Aksu Görülecek Yerler

Deniz, güneş, kum ve tarihin bir araya geldiği eşine az rastlanır güzellikteki bölge yerli ve yabancı konuklarına benzersiz ve büyüleyici güzellikler sunuyor .Aksu Görülecek Yerler - Aksu En İyi 10 Yapılacak Şey

Deniz, güneş, kum ve tarihin bir araya geldiği eşine az rastlanır güzellikteki bölge yerli ve yabancı konuklarına benzersiz ve büyüleyici güzellikler sunuyor .
Aksu ilçesindeyken, harika Akdeniz sularının tadını çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz günlük kısa geziler de düzenleyebilirsiniz.

Aksu tatiliniz boyunca Antalya’nın kendisine özgü ve mavi bayraklı plajlarında güneşlenip denize girebilirsiniz. Aksu, havaalanına yakınlığı sebebiyle pek çok tesise ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple konaklama amaçlı burayı tercih edebilir ve çevre ilçelere günlük geziler düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca Aksu ilçesi, pek çok tarihi ve doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Bunların en önde gelenleri Perge Antik Şehri ve Kurşunlu Şelalesi’dir.

Perge Antik Şehri Roma dönemlerinden günümüze kadar gelmiştir ve antik tiyatro, hipodrom, hamam ve agora gibi tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi ise ülkemizin eşsiz doğal atmosferine sahip şelalelerden biridir. 18 metreden dökülen suyun sakinleştirici sesi eşliğinde bölgeyi gezebilmeniz mümkün.

Ayrıca Tabiat Parkı’nda yürüyüş, koşu veya piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Bu park kesinlikle şehir karmaşasından sıkılıp bunalanların kaçış noktalarından biri olmayı hak edecek kadar doğal güzelliklere sahip.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın