search icondelete term icon
Giriş
10 Aralık Cum.
Çıkış
11 Aralık Cts.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Konya Termal Otelleri

Konya için 10 otel listelendi.

Konya Dervish Otel

Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
5/5
Konya merkezine 2.2 km uzaklıkta
350 TL350 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:350 TL
Tesisi Ara
 • Oda-Kahvaltı

İbis Otel Konya

Otel
Hayvan Dostu
Neredekal.com
4.2/5
Konya merkezine 2.9 km uzaklıkta
520 TL520 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:520 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
520 TL
Etstur
Otelz.com
520 TL
520 TL'den başlayan fiyatlarla

Selçuk Hotel Şems-i Tebrizi

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Konya merkezine 1.3 km uzaklıkta
791 TL791 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:791 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama

Bera Konya Hotel

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Konya merkezine 1.2 km uzaklıkta
898 TL998 TL
%11 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:898 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
898 TL
Etstur
Otelz.com
1000 TL
898 TL'den başlayan fiyatlarla

Otel Mevlana

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.7/5
Konya merkezine 1.6 km uzaklıkta
302 TL378 TL
%25 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:302 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
302 TL
Otelz.com
Odamax
305 TL
302 TL'den başlayan fiyatlarla

Mevlana Palace Otel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.5/5
Konya merkezine 1.7 km uzaklıkta
404 TL404 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:404 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
400 TL
Odamax
Otelz.com
404 TL
400 TL'den başlayan fiyatlarla

Şeref Palas Otel

Otel
Konya merkezine 1.6 km uzaklıkta
599 TL599 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:599 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Hotel Balıkçılar

Otel
Neredekal.com
4.6/5
Konya merkezine 1.8 km uzaklıkta
783 TL882 TL
%13 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:783 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
783 TL
Otelz.com
Odamax
784 TL
783 TL'den başlayan fiyatlarla

Hotel Ney

Otel
Yetişkin Oteli
Neredekal.com
3.6/5
Konya merkezine 1.8 km uzaklıkta
600 TL600 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:600 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Adnan Bey Hotel

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
3.6/5
Konya merkezine 1.8 km uzaklıkta
399 TL399 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:399 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Konya Termal Otelleri

Konya Termal Otelleri

Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Konya, aynı zamanda Türkiye'nin yüzölçümü en büyük şehri. Ayrıca tarih öncesi dönemlerin yanı sıra Roma, Selçuklu, Karamanoğulları ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir şehir. İç Anadolu'nun kendine özgü doğasının yanı sıra binlerce yıllık tarihi ile ziyaretçilerini büyüleyen bu şehirde yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlayan Konya otelleri farklı bir tatil isteyenler için en uygun rotalardan biri. Her noktasında farklı bir kültür bulabileceğiniz bu şehir aynı zamanda sağlık turizmi ile de oldukça ünlü. Termal kaynakları ile her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlayan şehirde herkesin taleplerine uygun oteller mevcut. Bu şifalı suların keyfini çıkarırken aynı zamanda otellerde konforlu bir alan isteyenler için oteller her türlü ayrıcalıklı hizmeti sunuyor. Hem yaz hem de kış aylarında vakit geçirebileceğiniz termal merkezlerde yılın her döneminde sağlığınız için bir adım atabilirsiniz. Konya termal otelleri ise misafirlerine bu tatil planları için eksiksiz bir konfor alanı oluşturuyor. Bu sayede kaplıcalarda geçirmek istediğiniz vakit boyunca tamamen dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Konya Kaplıca Termal Otelleri

Konya Kaplıca Termal Otelleri

Termal oteller gelen her ziyaretçisi için en uygun konaklama seçeneğini sunuyor. Bu nedenle gitmeden önce yapacağınız tatili gözden geçirerek istediğiniz oteli kolaylıkla seçebilirsiniz. Kişi sayısına bağlı olarak yapacağınız tatillerde de hem kalabalık hem de ufak gruplar için oldukça uygun bir hizmet ağı oluşturulmuş durumda. Bu otel seçeneklerinin çeşitli özellikleri bulunuyor.

 • Genellikle termal kaynaklara yakın olarak konumlanan bu oteller sayesinde istediğiniz bu sulara oldukça kolay ulaşabilirsiniz. Hatta bazı oteller bu termal kaynak sularını kullanarak havuzlarını kullanıma açıyor. Böylece otelden dışarı çıkmadan da bu şifalı suların keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Ayrıca termal otellerin tam pansiyon, oda-kahvaltı veya her şey dahil seçeneklerine göz atarak kendiniz için en uygun termal otel alternatifini tercih edebilirsiniz. Otelden çıkmadan her ihtiyacınız karşılansın isterseniz her şey dahil seçenekler sizler için oldukça uygun bir seçenek.
 • Eğer ailenizle veya birkaç kişi olarak tatilinizi planlıyorsanız standart oda yerine geniş bir oda seçeneği sunan suit odalarda konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.
 • Ayrıca tatilde tam olarak bir dinlenme alanı isteyenler için spa, fitness ve masaj salonlarına sahip termal oteller de bu seçenekleriniz arasında yer alıyor.
 • Bu konforlu tatilinizde dünyadan bağınız kopmasın isterseniz sınırsız internet bağlantısı olan otelleri ve özel aracınızla geldiyseniz otoparkı olan bir termal oteli seçerek tatiliniz boyunca rahat edebiilrsiniz.

Üstün hizmet kalitesi ile öne çıkan Konya kaplıca termal otelleri sayesinde istediğiniz huzur dolu tatili bulabilir, sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.

Konya Termal Otel Fiyatları

Konya Termal Otel Fiyatları

Konya termal otel fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle bu tatile çıkmadan önce yapmak istediğiniz seyahat ayrıntılarını belirleyerek bütçenize uygun bir tatili kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Bu fiyatları etkileyen en önemli etkenlerden biri oteli seçerken konaklama paketinizin genişliği oluyor. Örneğin; oda-kahvaltı seçeneği uygun fiyatlara sahip bir paket. Her şey dahil otel seçeneği ise görece daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Fakat tatiliniz boyunca tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunması sayesinde otelden dışarı çıkmadan tatilinizi geçirebilirsiniz. Bu sayede tüm tatiliniz boyunca tasarruflu seçeneklerden biri olabilir. Ayrıca otelde konakladığınız süre boyunca almak istediğiniz ekstra hizmetler de fiyatı etkileyen detayla arasında yer alıyor. Fitness, sauna ve masaj salonlarını kullanmak fiyatı yükseltebilir. Fakat tatilinizi tam olarak dinlenmiş olarak geçirmek isterseniz ekstra hizmetler bu tatili sizin için en uygun hale getiren seçenekleri bir arada bulabilmenizi sağlıyor. Fiyatlar dönemsel olarak da değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle tatil dönemlerinde yoğun talepten dolayı fiyatlar artış gösterebilir. Tatil planınızı önceden oluşturarak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilir, böylece sizlere sunulan Konyal termal otel uygun fiyat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya'da termal otellerin sağladığı şifalı sulardan yararlanma ayrıcalığının yanı sıra gezebileceğiniz birçok yer ve yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Bu sayede tatilinizin her anını dolu dolu geçirme fırsatı elde edebilirsiniz. Konya'da gezebileceğiniz yerlerden bazıları ise;

 • Çatalhöyük binlerce yıllık insanlık tarihi görebileceğiniz noktalardan biri. Günümüzden 9000 yıl öncesine dayanan bu yerleşik yaşam izleri dünyanın en eski yerleşme birimlerinden birini tanık olmanızı sağlıyor. Uzun yıllar boyunca kesintisiz yaşamın devam ettiğini görebileceğiniz bu yerde tarihin derinliklerini görebilirsiniz.
 • Anadolu kültürünün en önemli simgelerinden biri olan ve öğretileri ile günümüze de büyük ışık tutan Mevlana'nın dergahını ziyaret edebilirsiniz. 1926 yılından bu yana Mevlana Müzesi olarak varlığını devam ettiren bu yerde Anadolu'nun en büyük kültürel birikimlerinden birine tanık olabilirsiniz.
 • Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ise bitki ve hayvan türlerine olan merakınızı daha da artıracak bir nokta. Kelebeklerin tüm yaşam sürecini görebileceğiniz bu noktada aynı zamanda egzotik bitkileri de tanıyabilirsiniz.
 • 327 yılından bu yana varlığını devam ettiren Aya Elenia Kilisesi ise bölgenin çok kültürlülüğünü görebileceğiniz bir diğer nokta. Mimari bir sanat eseri olan bu olan bu kilise günümüze kadar birçok onarım süreci geçirse de ihtişamından bir şey kaybetmeden ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
 • Konya'ya gelmişken bu bölgenin kendine özgü mutfağını deneyerek lezzet ve tatili bir araya getirebilirsiniz. Etli ekmek, bamya çorbası, tirit kebabı ve sacarası gibi yemeklerini tadabilir, tatilinizi bu lezzet şöleni ile taçlandırabilirsiniz.

Tatiliniz boyunca yapabileceğiniz tüm bu etkinlikleri Konya ucuz termal otelleri sayesinde hem bütçenize uygun hem de konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Termal Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi Konya termal otelleri hangileridir?
En iyi Konya termal otelleri listesinde yer alan tesisler arasında her konaklama zevkine ve tatil bütçesine uygun bir tesis mutlaka bulunur. Her termal tesiste konuklara sunulan imkanlar otelin konseptine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak Konya en beğenilen termal otelleri genellikle termal havuzu olan ve SPA olanaklarına sahip olan tesisler oluyor. En çok tavsiye alan Konya termal otelleri listesinde de işte bu tesisler yer alıyor. Yani en iyi kategorisinde yer alan oteller çoğunlukla en sık tercih edilenlerden meydana geliyor. Konya otelleri başta olmak üzere, il merkezinde ve çevre ilçelerinde hizmet veren bazı oteller en iyi termal tesisler arasında yer alıyor.
Konya termal otelleri ulaşım imkanları nelerdir?
Konya'da yer alan Konya termal otellerine ulaşım İstanbul içinden ve yakın çevre illerden karayolu ile sağlanabiliyor. Şehir dışından gelen ve Konya merkezde konaklamak isteyen misafirler için ise durum biraz daha farklı. Havayolu şirketleri aracılığı havaalanına indiyseniz öncelikle servis ve benzeri araçları kullanarak kolaylıkla Konya merkeze ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda havaalanında bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Konya merkez havaalanından uzaklık yaklaşık 11 kilometre olarak belirtiliyor. Bu sebeple rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra Konya termal otelleri en kolay ulaşım imkanları için araştırma yapmanızı ve ya tercih ettiğiniz otelden yardım almanızı öneririz. Genellikle otellere ulaşımın servis araçları ya da taksi ile sağlandığını söyleyebiliriz. Son olarak havalimanından da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Çoğunlukla havaalanı yakınlarında yer alan otellerin en çok tercih edilenleri Konya termal butik ve jakuzili otelleri oluyor. Termal Konya lüks otelleri seçeneklerinizi dilerseniz denize rahat ulaşım sağlayabilecek olanlar üzerinden de yapabilirsiniz. Konya termal otel önerileri hakkında araştırma yaparken popüler oteller arasında havuz, jakuzi, beğenilen mutfak servisi ve rahat odalar sunan oteller olduğunu göreceksiniz.
Konya termal otelleri sunulan hizmetler nelerdir?
Konya termal otelleri farklı konsept ve özellikler gösterdiği için tesisler tarafından sunulan hizmetler de değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin 5 yıldızlı Konya termal otelleri ile apart ya da pansiyon hizmeti sunan tesislerin olanakları birbirinden farklı olabiliyor. Ancak Konya termal oteller genelinde ortak olabilen bazı imkanlar elbette bulunuyor. Termal havuz, odada sıcak termal su, sauna, Türk hamamı ve masaj gibi SPA olanakları bu hizmetlerin başında geliyor. Tüm bunlara ek olarak Konya termal tesisler bünyesinde alakart restoran, oda servisi, 24 saat resepsiyon, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve emanet kasa gibi hizmetler standart olarak yer alabiliyor.
En uygun Konya termal otelleri hangileridir?
En uygun Konya termal otelleri fiyatları konsept, hizmet kalitesi ve konum gibi değişkenlere bağlı olarak şekilleniyor. Her otelin olanakları farklı olduğu için dolayısıyla Konya termal otel fiyatları için verilebilecek tek bir fiyat listesi bulunmuyor. Tatilcilerin bütçelerine en uygun tesis için otel özellikleri hakkında detaylı bilgi almaları gerekiyor. Örneğin Konya termal otelleri 5 yıldızlı tesisler ile apart ya da pansiyon hizmeti sunan tesislerin fiyatları aynı olamıyor. Ayrıca tüm bunlara ek olarak sezon yoğunluğu da otel fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer etmen oluyor. Çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında termal tesislere olan ilginin artması ile Konya termal otelleri fiyat aralığı da artış gösteriyor.

Konya Alt Bölgeleri