Konya bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Konya Restoranları

Turizmin ne haraketli bölgelerinden biri olup aynı zamanda yemek kültürüyle, sosyal yaşantısıyla ve gezilecek mekanlarıyla keyifli bir tatil sunar Konya.Konya Yemek Yenilecek Yerler

Turizmin ne haraketli bölgelerinden biri olup aynı zamanda yemek kültürüyle, sosyal yaşantısıyla ve gezilecek mekanlarıyla keyifli bir tatil sunar Konya.

Konya, gerek şehir merkezinde gerekse her ilçesinde yöresel yemekleri bulabileceğiniz mekanlara sahiptir. Her restoranı farklı bir atmosfer eşliğinde keyifli bir yemek yeme imkanı sunar.

Konya restoranlarına gitmeden önce canınızın ne yemek istediğine karar vermelisiniz ilk olarak. Sonrasında konakladığınız otele yakın veya daha farklı bir bölgelerdeki Konya restoranlarında dilediğiniz lezzeti tadabilirsiniz.

Bizim Hacının Yeri: Eğer alabalık yemek istiyorsanız, Meram Yaka Caddesi üzerinde bulunan Bizim Hacının Yeri'ne gidebilirsiniz. Bu sıcak mekanda küçük bir köy bahçesi eşliğinde alabalık yerken masanıza közde biber, soğan ve mantar da dahil edebilirsiniz.

Hacı Şükrü Fırın Kebapçısı: Konya'nın ünlü mekanlarından biri olan Hacı Şükrü Kebapçıs, Selçuklu ilçesine bağlı olan Devricedid Mahallesi, Cemsultan Caddesi üzerinde bulunuyor. Çok makul fiyatlara fırın kebabı yiyebilirsiniz.

Buhara İnegöl Köftecisi: Canınız köfte çektiyse eğer, Selçuklu ilçesindeki Buhara İnegöl Köftecisini tercih edebilirsiniz. Mekan Babalık Mahallesi, Yahya Çavuş Caddesi üzerinde. Buhara İnegöl Köftecisi'nde çok uygun fiyatlara birçok lezzeti damağınızla buluşturabilirsiniz.

Biroğlu Baklavacısı: Tatlılarınızı Konya'nın ünlü Biroğlu Baklavacısı'nda yiyebilirsiniz. Karatay Şemsi Tebrizi Mahallesi, Vali İzzetbey Caddesi üzerinde bulunan baklavacı da cevizli baklavadan fıstıklı baklavaya, şöbiyeden Antep dürümüne birçok tatlıdan dilediğinizi yiyebilirsiniz.

Mithat Tirit: Konya'nın ünlü tiridini Mithat Tirit'te mutlaka denemelisiniz. Karatay ilçesinde bulunan mekan Kasap Sinan Mahallesi, İstanbul Caddesi, Yusuf Sokak'ta bulunuyor. Konya'ya özgü bu lezzetin en güzel yapılan yerlerinden biridir Mithat Tirit. Mekan özellikle öğle saatlerinde çok yoğun olduğu için biraz daha geç saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın