Konya Ereğli Otelleri

Adını, Yunan mitolojisindeki yarı tanrı olarak kabul edilen Herakles'ten alan bir şehirdir, Ereğli.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Konya Ereğli Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Konya Ereğli Otelleri ve Konya Ereğli Otel Fiyatları

Adını, Yunan mitolojisindeki yarı tanrı olarak kabul edilen Herakles'ten alan bir şehirdir, Ereğli.

Konya'nın bir ilçesi olan Ereğli ilin güneyinde bulunmaktadır. Ereğli adı ise; Yunan mitolojisindeki Herakles'ten gelmektedir. ‘Herakliyüs' kelimesi yüzyıllar boyu söylene söylene, zaman içinde Türkçenin ses yapısına da uyarak Ereğli haline dönüşmüştür.

Konya Ereğli tarihler boyunca birçok uygarlığın egemenliği altına girmiştir. Hitit, Asur, Frig, Lidya ve Pers uygarlıkları bunlardan sadece birkaçıdır. Anadolu Beylikleri döneminde Karamanoğlu Beyliği'nin ilk başkentliğini yapmış olan bu şehir, Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı'nın himayesine alınmıştır.

Bu kadar çok uygarlığın himayesine giren Konya Ereğli'de haliyle de birçok tarihi ve turistlik yer bulunmaktadır. Konya Ereğli'de bulunan bu tarihi ve turistlik yerleri keşfe çıkmak isteyenlerin konaklamada Konya Ereğli otelleri içinden birinde konaklamaları daha yararlıdır. Konya Ereğli otelleri, Ereğli merkezinde bulunmaktadır ve gezilip görülmesi gereken yerlere oldukça yakın bir lokasyondadır.

Konya Ereğli yılın her dönemi meraklıları tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle de yaz sezonunda ilginin daha çok arttığı bu bölgeye gitmeyi düşünenlere tavsiyemiz kalmayı düşündüğünüz tesise önceden karar vermenizdir. Erken rezervasyon yaptırılan Konya Ereğli otelleri arasında yıldızlı olanları olduğu gibi butik oteller, kent otelleri ve apart oteller de hizmet vermektedir.

Yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin hüküm sürdüğü topraklardır, Konya Ereğli.

Konya Ereğli, tarihler boyunca Hitit, Asur, Kimmer, Frig, Lidya, Pers, İskender İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu ve Bizans'ın hüküm sürdüğü topraklardır. İlk olarak Anadolu Selçukluları döneminde Türklerin egemenliğine giren Konya Ereğli, Anadolu Beylikleri döneminde de Karamanoğlu Beyliği'nin idaresine geçmiştir ve bu beyliğin ilk başkenti olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmadan önce de Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun himayesinde alınmıştır.

Asırlar boyu bu topraklara egemen olan uygarlıklar kendilerinden bir parçayı da bu topraklarda bizlere miras olarak bırakmışlardır. Bu yapılardan Ulu cami, Ağalar Mescidi, Kalaklar, Rüstem Paşa Kervansarayı, Roma Hamamı kalıntıları, farklı uygarlıklar zamanında yapılmış türbeler ve köprüler Konya Ereğlisi'nin önemli tarihi ve turistlik eserlerden sadece birkaçıdır. Ayrıca, Ereğli İvriz Kaya Anıtı Hititlerden günümüze gelen en önemli kültür mirasları arasında yer almaktadır.

Bu bölgeyi merak edenler ve keşfetmek isteyenler ilçede bulunan tesislerde rahat ve huzurlu bir konaklama yapabilmektedir. Özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistler tarafından rağbet gören Konya Ereğli bölgesindeki tesisler maksimum doluluğa yaklaşmaktadır. Bu sebeple yaz döneminde tesislere olan talebin artması Konya Ereğli otel fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır. Konya Ereğli otel fiyatları tesislerin özelliklerine ve misafirlerine vermiş oldukları hizmetlere göre de değişmektedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın