Alaçatı eğlence hayatı ve popüler mekanlar.

Alaçatı Restoranları

Alaçatı'nın dünyaca ünlü rüzgârı, gündüzleri sizi sörf tahtasının üzerinde uçurmaya başlayıp, akşama doğru Alaçatı'nın muhteşem gece hayatına taşıyacak...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alaçatı Gece Hayatı

Toplam 53 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bobou Beach Çeşme

"İyisiyle kötüsüyle"

"Tavsiye etmiyorum"

7.0

Misafir yorumu

15 yorum

Kumrucu Şevki Alaçatı

"Yediğim en kötü kumru"

"Alaçatı kapatıldı"

8.1

Misafir yorumu

14 yorum

Avrasya Ev Yemekleri

"Çeşit bol"

"Harika bir yer"

7.7

Misafir yorumu

6 yorum

Mar y Sol Alaçatı Cafe

"Tasarımıyla Alaçatı’da fark yaratmış"

"Spesiyal kokteyller, leziz anne köftesi"

9.3

Misafir yorumu

4 yorum

Kekik Cafe & Ev Yemekleri

"Anne köftesini çok beğendim"

"Yemekler lezzetli"

10

Misafir yorumu

4 yorum

Fahri'nin Yeri

"Tam kafa dinlemelik"

"Çok tatlı bir yere geldik"

10

Misafir yorumu

4 yorum

İmren Helva ve Tatlı Evi

"Her şey çok leziz"

"Çok güzel"

8.5

Misafir yorumu

2 yorum

Kydonia Restaurant

"Hem göze, hem mideye"

"Çok pahalı"

7.0

Misafir yorumu

2 yorum

Karina Restaurant

"Bugüne kadar gördüğüm en kötü yer"

"Alaçatı'ya renk katan bir mekan"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Giritli Restaurant

"Muhteşem"

"Berbat"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Alaçatı Restoranları

Alaçatı'nın dünyaca ünlü rüzgârı, gündüzleri sizi sörf tahtasının üzerinde uçurmaya başlayıp, akşama doğru Alaçatı'nın muhteşem gece hayatına taşıyacak...
Türk denizcilik tarihinin en büyük kaptanlarından Piri Reis, Alaçatı koyunu anlatırken,"Burada deniz yufkadır." demiştir... Günümüzde dünyanın en ünlü sörf merkezlerinden biri olan Alaçatı'nın rüzgârı kuvvetli ancak denizinin dümdüz bir koya sahip olması, onun ünlenmesinde başrolü oynamıştır.

Pencerelerinde hala sakız işi dantel perdelerin sallandığı, kat kat beyaz badanalı, aydınlık yüzlü taş evleriyle dolu Alaçatı sokaklarına gelişigüzel dalmalı, gezmeli, tozmalı, fotoğraflar çekmeli, ninelerle selamlaşmalı ve sonra gelip bir kahvesine çöküp, mavi gözlü bir Rumeli geçmişli dedesiyle sohbetlere dalmalısınız. Ve tüm bunları kaybolmuş bir gezgin gizemiyle veya sadece çocuksu bir merakla yapmalısınız.

Sekiz bin kişilik Alaçatı, kendine bağlı Germiyan, Ildırı ve Karaköy ile birlikte İzmir Çeşme'ye 8.km. uzaklıkta gizli bir güzellik yuvasıdır. Eskimiş tadıyla Alaçatı'nın dar ve Arnavut kaldırımlı sokakları ve ekâbir evleri tamamen Ege mimarisinin estetiğini yansıtır. Sade, yalın, beyaz ve taş ağırlıklı bir doku vardır burada... Hemen sokakların içine dalıp kaybolma isteği kabarır içinizde. Son birkaç yıldır İstanbullular'ın da gözdesi haline gelen ve eski taş evleri kapış kapış satılarak, restore ettirilen Alaçatı, bir tarih, dağ, deniz ve sörf cennetidir. Alaçatı'nın yüzlerce yıllık kimliği, içinize işleyen sımsıcak bir türkü gibidir. Hele, her ulustan ve yaştan sörfçülerin, rengârenk sörfleriyle bir çiçek bahçesine dönüştürdükleri Alaçatı koyu, yalnız Çeşme ve Ege'nin değil, ülkemizin görülmesi gereken başlıca ilginç yerleri arasına girmiştir.

SİT alanı çerçevesinde, koruma altına alınan Alaçatı, eski taş binaları, meydanı, çarşısı ile ilginç, gezip görülmeye değer bir beldedir. Alışveriş imkânı vardır, cumartesi günleri pazarı kurulur. Çeşme ve İzmir'e devamlı minibüs, otobüs servisi ile bağlıdır. Alaçatı'nın rüzgârı boldur, eksik olmaz. Körfez içinde denizi dalgalandırmadığı için, son yıllarda burası yerli ve bilhassa yabancı sörfçülerin mekân tuttuğu, pek rağbet ettiği bir yer haline gelmiştir. Limanın altındaki burunda onlara hizmet veren tesisler vardır. Rengârenk yelkenleri ile bilhassa sığ alan üzerinde, mekik dokur gibi oradan oraya uçarcasına giden, türlü gösteriler yapan sörfler hemen dikkatinizi çeker.

Alaçatı, cumartesi günleri inanılmaz kalabalıktır. Çünkü cumartesileri pazar kurulur. Her bakımdan üstün ve bol çeşitli pazara, çevre ilçelerden çok sayıda insan akın akın gelir, aynı gün antika pazarı kuruludur. Yine İstanbullular'ın ve yazlıkçıların yöreye akını sebebiyle, pek bir kalabalık vardır. Hepsi toplanınca, Alaçatı sokakları yürünmez olur.

Alaçatı mahalle ve sokak isimleri, en az yüz yıllıktır. Hacı Memiş Mahallesi, Şeftali sokak, Nuriye sokak, Cemaliye sokak, Mehtap caddesi, İtidal sokağı gibi...

Alaçatı Körfezi kenarına dizilmiş olan gece kulüpleri de son yıllarda öne çıkmış, benzerleri ancak Avrupa - Akdeniz ülkelerinde olan plajlar ve eğlence yerleri yaratılmıştır.

Çeşme ve Alaçatı'da, Ilıca, Altın Kum, Kafe Romo, Babylon, Aya Yorgi, Paşa Limanı, Pırlanta plajı olmak üzere 7 adet ünlü plaj bulunur. En yakın plaj ise Ilıca'dır.

Gün içinde rüzgâr sörfü yapılabilen, voleybol, yoga gibi çeşitli aktiviteler sunan Babylon Alaçatı plajı, akşamları muhteşem yemekleri ile Alaçatı severlerin kalbini kazanmış durumda. Akşamları ise Babylon'un, Alaçatı gece hayatına yön verdiğini söylememiz mümkün. Babylon'un her sezon konser programı çok yüklü. Yaz boyunca Türkiye ve dünyadan ünlü şarkıcılar konserler veriyor, partilerde en ünlü djler çalıyor.

Çeşmenin en gözde gece mekânlarından Inside, Sea Side Beach'in içinde yer alıyor. Bütün Çeşme'nin kalbi neredeyse sabah beşe kadar burada atıyor. Alternatif müzik ve rock dinleyicisiyseniz Babylon'un pizza meraklısıysanız Otto'nun şarap severseniz Şarabi'nin azlığı var. Balık meraklıları için Kalamata, Tuval, Lavanta ve Picante farklı havalarıyla konuklarını ağırlıyor. Bizden söylemesi...

İşte hem doğası, hem sörf için ideal rüzgârı, sıcakkanlı halkı, cumartesi pazarı, antika dükkânları, klasik müzik dinletileri hem de sosyalleşmek için gece hayatıyla en gözde tatil mekânı Alaçatı'da hayat böyle dolu dolu geçiyor.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Duru Çiçek tarafından...

-

5
Hadi Abay tarafından...

-

5
Şirin tarafından...

-

5
esin uzar tarafından...

-

5
ÇOK EGLENCELİ BİR TATİLDİ.

-