Alaçatı bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Alaçatı Restoranları

Butik otelleri ve birbirinden lezzetli restoranlarıyla farklı bir durak olarak rehberlerde yerini aldı.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alaçatı Restoranları ve Yemek Yenilecek Yerler

Toplam 19 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kumrucu Şevki Alaçatı

"Standart yok"

"Yediğim en kötü kumru"

7.7

Misafir yorumu

15 yorum

Bobou Beach Çeşme

"İyisiyle kötüsüyle"

"Tavsiye etmiyorum"

7.0

Misafir yorumu

15 yorum

Avrasya Ev Yemekleri

"Çeşit bol"

"Harika bir yer"

7.7

Misafir yorumu

6 yorum

Fahri'nin Yeri

"Tam kafa dinlemelik"

"Çok tatlı bir yere geldik"

10

Misafir yorumu

4 yorum

İmren Helva ve Tatlı Evi

"Her şey çok leziz"

"Çok güzel"

8.5

Misafir yorumu

2 yorum

Karina Restaurant

"Bugüne kadar gördüğüm en kötü yer"

"Alaçatı'ya renk katan bir mekan"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Giritli Restaurant

"Muhteşem"

"Berbat"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Meyhane Şerefe

"Mezeleri efsane, dekorasyon süper"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Göz Lounge

"Dışarıya müzik yayını yapıyorlar"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Tektekçi Alaçatı

"Çok çok çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Yemek Yenilecek Yerler

Butik otelleri ve birbirinden lezzetli restoranlarıyla farklı bir durak olarak rehberlerde yerini aldı.
Altı bin yıllık tarihe sahip Alaçatı, her biri dekorasyon dergilerinden fırlamış gibi, Türkiye'nin en güzel butik taş otellerinin yer aldığı, kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu ender turistik beldelerimizden biridir.

Alaçatı, bu zenginliklerini ifade eden isimlerle anılan Arnavut kaldırımlı taş sokakları mesken tutan kafeleri ile ünlüdür. Alaçatı, İstanbul'dan, Ankara'dan ve yurt dışından huzur bulmak için gelenlerin öncülüğünde gelişip bambaşka bir kimliğe büründü.

Alaçatı restoranlarında, Ege ve Akdeniz mutfaklarının en leziz yemeklerini yiyebilir, beldeye özgü üzümlerden yapılan nefis şarapların tadına bakabilirsiniz. Sakız ağaçları ve damla sakızı, sakız koyunu, kavunu, anasonu, beyaz soğanı, enginarı, hurma zeytini, balığı, tarihi yel değirmenleri, modern balıkçı barınağı ile Alaçatı bir dünya markası olma yolunda...

Alaçatı restoranları, kömür ateşinde ızgara balık yapıyor. Dilerseniz Alaçatı'nın uzantısı olan Mersin Liman Mevkisinde taze balıkları kendiniz alabilir ve bir Alaçatı restoranına gidip hazırlatabilirsiniz.

Alaçatı restoranlarında bir de yemeklerden sonra kireçli toprağında yetişen tatlı ve sert kavunu ikram edilir ki tadına doyamazsınız. Yerken genzinizden yoğun kavun kokusu gelir. Bir de yılbaşı kavunu var. Eylül ayında ipe asıp yere temas ettirmeden saklarsanız, çürümeden aylar sonra da yiyebilirsiniz. Alaçatılılar, bu yöntemle yeni mahsul kavun çıkana kadar bir önceki yılın kavununu saklıyorlar.

Yarımadanın karşısında Sakız Adası'ndan getirilen sakızlar Alaçatı restoranlarında ve kafelerinde bolca kullanılıyor. Adada sakız ağaçlarından sakız damlalarını tek tek çocuklar ve yaşlı kadınlar topluyorlar. Nedeni ise sabırlı olmaları.

Surf okullarının restoranları ve otel restoranları ve günübirlik kalınan tesislerin restoranları Alaçatı restoranlarının diğer seçenekleri...

49 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
49
Standart yok
1

-

Bostanlı şb.de sucuklu kaşarlı kumru 19 tl .Çeşmede 24 tl.Akla gelen pahalı olan malzemesi mi farklı ,kurumsal displin ,standart neden yok ...K.yaka Bostanlıda kokoreç baki usta en pahalı ayak üstü Şemikler şb.daha ucuz.Şevkide ilçede pahalı il mrkznde ucuz..

49
Her şey çok leziz
9

-

Alaçatı'da helva, dondurma ve sakızlı muhallebi için adresim burası. Sakızın değdiği her şey gerçekten çok leziz.

49
Yediğim en kötü kumru
2

-

Yediğim en kötü kumru. Bir de çalışanların kumrunun içinde sosis olmadığını iddia etmesine anlam veremedik. Lavabolar temiz değil ve yoğun saatte gitmediğimiz halde hizmet gecikmeli geliyor.

49
Alaçatı kapatıldı
9

-

Kumru denince ilk akla gelen Kumrucu Şevki Alaçatı, Çeşme Merkez şube, Alaçatı kapatıldı.

49
Dışarıya müzik yayını yapıyorlar
2

-

Alaçatı'da kaldığım otel odasını diskoya çeviren terbiyesiz mekan. Kanundışı olmasına rağmen dışarıya müzik yayını yapıyorlar gece sabaha karşı. Kapısına gidip durumu söylediğimde hiç umursamadılar, polis ekipleriyle müziği kıstırabildim ve şu an saat gecenin 3.30'u. İşin komiği içerisi de dolu falan değil. Alaçatı gecemi rezil ettiler.

49
Çeşit bol
10

-

Et yemekleri ve sebze yemekleri harika. Çeşit bol. Mekan güzel. Servis iyi.

49
Harika bir yer
10

-

Harika bir yer. Çeşit bol, lezzet harika. Tavsiye edilir.

49
10 üzerinden 10
10

-

Diğer yorumların tersine çok beğendik mekanı. Servis, çeşit, ilgi alaka 10 üzerinden 10 tavsiye ederim.

49
Vasatın çok altında
4

-

Vasatın çok altında, özellikle zeytinyağlılar.

49
Sağlıksız buldum
2

-

Yemekten bulaşık teli çıkıyor. Sağlıksız buldum, hiç beğenmedim. Böyle hizmet olmaz.

49
Mezeleri efsane, dekorasyon süper
10

-

Alaçatı'ya gidecekseniz eğer ve aklınızda bir akşam "rakı - meze" yapmak varsa, mutlaka burayı değerlendirin. Mezeleri inanılmaz çeşitli, değişik ve muhtemelen de başka yerde bulamayacağınız mezelere sahip. Ara sıcakları da keza öyle. Siz de benim gibi, rakı - meze yeter, balığa gerek yok diyorsanız Şerefe Meyhane'de rezervasyonunuzu hemen yaptırın. Biz 4 gün önceden zar zor yer bulabildik. Ne kadar erken ararsanız .. Devamını Göster

49
Çeşme’nin en kötü kumrusu
4

-

Herkes kumrucu diye en çok orayı duyduğu için gidiyor bence. Gerçekten Çeşme'nin en kötü kumrusu bence. Daha bir kere taze ekmekle kumru yemedim orada.

49
Tam kafa dinlemelik
10

-

İki gün önce gittim. Hatta yolda Sörf Market isimli bir dükkana sordum, bana burayı tavsiye etti. Mekan çok güzel, sessiz, sakin, tam kafa dinlemelik. Yanında tekneler, deniz, rakı-balık muhteşemdi. Yağmur çiseliyordu. Çok memnunum. Kalamarı, mezeleri güzel, balık için aynı şeyi pek söyleyemem ama kafa dinleyeceğim zaman gideceğim bir yer. Gitmenizi tavsiye ederim.

49
Çok tatlı bir yere geldik
10

-

İnsan kalabalığından uzaklaşmak için deniz kenarında, fasıl ve Rum müzikleriyle, mezeleri ve ara sıcaklarıyla denemenizi tavsiye ettiğim şirin mi şirin bir balıkçı. Mekan sahibinin bu kadar özverili ve candan olduğu başka bir mekan hatırlamıyorum. Yolunuz düşerse rüzgar eşliğinde çok güzel gidiyor. :)

49
İyisiyle kötüsüyle
6

-

Güzel bir tasarımı olmasına rağmen yolu insanı ciddi anlamda tüketiyor. Kapasitenin fazlalığı da aslında 3 mekânı birden dolduracak kadar insan olmasına rağmen boş bir görüntü algılamanıza neden oluyor. Gerek mutfağı gerekse bar servisi son derece profesyonel, bu durum Bobou Beach Çeşme'de iyi hissetmenize yardımcı olacak, sadece iki etmen aslında. Çalışanları kutlarım.

49
Fiyat performans uyumu harika
10

-

Alaçatı'da balıkçı teknelerinin yanında sanırım 20 seneyi geçmiş bir restorant. Müzikleri, balıkları, mezeleri, servisi harika. Otantik bir mekan, ızgara kalamarı tavsiye ederim.

49
Dünyada tek
10

-

Bence dünyada tek. Ellerine sağlık! Süper bir lezzet. (Suvarlılı Justi)

49
Ahtapot tandır yemeden kalkmayın
10

-

Alaçatı'ya geldiğimizde mutlaka uğradığımız bir mekan. Soğuk mezeleri, balıkları harika ahtapot tandırı şiddetle tavsiye ederim.

49
Çok çok çok güzel
10

-

Şahane bir yer, Almanya'dan tatile geldiğimde her gece beni çekiyor.

49
Bugüne kadar gördüğüm en kötü yer
2

-

Yemeklerin muhteşem olması, hizmetin kalitesizliği ve işletmenin lakayt tavırları yüzünden bir anlam ifade etmiyor. Asıl önemli olan da yemek sonrası gelen faturayı gördüğünüz anda yaşayacak olduğunuz şok. Önünüze menü getirmeyen çalışanlar faturayı da diledikleri gibi şişiriyorlar. Mutsuz olmak istemiyorsanız asla gitmeyin.

49
Tavsiye etmiyorum
4

-

Eskiden nasıldı bilmiyorum ama anlatıldığı gibi değil şimdilerde. Eksileri: 1) yolu inşaat sahasından geçiyor, toprak ve taşlı yol. 2) otopark taş toprak. Aracımı valeye bırakmadım, ücretsiz otopark hizmetinden yararlanmak için otoparkın en uç noktasına yönlendirildim. 3) Garsonlar sayıca yetersiz ve hizmetleri çok yavaş, siparişleri sıraya koyduklarını zannetmiyorum, kim kime dum duma bir ortam, adamına göre muamel.. Devamını Göster

49
Çok güzel
8

-

Mekan çok güzel, nostaljik bir havası var, kahvenin yanında sakızlı su hoş.

49
Fiyasko
10

-

Ben Trabzonlu olarak maç seyretmek için geldim. Trabzonsporlular için yabancı bir takım. Ben bundan sonra orada yemek yemem, hiçbir Trabzonlu yemesin, sanki gavur memleketi. Tam bir fiyasko.

49
Vale korkunç
2

-

Kesinlikle bu mekana gitmemenizi öneririm, zira otopark gorevlileri adeta mafya gibi. Arabamı bozdular, tamir ettirin dediğim zaman beni ve 3 kız arkadaşımı daha tehdit ettiler, haklarında suç duyurusunda bulunacağım ancak size kesinlikle gitmemenizi tavsiye ederim.

49
Sıfırın altında
2

-

Sea Side'ken daha iyiydi. Personel ve işletme anlayışı harikaydı, samimilerdi. Bunlar uçmuş. Çok samimiyetsiz bir mekan.

49
Güzel bir şey yazamayacağım
2

-

Seaside'ken çok gelmiştim, şu anki Bobou Beach Çeşme isimli mekanın bu kadar kötü olabileceğini düşünmemiştim, işletme ve personel berbat, vale çok saygısız, Avrupa'nın en iyi plajıymış, haha terliklerim çalındı, kısacası böyle bir yer görmedim.

