Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Alaçatı Pansiyonları

Alaçatı için {{ (filteredHotels).length}} / 288 tesiste en uygun fiyat bulundu

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Alaçatı Pansiyonları - Pansiyon Fiyatları

Alaçatı, denizi titretmeden esen rüzgârıyla, dalından reçineler damlayan sakız ağaçlarıyla, cumartesi günleri kurulan antika pazarıyla, sizleri cumbalı konaklarda Türk kahvesi içmeye davet ediyor...

Antik Çağda adı "Agrilia" olan Alaçatı, Batı Anadolu tarihinde "İonia" diye adlandırılan, İzmir'in güneyinden başlayıp Menderes Irmağına kadar uzanan bölgenin tam merkezinde yer alır. Heredot Tarihi'nin birinci kitabında İonia hakkında şöyle yazar: "İonlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü altında ve en güzel iklimde kurmuşlardır.

Ne daha kuzeydeki bölgeler, ne de daha güneyde kalanlar İonia ile bir tutulabilir, hatta ne doğusu, ne batısı; kimisi soğuk ve ıslak, kimisi sıcak ve kurak olur." İon kentleri Akdeniz'deki kolonilerin de kurulmaya başlamasıyla M.Ö.7. yüzyılda altın çağlarını yaşamışlardır. Bu dönemde 12 şehirden oluşan İon Birliği özellikle bilim, felsefe, heykeltıraşlık ve mimaride dünyaya yol göstermiştir. Sonraları Roma döneminde de parlak günler devam etmiş, Hristiyanlığın yayılmasında ve Bizans sanatının doğuşunda etken olmuşlardır.

Osmanlı tarihinde Alaçatı'ya kaynaklarda bir "Yaya-Müsellem" köyü olarak rastlıyoruz; yani fetihlerin genişlemesiyle, fethedilen yerlere iskanlarla nüfus ve asker sayısı artınca 1361 de kurulan ordu teşkilatının bir parçası : "Yaya" (piyade) ve "Müsellem" (süvari) köyü, beldeye adını da işte bu yıllarda yerleşen "Alacaat Aşireti"nden alıyor. 1830'larda Bölgenin ayanı Hacı Memiş Ağa - ki bugün adı Alaçatı'nın bir mahallesinde yaşamaktadır- depremlerle sarsılan Sakız Adası'nda yoksullaşan Rum nüfusu çeşitli işlerde çalışmak üzere bölgeye davet eder. Böylece yalnız Alaçatı değil, Çeşme, Karaburun ve Urla'nın da kaderi değişmeye başlar. Yerli nüfus harpte savaşırken, Rum gençleri bağlarda, zeytinliklerde yardımcı olmaya başlarlar.

Bu arada güneyi bataklık olan Alacaat köyünde halk sıtmayla da savaşmaktadır. Bataklığı kurutmak üzere Alaçatı Limanı'na bir kanal açılmasına karar verilir. Kanal inşaatında çalışmak üzere gelen Rum işçilere büyük toprak sahibi Türkler tarlalarını "imar" edip işlemeleri koşulu ile verirler. Yeni köy de denizden birkaç kilometre içeride kurulur. Bugün Alaçatı'nın birer birer restore edilmekte olan taş evlerinin çoğu 1850- 1890 yılları arasında inşa edilmiştir.

19. yüzyıl sonunda artık "Alatzata" köyü (Rumlar Alacaat'ı, Alaztata yapmışlardır) özellikle bağları ve şarabı ile önemli bir üretim ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Çoğu Rum olan nüfus 12.000'e ulaşmıştır. 1873 te Alaçatı'da Belediye Teşkilatı kurulmuştur.

1912 Balkan Savaşıyla Alaçatı'nın kaderi bir kez daha değişir. Balkanlardan kaçan göçmenlerin gelmesiyle Rumlar arasında panik ve göç başlar. 1919'da İzmir'in işgaliyle birlikte, Alaçatı'ya göçmüş olan Balkan göçmenleri bu sefer de Anadolu'nun içlerine doğru göçmeye başlarlar. Bu süreç Kurtuluş Savaşı'nın bitiminde Alaçatı'ya tekrar dönmeleriyle sonlanır.

Bu arada 30 Ocak 1923 tarihinde Türkiye ile Yunanistan arasında Lozan'da mübadele anlaşması imzalanır. Dünyada ilk ve son kez yapılan bu uygulama ile 2 milyon insan yerinden yurdundan olur. Bu anlaşma uyarınca İstanbul'daki Ortodoks Rumlar ile Batı Trakya'daki Müslümanlar hariç Yunanistan'da yerleşik Müslümanlar Türkiye'ye, Türkiye'de yerleşik Ortodoks Rumlar da Yunanistan'a gönderilir.

Böylece Balkan Savaşı yıllarında Alaçatı'ya Kosova 'dan ve Bosna'dan gelen Arnavut ve Boşnak göçmenlere Selanik (Karaferya'lılar), Kavala (Kınalı ve Karacaova'lılar), Girit ve İstanköy'den gelen mübadiller de eklenir ve Alaçatı nüfusu 10 yıl gibi kısa bir sürede tamamen değişmiş olur.

Alaçatı Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile tarihinin parlak bir dönemini yaşadı. Mübadele sonrası ise Alaçatı'nın zorlu yılları başladı. Balkanlar'dan gelen Müslüman Türkler bağcılık ve zeytincilik bilmezlerdi. Böylece Alaçatı'daki bağlar sökülüp yerine Selanik göçmenleri tütün diktiler; Kosova ve Bosna göçmenleri ise bildikleri iş olan hayvancılığa başladı. Ancak iklim ne tütün, ne de hayvancılık için uygun değildi. Binbir eziyetle yetiştirilen tütünden Alaçatı'ya gelen para ancak karın doyurmaya yetiyordu.

Alaçatı ve Turizm
1990'larda ilk rüzgar sörfü tutkunları geldi limana. 2000'li yıllarda da taş ev meraklıları. 2001 yılında ilk küçük otel açıldı. Yalnızca 3-4 yıl içinde Alaçatı Türkiye'nin en gözde tatil yörelerinden biri haline geldi.

Bozulmadan korunmuş, neredeyse en genci 100 yaşında olan taş evler birer birer onarıldı; küçük oteller ve restoranlar açıldı. Alaçatı'da Türkiye'nin en güzel küçük otellerinde konaklayabilir, restoranlarında en güzel yemeklerini yiyebilirsiniz. Alaçatı kentsel sit alanı ilan edildi. Beldede binalar aynen korunmak zorunda ve geleneksel mimariye uygun olmayan, çok katlı yeni bina yapılması artık mümkün değil.

Alaçatı artık dünyanın en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden birisidir. Birçok uluslararası yarışma beldede yapılır. Alaçatı sahilleri Akdeniz'in en temiz denizlerine, en güzel plajlarına sahiptir. Beldede sabahlara kadar yüksek sesli müzik yayını yapılmasına, bar veya diskotek açılmasına izin verilmiyor. Kahvelerinde plastik sandalye göremezsiniz. Sokaklar hala parke taşıyla kaplıdır. Alaçatı sokaklarında yazın klasik müzik dinletilerine rastlarsınız.

Rüzgar Sörfü Cenneti
Merkeze 4 km. uzaklıkta, Alaçatı yat limanının yanında, enlemesine 500 m. ve boylamasına 330 m. sığ alanı bulunmaktadır. Dolayısıyla hiç yüzme bilmeyenler için dahi, bu kadar büyük alan, windsurf öğrenmek için ilk aşamada yeterlidir. Rüzgar sörfü klüplerinin yer aldığı Yumru Koy'un kıyıdan kıyıya uzaklığı 1900 metredir. Doğu kıyısının dağ olması, açık deniz korkusunu ortadan kaldırmaktadır. Alanın üç bir tarafı kara ile çevrilidir ve sadece güney kısmı açıktır. Bu nedenle oldukça güvenlidir. Bu koyda rüzgar sörfünün yanısıra, kite sörf de yapılmaktadır.

Alaçatı'nın Arnavut kaldırımı taşı ile kaplı dar sokaklarını iki ya da tek katlı taş evler gölgeler. İşte bu tarihi mimari doku beldenin sahip olduğu en önemli ekonomik değerdir.

