Yalıkavak Görülecek Yerler

Denizin keskin kokusunun çarpıcı bir manzara sunan gün batımıyla karıştığı, yıldızların size en yakın olduğu, güneşin her daim gülümsediği yerdir Bodrum Yalıkavak.Yalıkavak Görülecek Yerler - Yalıkavak En İyi 10 Yapılacak Şey

Denizin keskin kokusunun çarpıcı bir manzara sunan gün batımıyla karıştığı, yıldızların size en yakın olduğu, güneşin her daim gülümsediği yerdir Bodrum Yalıkavak.
Bodrum Yarımadası'nın en ünlü beldelerinden biridir yel değirmenleri ile dikkat çeken Yalıkavak. Çarpıcı güzellikteki koyları, mis gibi kokan mandalina bahçeleri, masmavi denizi, pırıl pırıl gökyüzü, şirin mi şirin restoranları, küçük çarşısı ve Bodrum'un sembolü olan yel değirmenleri ile masalsı bir güzelliği vardır bu şirin beldenin. Kendine has ılık bir meltem eser her daim Yalıkavak'ta ve yaz aylarının sıcaklarında bile bunalmazsınız bu sayede. Denizin keskin kokusunun çarpıcı bir manzara sunan gün batımıyla karıştığı, yıldızların size en yakın olduğu, güneşin her daim gülümsediği yerdir Bodrum Yalıkavak.

Mandalina Bahçeleri Gezisi: Yalıkavak'a gelipte, mandalina bahçelerini gezmeden, mis gibi kokuları içinize çekmeden dönmek olmaz. Geziniz boyunca fotoğraf makinanız yanınızda olsun çünkü gördüğünüz güzellikler karşısında bol bol fotoğraf çekmek isteyeceksiniz.

Sandima Köyü'nde Kahvaltı: Yalıkavak tatilinizde bir günde olsa uykunuza kıyın ve sabah saatlerinde yola koyularak Sandima Köyü'ne yürüyüş yapın. Kır çiçekleri ve mandalina bahçelerinden ilerleyerek yaptığınız yürüyüşün ardından köyde bir mola verin. Burada ev yapımı reçeller, organik sebze - meyveler ve sıcacık köy ekmeği eşliğinde uzun bir kahvaltı yapın. Uzun zamandan sonra belki de ilk defa yediğiniz her şeyin tadını alacaksınız.

Yalıkavak Pazarı'nda Alışveriş: Yalıkavak tatilinizde alışveriş yapmak istiyorsanız uğramanız gereken yerlerin başında gelir 43 yıldır Perşembe günleri kurulan Yalıkavak Pazarı. Bu renkli ve cıvıl cıvıl pazarda yörenin bahçelerinde yetiştirilen taptaze sebze ve meyveler, baharatlar, tatlılar ve şarküteri ürünleri satılıyor. Kıpkırmızı domateslerin arasında mis gibi kokan nergisler, yemyeşil ebegümeçleri, çeşit çeşit gözlemeler, börekler, renkli kumaşlar, birbirinden güzel gümüş takılar, hediyelik eşyalar, oyuncaklar ve kiremit güveç kapları tezgahlarda yerini alıyor. Sadece yerli turistlerin değil, pazara komşu Yunan adalarından gelen turistlerinde yoğun ilgisi oluyor Yalıkavak Pazarı'na.

Yüzme: Hiçbir aktiviteye katılmak ve yorulmak istemiyorsanız ve deniz, güneş, kum bana yeter diyorsanız Yalıkavak'ın birbirinden güzel plajları emrinize amade. Tüm gün güneşin altında yatıp, güneşlenebilir, buz gibi biranızı yudumlayabilir ve yılın yorgunluğunu atmak için masmavi sularda kulaç atabilirsiniz.

Yel Değirmeni Kültür ve Sanat Festivali: Eğer haziran ayında yolunuz Yalıkavak'a düşerse ve renkli anlara şahit olmak isterseniz Yel Değirmeni Kültür ve Sanat Festivaline katılmanızı öneririz. Konserler, gösteriler ve dansların yer aldığı festival bayram coşkusu tadında geçiyor ve ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.

Rakı –Balık: Yakomoz eşliğinde, fonda sanat müziğinin en güzel eserleri çalarken, denizin kokusunu başınızı döndürmüşken ve rüzgar hafif hafif esiyorken yapılacak en güzel şeylerden biridir rakı – balık. Ege'nin zengin mutfağına renk katan birbirinden leziz mezeler, taze balık çeşitleri ve bol buzlu rakınız gecenizi daha da güzel hale getirecek. Kim bilir, belki ilerleyen saatlerde şarkılara da eşlik edersiniz ve tüm sıkıntılarınız, dertleriniz anason kokusunda kaybolup gider.

Tekne Turu: Muğla Bodrum'un en güzel koylarını, adalarını görmek istiyorsanız tüm gün boyunca sürecek olan tekne turlarına katılmalısınız. Bölgedeki keşfedilmeyi bekleyen gizli kalmış koyları ziyaret edebilir, meşhur Koyun Baba Koyu'na gidebilir ve civardaki irili ufaklı birbirinden güzel adaları gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın