Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Plaj
Turistik Yerler

Alaçatı Gezilecek Yerler

Alaçatı civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Alaçatı Beachleri
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Alaçatı Surf Point
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Supperclub Alaçatı Beach
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
İzmir
Alaçatı Plajları
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İzmir
Çark Plajı

Çark Plajı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İzmir

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Alaçatı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile meşhur olan Alaçatı, şimdilerde gelişen turizmi, butik otelleri ve özellikle rüzgar sörfü ile tarihe adını yazdırıyor.

Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil noktalarından biri olan Alaçatı, bu kadar popüler olmayı hak edecek güzelliklere fazlasıyla sahip. Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekanları, eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme'nin gözbebeğidir Alaçatı. Alaçatı tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler var. Sizin için hazırladığımız Alaçatı'da gezilecek yerler listemize bir göz atın... Konaklama seçenekleri için uygun Alaçatı otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Alaçatı Evleri: Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri'nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.

Yel Değirmenleri: Alaçatı'nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri'dir. Büyük kısmı restore edilip cafe ve restoran olarak hizmete giren yel değirmenlerini mutlaka gezin.

Alaçatı Meydanı: Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı'nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı'yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.

Hacı Memiş Ağa Camii: Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.

Dutlu Kahve: Hacı Memiş Mahallesi'nde bulunan Alaçatı Dutlu Kahve, bölgenin en eski mekanlarından biri. Burada bir kahve molası verip, dut ağaçlarının altında keyifle vakit geçirmeden eve dönmeyin.

Plajlar: Alaçatı'da genellikle "beach club" konseptine sahip plajlar bulunuyor. Gündüz deniz-güneş, akşam parti-eğlence ikilisine ev sahipliği yapıyor bu yerler. Bu özel işletmelerin yanı sıra Alaçatı'nın en ünlü plajı olan Çark Plajı'na gidebilirsiniz. Burası özellikle sörfçülerin en çok tercih ettiği koy Alaçatı'da. Aya Yorgi Koyu da bölgenin en popüler plajlarına ve beach clublarına ev sahipliği yapıyor. Aya Yorgi'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Alaçatı, yarımadada Çeşme, Ilıca, Şifne, Çiftlikköy, Dalyan gibi tatil noktalarına da yakın konumda bulunuyor. Eğer vaktiniz varsa bu beldeleri de gezebilirsiniz.

Alaçatı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alaçatı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Alaçatı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Çark Plajı, Alaçatı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alaçatı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Alaçatı için gezilecek ücretsiz yerler : Çark Plajı, Alaçatı Plajları, Supperclub Alaçatı Beach, Alaçatı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alaçatı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Alaçatı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Çark Plajı, Alaçatı Plajları, Supperclub Alaçatı Beach, Alaçatı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alaçatı için gezilecek yerler nelerdir?
Alaçatı için gezilecek yerler : Çark Plajı, Alaçatı Plajları, Supperclub Alaçatı Beach, Alaçatı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.