Mazı Görülecek Yerler

Doğa ile baş başa, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler için en uygun yerlerden biridir MazıMazı Görülecek Yerler - Mazı En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğa ile baş başa, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler için en uygun yerlerden biridir Mazı
Mazı’da yapmanızı tavsiye ettiğimiz şeyler şöyle:

Hurma Sahili’nde, Datça Yarımadası manzarası eşliğinde muhteşem güzellikteki denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Hurma Sahili dışında Mazı’da denize girebileceğiniz başka koylar da var. Bunlar Sedef, Ilgın, Taşlı ve İnce Yalı koyları.

Sahildeki kiliseyi ve köyün iç kesiminde yer alan Göztaşı Kayası’nı görebilirsiniz. Göztaşı Kayası’na çıkarsanız koyun muhteşem manzarası ile karşılaşacaksınız.

Köydeki zeytin ve narenciye bahçelerini gezebilirsiniz. Mazı’nın özellikle portakalı oldukça meşhur. Eğer mevsiminde orada olursanız mutlaka Mazı portakalının tadına bakın.

Gökova körfezinin yanı başında yer alan Mazı denizi oldukça bereketlidir. Çok çeşitli deniz ürünlerinin çıktığı Mazı sahilinde dilerseniz kendi balığınızı kendiniz tutabilirsiniz.

Köyde gündoğumu ve günbatımı saatlerinde yürüyüşlere çıkabilir, doğa ile baş başa huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Mazı aynı zamanda halıcılığın gelişmiş olduğu bir yer. Köyde yaşayan kadınların tamamen elleri ile ürettikleri bu halıların üretim aşamalarını izleyebilir, dilerseniz bu kıymetli halılardan satın alabilirsiniz veya istediğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın