Alaçatı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Alaçatı Aktiviteleri

Dünyanın önemli sörf alanlarından biri olarak bilinen Alaçatı, sezon boyunca birbirinden eğlenceli ve adrenalin dolu aktiviteye ev sahipliği yapıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alaçatı Yapılacak Şeyler

Toplam 13 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Alaçatı Görülecek Yerler - Alaçatı En İyi 10 Yapılacak Şey

Dünyanın önemli sörf alanlarından biri olarak bilinen Alaçatı, sezon boyunca birbirinden eğlenceli ve adrenalin dolu aktiviteye ev sahipliği yapıyor.
İzmir – Çeşme'nin oldukça popüler tatil beldelerinden biri olan Alaçatı, her yıl yalnız ülkemizden değil dünyanın çeşitli yerlerinden çok sayıda misafir ağırlıyor. Beyaz renkli taş binaları, eski Rum evleri ve çiçeklerle bezenmiş sokakları ile masalları aratmayan bir güzelliğe sahip olan belde, aynı zamanda sezon boyunca siz ziyaretçilerine çeşitli aktivite olanakları sunuyor. Kısacası sporu ve deniz seyahatini seviyorsanız Alaçatı'da sizi muhteşem bir tatil bekliyor. Konaklama seçenekleri için uygun Alaçatı otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Rüzgar Sörfü:Dünya'nın en iyi sörf merkezlerinden biri olarak bilinen Alaçatı'nın bu konuda dünya sıralamasında 3. sırada yer aldığı biliniyor. Konumu ve rüzgarı sörf yapmak için oldukça uygun olan beldenin bünyesinde de onlarca sörf okulu yer alıyor. Herhangi bir ekipmana sahip olmasanız da yalnızca okulda temin edilen ekipmanlar ve dersler ile öğrenebileceğiniz bu sporu Alaçatı'da olduğunuz süre boyunca deneyebilir ya da konaklamanız boyunca rüzgar sörfü yapanları izleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Deniz, kum, güneş:Alaçatı'da yapılacak aktivitelerden biri de hiç şüphesiz muhteşem kumlarına uzanıp, saatlerce güneşin ve denizin keyfini çıkaracağınız Alaçatı Plajları'nı ziyaret etmek.

Alaçatı Köy Pazarı:Cumartesi günleri kurulan Alaçatı Köy Pazarı, bölgede yaşayanların üretimi olan organik ürünlerin, çeşitli otların, giyim eşyalarının ve nefis reçellerin satıldığı oldukça geniş bir pazar. Bulunduğunuz süre boyunca bu pazarı ziyaret etmeyi hatta seyahatinizi bitirmeden birbirinden doğal ürünlerden satın almayı ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

Alaçatı Antika Pazarı:Alaçatı'ya özgü aktivitelerden biri de hiç şüphesiz tarihte kısa bir yolculuk yapmanıza vesile olacak Alaçatı Antika Pazarı'nı ziyaret etmek olmalıdır. Birbirinden değerli eşyaların satıldığı sergiler ve dükkanlardan oluşa pazar, aynı zamanda beldenin sokaklarına bambaşka bir hava katıyor.

Alaçatı Gece Hayatı:Kendinizi ister istemez bitmek bilmez bir eğlencenin ortasında bulacağınız Alaçatı'da sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlence mekanları yer alıyor. Konaklamanız sırasında gündüzleri plaj partilerine katılarak çeşitli DJ performansları ile eğlenebilir, akşam saatlerinde ise sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Güzel bir ilgi var
10

-

İnanılmaz güzel bir ilgi var ve çok güzel öğretiyorlar. Çok sıcak bir ortam. Herkesin gelmesini öneriyorum.

2
Alaçatı Alışveriş
10

-

Alaçatı gezinizde, bölgeye özgü hediyelik, hatıra bir şeyler almak isterseniz; Alaçatı sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak, sanat galerindeki tablolar, el işi ve taşlarla yapılan özgün takılar, seramik atölyelerinde, usta ellerde çiçek gibi açmış seramikler, yörenin bereketli topraklarında yetişen zeytin ve mucize bitki zeytinin yağı, Alaçatı civarında yetişen lavanta, begonvil alabileceğiniz ürünlerdir.