerimle.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca
Grand İpek Palace Hotel & Spa Termal Kaplıca

-

5 kuruş etmez

Kötü otel kavramı bu otel açıldıktan sonra literatüre girmiştir. Her şey çok kötü. Saatlerce yemek kuyruğunda bekleyeceğiniz için yanınızda yiyecekle gitmeniz tavsiye edilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)