49
Muhteşem
10

-

Ben çok memnun kaldım. Hayatımda yediğim en lezzetli balık (levrek), salatasına diyecek yok zaten. Anlatılmaz bence yaşanması gerekiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

49
Muhteşem
10

-

Çeşme'deki mutfağım oldu..

49
Alaçatı'ya renk katan bir mekan
10

-

Alaçatı'nın keyifli mekanlarından birisi. Tavsiye ederim.

49
Yolu kötü
6

-

Bobou Beach Çeşme'ye ulaşım sorunlu; yolu güzel değil ve özellikle geceleri yolun nerede bitip nerede başladığı belli olmuyor. Bunun dışında fiyatların yüksekliği zaten Alaçatı standartlarında olduğu için onunla ilgili bir şey söylemeye gerek yok. Plaj yerleşiminde yapılan insanları sınıflandırma mantığı da bana aptalca gözüktü. Bunun dışında denizi güzel ve plaj voleybolu gibi spor alanları mevcut.

49
Leziz
10

-

Kumru denince ilk akla gelen Kumrucu Şevki Alaçatı'dır. Alaçatı'nın merkezinde yer alıyor. Özellikle peynirli kumruyu öneririm.

49
Deniz, kum, güneş, eğlence...
10

-

Alaçatı'nın en favori mekanlarından birisi. Gündüz harika plajın tadını çıkaracak, gece ise clubda eğleneceksiniz. Eylül ayında Sattas ve Kenan Doğulu'nun sahne aldığı Firarfest organizasyonu burada gerçekleşti. Unutulmaz bir gece yaşandı.

49
Eğlence ve huzur aynı mekanda
10

-

Alaçatı'ya renk katan yerlerden biri Bobou Beach Çeşme. Gündüz huzur veren atmosferi, masmavi denizi, pırıl pırıl kumları ile harika bir plaj olan Bobou Beach, gece harika bir gece klübü olarak hizmet veriyor. Dinlenmek, eğlenmek ve Ege rüzgarına kapılmak istiyorsanız, Bobou Beach Çeşme en doğru adreslerden biridir.

49
Alaçatı'da yemeden dönmeyin
6

-

Alaçatı'da tadına doyamayacağınız bir kumru yemek istiyorsanız, Kumrucu Şevki kesinlikle doğru adres. Sadece kumru değil kumpirin en lezzetlisini de Kumrucu Şevki'de tadacaksınız.

49
Mis
8

-

Mis gibi kumrusuyla, tatlılarıyla Kumrucu Şevki vazgeçilmez durağınız oluyor Alaçatı'da. Kumrusunu yemeden gitmeyin!

49
Alaçatı'nın en meşhur kumrucusu
10

-

Alaçatı tatilimizde uğrak mekanlarımızdan biri oldu Kumrucu Şevki. Özellikle peynirli kumrusu ve içine eriterek koydukları karper peyniri ve yanında ikram edilen turşu kumrunun tadını daha da güzelleştiriyor. Alaçatı'ya gittiyseniz, Kumrucu Şevki'ye uğramadan dönmeyin.

49
Alaçatı'da kumru, Kumrucu Şevki'de yenir
10

-

Kumruyu pek sevmeyen biri olarak Kumrucu Şevki'deki kumruya bayıldım. Alaçatı'da gidip yemek yiyebileceğiniz güzel bir yer. Servis olarak biraz yavaşlar ama gelen kumru sonrası bunu unutuyorsunuz. Midye dolması ve kumpiri çok lezzetliydi, muhakkak bir tadına bakın.

49
Alaçatı'da kaliteli bir beach club
10

-

Alaçatı'da gidebileceğiniz en kaliteli mekanlardan biri... Kendinizi özel hissedeceğiniz bir müşteri memnuniyeti söz konusu Bobou Beach Çeşme'de. Biraz pahalı bir yer ama aldığınız hizmeti görünce bunu pek umursamıyorsunuz. Avrupa'nın en büyük beach club'ı olma özelliğini hakkıyla yürütüyor. Ben sevdim, beğendim, tavsiye ederim.

49
Mutlaka uğrayın
8

-

Çeşme ve Alaçatı'da kumru denince akla gelen ilk adres. Bu kadar popüler olmayı hak edecek tatta kumrular sunuyor misafirlerine. Aynı zamanda midye dolması da çok lezzetli.

49
Kaliteli hizmet
10

-

Bobou Beach Çeşme hem çalışanları hem de kalitesiyle sizi oldukça memnun eden bir işletme. Dinlenirken kaliteli müzik dinleyip, güzel yemeklerini tadabileceğiniz bir yer. Alaçatı'da bulunan herkesin görmesini tavsiye ederim.

49
Huzurlu, lüks, kaliteli
10

-

Alaçatı'ya yolu düşen herkesin mutlaka uğraması gereken bir koy... Beach club olarak Bobou Beach Çeşme'yi de tebrik ediyorum. Hizmet kalitesi mükemmel, çalışan herkesin ilgisi, saygısı, kibarlığına diyecek tek söz yok. Profesyonel bir işletme olması dışında zengin bir mutfağı var. Tüm gün vakit geçirebileceğiniz bir mekan... 2 farklı restaurantta yemek yiyebilir, canınız o gün ne istiyorsa bulabiliyorsunuz. Levrek f.. Devamını Göster

49
Hiçbir yerde yok
10

-

Ellerine sağlık! Süper bir lezzet.

49
Yapılan yatırıma yazık
2

-

Kapısındaki otopark elemanları daha günaydın, hoşgeldiniz bile demeden "15 lira otopark ücreti alayım" dedi. Arkadaşlarımızı beklediğimiz ve onlar da beğenirse içeri gireceğimizi söyleyince de "o zaman anahtarı alayım" dedi. İçerisi de bu şekilde devam ediyor mu bilemem ama hizmet sektörü böyle konulara çok hassas, değil 15 isterse 115 lira istesin. Buraya gelen kimse işin parasında, pahalılığında ucuzluğunda değil .. Devamını Göster

49
Berbat
2

-

Sabah kahvaltısı olduğunu ve şık bir yere benzediğini görünce hemen girdik. Mekanda kimse olmamasına şaşmamalı... "Hoşgeldiniz" demeden önce "randevunuz var mı?" dedi görevli. "Yok" dedik. Serpme kahvaltı istedik. Bizden sonra gelen çift de kahvaltı edecekmiş. Onlar bizden sonra gelmesine rağmen kahvaltımız aynı anda servis edildi. Serpmeler geldi fakat çay ve kızarmış ekmek için bir o kadar daha beklememiz gerekti... Devamını Göster

49
Kesinlikle olağanüstüydü
10

-

Gayet keyifli bir işletme. Gerek güler yüzlü şeker servis personeli ve lezzetli yemekleri ile gerekse de kaliteli müzik anlayışı ile son zamanlarda gittiğim en iyi beachti.

49
Bobo Beach Çeşme hakkında
10

-

Bobo Beach açıldığı günden bu yana büyük ilgi görmekte ve beğeni toplamaktadır. Bunu tüm sosyal medyada görmek mümkündür. Bu yüzden taraflı ve subjektif yorumlara prim vermemenizi rica eder sizleri de binlerce beğeneniyle birlikte Bobo Beach Çeşme'ye bekleriz, saygılarımızla.

49
Bobou harika
10

-

Bu ara Alaçatı Çeşme bölgesinde gidilesi en düzgün beach.

49
Lezzet iyi, sunum iyileşmeli
8

-

Çeşme'ye her gidişimde en az bir kere uğradığım bir yer Kumrucu Şevki. Özellikle karper peynirli karışık kumru benim favorim. Vaktiniz varsa ve derdiniz doymaksa kesinlikle doğru bir tercih. Personel biraz daha sıcakkanlı olabilir, zira insanlar bu bölgeye tatil yapmaya ve dinlenmeye geliyorlar. Hiçbir şey canınızı sıksın istemezsiniz.

49
Çeşmeye gitmişken yenmeli
8

-

Kumruları çok leziz, yeri de hemen deniz kenarında güzel bir yer. Çeşmeye gittiyseniz Kumrucu Şevki'de kumru yemeden dönmeyin derim ben.