Alaçatı evlerinde alt kat duvarları, birinci kat duvarlarına göre daha kalın işlenmiştir. Duvar yapımında çimento yerine kullanılan harç (içinde toprak, kireç, saman, yumurta akı vs. olan), evlerin kışın sıcak, yazın soğuk kalmasını sağlar. Bazı evlerin tamamında taş, bazılarının ise alt katında taş, üst katında tuğla ya da ahşap kullanmıştır.

Sıvayla korunmuş eski Alaçatı evleri açık renk kireç badana ile boyanmıştır. Bunlar beyaz ve oksit sarı tonlarıdır. Kapı ve pencere kenarları bir çok evde çivit mavi kullanılarak çerçevelendirilmiştir. Pembe, yeşil, mavi, kırmızı gibi renkler Alaçatı kültüründe yoktur.

İç bahçesi (avlu) olan evlerin 2- 4 metre yükseliğindeki bahçe duvarlarının kalınlığı 50 cm.dir. Evlerin pencereleri düz veya kemerli olarak yapılıp, dik ve uzundur. Yatay ve geniş pencereler kullanılmazlar. Depreme dayanıklı olması için kapı ve pencereler bina köşelerinden en az 1 metre uzaklıkta yer alır. Genelde kalın duvarlar güneş ışığının pencere boşluğundan odaya yayılmasını engeller. Bu nedenle pencerelerin bina içine bakan boşlukları genişletilerek ışığın daha bol girmesi sağlanır.

Kapı ve pencere kepenkleri binayı süsleyen en önemli unsurlardır. Bu nedenle, ahşap veya demir dışında malzeme kullanılmamaktadır. Alaçatı evlerinde alaturka kiremit kullanılmıştır. Çatı köşe süslemeleri "kartal kanadı" denilen, iki oluklu kiremit kullanılarak yapılır. Alaçatı evlerinde zemin döşemeleri ahşap, kayrak taşı, doğal renkli ve klasik desenli karo plakalarla kaplanmıştır. Tamamen ahşap yapılan kat arası döşemelerde, kalın taşıyıcılar dikdörtgen veya yuvarlak formda yerleştirildikten sonra döşeme altı atkılar atılır ve döşeme tahtası çakılır. Eski zamanlarda Alaçatı evlerinin alt katları tütün depolamak veya hayvan barındırmak için; üst katları ise yaşam alanı olarak kullanılmıştır.

Alaçatı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 70 km. uzaklıkta, Adnan Menderes Havaalanı'na ise 90 km. uzaklıktadır. Şehirden ve havaalanından Alaçatı'ya ulaşım Çeşme otobanı üzerinden yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Alaçatı otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
World City Alaçatı Hotel
World City Alaçatı Hotel

-

Akşam mangal keyfi

Levent Bey ve ekibi güler yüzlü ve çok ilgililerdi, Alaçatı'da yüksek fiyatlara rağmen aldığımız hizmete karşılık oldukça makul fiyatlardı, özellikle akşam mangal keyfi muhteşemdi, konaklama olmasa bile mutlaka akşam mangal keyfini denemelisiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Levin Otel
Levin Otel

-

Kahvaltısı süper

Arkadaşlarımızla yaptığımız kısa bir tatilde yaşadığımız talihsizlik sonucu keşfettik bu oteli. Gerçekten çok memnun kaldık. Personelin ilgisi ve samimiyeti gerçek; otelin kahvaltısı süper, odaları çok temiz ve konforlu, bahçesi harika. Bunların haricinde lokasyon olarak Alaçatı'nın gece hayatına çok yakın (maksimum 5 dakika yürüyerek). Biz çok memnun kaldık. Bu bayramda organize edebilirsek tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
World City Alaçatı Hotel
World City Alaçatı Hotel

-

Her şey cidden mükemmel

Mükemmel. Her şey cidden mükemmel. Alaçatı'nın göbeğinde bu sene açılan bu şirin hotel, adeta vazgeçilmezimiz olacak gibi. Otelin personelinden kahvaltısına ve odaların ferahlığına kadar her şey 5 yıldız! 5 gece kaldığımız bu hotelden çok memnun kaldık, her şey çok profesyonelce halledilmiş ve her ayrıntısına kadar düşünülmüş. Yılın 12 ayı açık olan bu otelde kalmanızı şiddetle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Alakapı Otel
Alakapı Otel

-

Temiz, mis kokulu, sakin

İnternetten araştırıp gitmiştik. Temiz, mis kokulu, sakin bir oteldi. Otel o kadar güzel kokuyordu ki, oda parfümlerinden ben de istedim. Kahvaltıları muhteşemdi, çok özenliydi. Otelin dekorasyonundan zaten bahsetmeye gerek yok. Çalışanları çok ilgili ve sıcaklardı. Her konuda yardımcı oldular. Her şey çok güzeldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Alaçatı Hotel De Gold
Alaçatı Hotel De Gold

-

Fiyat/kalite dengesi iyi

Hafta sonu tatilimiz için Alaçatı'da bu keyifli oteli tercih ettik. Mimarisi ve hizmeti ile çok memnun kaldık. Özellikle yeşil havuzu görülmeye değer. Fiyat/kalite dengesi iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kupina Butik Otel
Kupina Butik Otel

-

Odalarının güzelliği

Harika bir butik otel. 3 kişi kaldık. Şehrin kalabalığından sıyrılıp bulmak istiyorsanız kesinlikle doğru bir seçim. Biz o seçimi bizzat tadanlardanız. Odalarının güzelliği, temizliği, çalışanların güler yüzlü olması ekstra bonus oldu. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Samimi ortam

Alaçatı'da bulabileceğimiz rahat, samimi ortamlardan en güzeliydi. Tatlıları tam anlamıyla efsaneydi. Güler yüzlü insanlarıyla geçireceğiniz mükemmel bir ortam.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Lapis Port Surf Hotel
Lapis Port Surf Hotel

-

Bahçede kahvaltı

Temiz odalar, şirin dekor ve en güzeli bahçede kahvaltı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

21 Haziran 2017, Çarsamba 12:16
Faro Alaçatı Butik Otel
Faro Alaçatı Butik Otel

-

Hizmet süper

Çok temiz, hizmet süper, odalar çok güzel, kullanışlı dolaplar, banyo kullanışlı, her yer tertemiz, kahvaltı çok güzel, sorun bulamadık kısaca, konum da süper, bu kadar güzel konumda otoparkının da mevcut olması ayrıca güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Güvenilir bir otel

Tertemiz, rahatlıkla ailecek ya da yalnız konaklayabileceğiniz güvenilir bir otel. Her gittiğimizde ilk aradığımız yer. Sahibi Berkan abiyi anlatmaya gerek bile yok, tanımalısınız, çok sıcakkanlı, samimi, aileden biri gibi. Her şey için teşekkür ederiz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Odalar tertemiz

Alaçatı çarşıya yakın, sessiz, huzurlu bir yer. Sahibi Berkan Bey tüm müşteriyle özel olarak ilgileniyor. Odalar tertemiz, sabah kahvaltısı da çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sakızlıhan Butik Otel
Sakızlıhan Butik Otel

-

Kahvaltılar şahane

Güler yüz gerçekten harika, bir yerde herkes mi gülümser. Arkadaşınızın yanına tatile gitmişsiniz gibi, her konuda bilgi verip rahat etmeniz için pervane oluyorlar. Bir gün diye geldik, 2 gece kaldık. Gönül isterdi daha uzun kalalım. Odalar, bina, atmosfer şahane. Şiddetle tavsiye. Kahvaltılar şahane.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Rahat ve samimi

Gittiğim en rahat ve samimi otellerden biri. Temizliğe önem veren biri olarak çok memnun kaldım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Sıcacık atmosfer

Kapıdan içeriye girer girmez sıcacık atmosferi yakalıyorsunuz. Her şey çok güzeldi, özellikle tatlısever biri olarak tatlılarına bayıldığımı söyleyebilirim. :))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Rahat ve samimi

Gittiğim en rahat ve samimi otellerden biri. Temizliğe önem veren biri olarak çok memnun kaldım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Faro Alaçatı Butik Otel
Faro Alaçatı Butik Otel

-

Merkeze çok yakın

Böylesine temiz, nezih ve sahiplerinin güler yüzlü olması dışında da merkeze çok yakın bir hotel. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla da güvenle kalabilirsiniz. Her şey için teşekkürler Faro Alaçatı Butik Otel! Tekrar görüşmek üzere.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Odalar temiz

Odalar temiz, konforlu, ferah ve otantik. Yemekler ise gerçekten çok lezzetli, özellikle bir tatlı düşkünü olarak söylüyorum, konaklamayacaksanız bile mutlaka tatlıları tatmanızı öneririm.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Her şey beni çok memnun etti

Gelmeden önce bu kadar rahat edebileceğimi ve bu kadar alakalı karşılanacağımı beklemiyordum. Her şey beni çok memnun etti. Böylesine güzel bir tatil için fiyatları da harika. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Yemekleri şahane

Keyifli bir ortam, yemekleri şahane, özellikle nefis bir el lezzetine sahip, odalar çok rahat, konforlu ve temiz. Çalışanları güler yüzlü ve her türlü desteği sağlamak için yardımınıza koşuyorlar. Alaçatı'ya geldiğimde sürekli tercih ettiğim nadide otellerden. Çok memnun kaldım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Tatlılar mükemmel

Tatlılar mükemmel. Çok başarılı, hiçbir yerde bulamayacağınız tatlar, elinize sağlık. Bayıldım...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Alaçatı’ya yakışır bir butik

Sıcakkanlı, samimi ve güzelliklerle dolu, Alaçatı'ya yakışır bir butik. Özellikle müşteriye verilen değer takdire şayan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Harika bir atmosfer

Çok samimi ve harika bir atmosfer, eşimle birlikte kaldık. Daha önce birçok butik otelde kaldık ama burayı bir başka sevdik. Kullandığımız bütün eşyalar çok temizdi, çalışan insanlar çok güler yüzlü ve ilgiliydiler. Herkese tavsiye ederim, kafe lezzetlerine değinirsem çok güzel tatlara sahip. Alaçatı'nın en iyi butik oteli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel
Serin Alaçatı Cafe & Butik Otel

-

Çalışanların güler yüzlülüğü

Alaçatı'ya giderseniz kesinlikle uğranılması gereken bir yer. :) Çok sevimli ve odalar bir o kadar konforlu. Çalışanların güler yüzlülüğü de bir artısı tabi ki. Ben gittim, harika, şirin bir yer. Tek kelime ile mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Levin Otel
Levin Otel

-

Bol huzur, bol ilgi, bol enerji

Kuzenimle birlikte gittiğim hafta sonu tatilinde hamak keyfiyle huzur buldum. Bol huzur, bol ilgi, bol enerji alabileceğiniz bir yer. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Köşem Konuk Evi
Köşem Konuk Evi

-

Kahvaltısı bir harika

17 Haziran Cumartesi günü konakladık. İşletme sahipleri ailenizden biri gibi geldiğinden uzun zamandır bulamadığımız içtenlik ve samimiyeti bulduk. Başka oteller check-out saatini geçirmeyin diye uyarıda bulunurlar, burada ise "acele etmeyin, rahat olun" şeklinde bir davranış gördük. Kahvaltısı bir harika. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

İrem Hanım güzel yorumlarınız için çok teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğimizle.

19 Haziran 2017, Pazartesi 14:43
Sardunaki Konak Otel
Sardunaki Konak Otel

-

Hizmet almadığım günlerin ücreti

Ailecek büyük umutlarla gittiğimiz bu butik otelin meğerse bir bitik otel olduğunu daha otele girişte anladık. 5 günlük rezervasyon yaptığımız otelin yarı ücretini (normalde bir günlük ücret kaparo olarak ödenir) bir hafta önceden ödediğimiz halde daha odamız bile belli değilken kalan parayı girişte talep ettiler. Sebebini sorunca da erken çıkış yapmayı önlemek için dediler. Ben de böyle bir uygulamanın yanlış olduğunu, girişte kalan bakiye için kredi kartına bloke konulabileceğini söyledim ve ertesi gün öderim diye konuyu kapattım. 2 yetişkin 2 çocuk olarak büyük oda tercihimi belirttiğim halde bizi önce küçük odaya yerleştirmeye çalıştılar, ardından buraya sığamayacağımız ortaya çıktığı için biraz daha büyük odayı gösterdiler. Aslında kalacağımız odanın o gün boşalacağını ancak bir gün uzatıldığı için böyle yaptıklarını belirttiler. Çaresiz razı olduk. 2 çocuk için ilave yatak olarak her birine fahiş bir şekilde 90 TL talep ettiklerini de burada not düşmek isterim. Otele gelirsek kesif bir rutubet kokusu hakim. Eskiliğinden dolayı yürürken zeminden ses geliyor, bu yüzden gece odadakileri uyandırmadan hareket etmek mümkün değil, ses yalıtımı kötü olduğundan diğer odadaki sesleri duymamak için kulak pamuğu kullanmanız lazım, ilave olarak koydukları hava yatağında sağdan sola dönüşte gürültüden uyumak mümkün değil, çamaşır asma yeri olarak gösterdikleri yerde mandalları yerdeki çamurdan toplayıp asmak gerekiyor. Sabun diye koydukları şeyler önceki müşterilerden kalmış, kullanılmış, üstünde kıllar olan şeylerdi. Banyoda aynanın altındaki raf eğilmiş, üzerine bir şey koymanın mümkün olmadığı düşmek üzere olan bir tahta idi. Elbise dolabı olarak kullanılan şeyin sandıktan bozma bir şey olduğunu da içine bir şey asmaya çalışırken anladık. Kahvaltı çok geç olarak 9'da başlıyor. 9'daki kahvaltı için görevliler 9'a 10 kala geldiler. Kahvaltı olarak koydukları şeyler de oldukça sıradan. Oda kahvaltı şeklinde çalışan ve geceliğine 550 TL istenen bir otelin en azından reçel olarak sundukları şeylerin bir gün önce tabakta kalmamış, şekerlenmemiş, artık hale gelmemiş şeyler olmasını bu otelde beklememelisiniz. Bunlar aslında başka sıradan yerlerde de olabilecek şeyler. Ama asıl sorun otelin sahiplerinin tutumları. İlk gün orada geceledikten sonra ertesi gün iş kaynaklı bir nedenle tatilimizin 2. gününden sonra dönmemiz gerektiği ortaya çıktı. 2 gün kaldıktan sonra 3. gün otelden ayrılmak zorunda kalacağımızı söyledikten sonra kendisinden bakarız şeklinde bir yanıt aldık. Bu yanıt üzerinde aslında bir otelde konaklamadığımızı, rehin alınmış olduğumuzu anladık. Bu konuşmadan 5 dakika sonra, rezervasyon formuyla gelip gayet zorla okutmaya çalışıp forma yazdığı şekilde kalmasak bile tamamını ödememiz gerektiğini belirtti. Biz de 2 gün kalacağımız halde 3. günün de parasını ödeyerek (ki zaten 5 günün toplam ücretinin yarısını ödemiştim) ödeyerek uzlaşma teklif ettik. Hizmet almadığım günlerin ücretini hiçbir şekilde ödememin mümkün olmadığı belirttiğim zaman da en ağır hakaretlerle bezeli bir tartışma şekline büründü diyalogumuz. Bunun üzerine böyle bir otelde bir saniye bile kalmanın yanlış olduğuna karar verip, hesabı kapatmalarını söyleyip odaya gittim. Ancak sahibi odanın kapısını zorla açıp oteli terk etmemizi bağırarak söyledi. Bu saygısız hareket işi iyice berbat bir duruma getirdi. Rezervasyon iptali her otelde olabilecek durumlardandır. Bunu bilmeyen, anlamayan insanların işlettiği yerlerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Ayrıca bir işletme tamamen para konusuna odaklanmışsa orada artık kaliteden, saygıdan, insanlıktan en ufak bir kırıntı bile bulamazsınız. İlk defa geldiğimiz ancak iş nedeniyle yarım kalan tatilimizi belki sonraki senelerde yine Alaçatı'ya gelerek tamamlarız. İlk gelişimizde nereye gideceğimizi bilmiyorduk, ancak artık en azından nereye gidilmeyeceğini biliyoruz. 600 tane otelin olduğu Alaçatı'da mutlaka bundan daha iyi yerler vardır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Levin Otel
Levin Otel

-

Lokasyonu süper

Tesis Hacımemiş'e ve Alaçatı merkeze çok yakın olduğu için lokasyonu süper. Ayrıca bahçesinin ferahlığı insana huzur veriyor. Özellikle hamakta geçirilen zaman ve çekilen fotoğraflar çok keyifli. Bugüne kadar konakladığım butik oteller arasında havluları en temiz ve yumuşak olanıydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sakızlar Park Bungalow
Sakızlar Park Bungalow

-

Temiz odalar

Alaçatı'da bu eşsiz konsept inanılmaz temiz odalarla oldukça keyifliydi. Çalışanların üzerimizdeki samimiyeti, ilgisi ve hassasiyeti, yemeklerin ve özellikle kahvaltının çok başarılı olması bizi etkiledi. Alaçatı'da huzurla kalınabilecek çok güzel bir butik otel. A+++

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İonic Otel
İonic Otel

-

Otelin temizliği

İonic Otel'de güzel, huzurlu, kaliteli ve neşeli bir tatil geçirdim. Otelin temizliği ve işletmecilerin aile olarak samimi ve sıcak davranışları otele tekrar gelmemize sebep oldu, oteldeki havuz ise denizi aratmadı. Çarşıya yakınlığı ile eğlencenin içinde, otelin sakinliği ise dinlemenizi sağladı. Kendimizi evimizin rahatlığında hissettik. Bizim için Alaçatı demek İonic Otel demek.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sakızlar Park Bungalow
Sakızlar Park Bungalow

-

Çalışanlar ilgili

Kaldığımız süre boyunca çok eğlendik, çalışanlar ilgili, mekan süper.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Levin Otel
Levin Otel

-

Güler yüzlü ve samimi

Güler yüzlü ve samimi bir otel. Tatildeyken Alaçatı'da eğlendikten sonra dinlenebileceğiniz, kendinizi huzur ve güven içerisinde hissettirecek nadir otellerden biri, işletmenin güler yüzü, samimi davranışlarıyla müşteriyi özel hissettiriyorlar; ilk defa olan butik otel deneyimim sayelerinde daimi olacak... Bu arada kahvaltıları inanılmaz güzel bir sunum eşliğinde muhteşem lezzetli, kesinlikle denenmeli...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sarı Gelin Butik Alaçatı Butik Otel
Sarı Gelin Butik Alaçatı Butik Otel

-

Huzur dolu bir otel

Ailemle rahatlıkla kalabileceğiniz keyif ve huzur dolu bir otel. Herkese tavsiye ederim. Güler yüzünüz için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sakızlar Park Bungalow
Sakızlar Park Bungalow

-

Çalışanlar son derece samimi

Alaçatı'daki klasikleşen villa tipi butik oteller ve küçük odalarından ziyade; istediğiniz hamakta sallanabileceğiniz huzurlu geniş bir alanı, flamingo üzerinde huzurlu bir şekilde güneşlenebileceğiniz havuzu ve Çeşme doğasını ağaçların arasında huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsanız ilk tercihiniz olabilir. Çalışanlar son derece samimi ve kafa dinleyebileceğiniz huzurlu(!) bir alan. Sadece kahvaltısı için bile tercih edebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Odalar mükemmel

Ailecek kalınacak güzel bir yer. Odalar mükemmel, sabah kahvaltısı süper. Sahibi Berkan Bora Bey'e her şey için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Çok güzel bir mekan

Herkese tavsiye ederim, çok güzel bir mekan. İşletmecisi Berkan Bey çok samimi. Size müşteri değil bir arkadaş gibi davranıyor. Kahvaltısı da mükemmel bu arada.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Sessiz, sakin, kafa dinlemelik

Bulunduğu mevki tam anlamıyla çok güzel. Sessiz, sakin, kafa dinlemelik bir yer. İlgi olsun, alaka olsun, her şey güzel. Bir dahaki gelişimdeki tek geleceğim yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sarı Gelin Butik Alaçatı Butik Otel
Sarı Gelin Butik Alaçatı Butik Otel

-

Güler yüzlü hizmet

Muhteşem bir tatil yaşadık. Güler yüzlü hizmet, huzur dolu bir ortam. Herkese tavsiye ederim, mutlaka kalınması gereken bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Aladam Butik Otel
Aladam Butik Otel

-

Kahvaltılardaki farkı görmek

Bilhassa yemek ve kahvaltılardaki farkı görmek için bile gidilir. Güzel, şirin ve ailece kalabileceğiniz çok güzel bir butik otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkür ederiz.

16 Haziran 2017, Cuma 16:21
Aladam Butik Otel
Aladam Butik Otel

-

Kahvaltılar bir harika

Sıcacık bir ortam, kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Butik otellerin en güzel yanlarını burada yaşayabilirsiniz. Özellikle sabahları iple çekeceksiniz, kahvaltılar bir harika. Sadece kahvaltı için bile gidilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkür ederiz.

16 Haziran 2017, Cuma 16:20
Aladam Butik Otel
Aladam Butik Otel

-

Kahvaltıda farklar tadıyor

İşletmeciler 2016 yılında değişmiş, samimi ortamda değişik tatlar tatmak için gelinebilecek müstesna butik bir otel. Kahvaltıda farklar tadıyor, her şey mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkür ederiz.

16 Haziran 2017, Cuma 16:20
Çayırlı Alaçatı Butik Otel
Çayırlı Alaçatı Butik Otel

-

Yaz tatili için muhteşem bir konaklama

Kahvaltısına hayran kalacağınız, kahveyle birlikte yiyeceğiniz lavantalı kurabiye, yaz tatili için muhteşem bir konaklama için Celal Çayırlı ve ailesine teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Behire Butik Otel Alaçatı
Behire Butik Otel Alaçatı

-

Kahvaltı tatminkar

Gerçekten zevkle nakış nakış, ilmek ilmek işlenmiş güzel bir tesis, ev sahipliği içten, kahvaltı tatminkar ve güzel, huzurlu bir ortam diyebilirim. Yolumuz düşerse ilk adres.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Behire Butik Otel Alaçatı
Behire Butik Otel Alaçatı

-

Personel sıcakkanlı

Dost tavsiyesi ile gittim, aslında başka bir otelde kalıyordum bölgede. İş için geldiğim geçen hafta burada kaldım ve çok memnun kaldım. Kahvaltısı bence çok güzeldi, sunumu özellikle. Personel sıcakkanlı ve yardımsever. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Behire Butik Otel Alaçatı
Behire Butik Otel Alaçatı

-

İç açıcı mimarisi

İşletmecilerin güler yüzleriyle, otelin iç açıcı mimarisi ve güzel kahvaltısıyla mutlaka denemenizi ve bu güzel tatilin tadını çıkartmanızı tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Behire Butik Otel Alaçatı
Behire Butik Otel Alaçatı

-

Çalışanların sıcakkanlılığı

Otel değil sanki eviniz. Tereddüt etmeden gidilebilecek bir yer. Çalışanların sıcakkanlılığı kendinizi tatiliniz boyunca evinizde hissettiren en büyük etken. Keyifle bir 5 gün geçirdiğimiz Behire Butik Otel Alaçatı ailesine teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Behire Butik Otel Alaçatı
Behire Butik Otel Alaçatı

-

Lezzetli ve zengin kahvaltısı

Tertemiz odaları, lezzetli ve zengin kahvaltısı, ilgili ve güler yüzlü çalışanları ile keyifle tatilimi yaptım. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Motto Wind Butik Otel
Motto Wind Butik Otel

-

Temiz, şık, mütevazı

3 gece konakladığımız otelde her şey çok güzeldi. Temiz, şık, mütevazı bir konseptle birlikte güler yüzlü çalışanlarıyla bölgedeki en güzel otellerden birisi. Arkadaşlarıma da tavsiye ettim oteli, onlar da konaklayacaklar. Tavsiye ederim kesinlikle sizlere de...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

18 Haziran 2017, Pazar 10:59
Birsen Hanım Konağı
Birsen Hanım Konağı

-

Odalar tertemiz

İlgi, alaka ve gerçekten süper. Odalar tertemiz, güzel, sakin, bir de sabah kahvaltısı var. İyi bir kişiliği olan sahibiyle. Kesinlikle tavsiye ediyorum...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Naz Konak
Naz Konak

-

Kahvaltısı çok güzel

Kahvaltısı çok güzel, bahçesi sessiz ve akşamları çok keyifli oluyor. Sevimli, sıcak bir aile ortamı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Beyevi Alaçatı Butik Otel
Beyevi Alaçatı Butik Otel

-

Odalar ve genel mekanlar

Mükemmel lokasyon ve işletmecilik. Odalar ve genel mekanlar son derece hijyenikti. Havuza bakan odaların manzarası da güzel. Kahvaltısı çok keyifli. Merkezde olmasına rağmen gayet huzurlu ve dinlendirici. Emre Bey ve ekibi bizi evimizde hissettirdi... Seneye tekrar görüşmek üzere.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)