Kefken Görülecek Yerler

İstanbul’a yakınlığıyla dikkatleri üzerine çeken Kefken, her mevsim tercih edilen tatil bölgelerinden biridir.Kefken Görülecek Yerler - Kefken En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul'a yakınlığıyla dikkatleri üzerine çeken Kefken, her mevsim tercih edilen tatil bölgelerinden biridir.

Kocaeli-Kandıra'ya bağlı olan Kefken, özellikle kısa tatiller için tercih edilmektedir. Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyenler hafta sonunu değerlendirir Kefken'de. Siz de bir hafta sonunuzu Kefken'e ayırarak, Kefken'i ve çevresini keşfetmek için keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz..

Kefken'de yapılacak aktiviteler ve görülecek yerler şöyle:

Kefken'de ilk olarak yemyeşil bir doğanın eşlik edeceği, güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Güne zinde başlamak ve gün boyunca yapacağınız aktiviteler sırasında çabuk acıkmamak için kahvaltınızı uzatarak keyifli hale getirebilirsiniz.

Kefken'in ünlü Pembe Kayalar'ı muhakkak görmelisiniz. Çok ilginç bir jeolojik yapısı bulunan Kefken Pembe Kayalar, bölgeye gelen turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Keyifli bir doğanın eşlik ettiği Pembe Kayalar'ı görmeden Kefken'den kesinlikle ayrılmayın.

Eğer haziran ayında Kefken'e gidecekseniz, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarına muhakkak katılın. Bölge halkının bir arada bulunduğu kutlamalar sırasında siz de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Kumcağız Koyu'nun tüm güzelliğini keşfetmeyi ihmal etmeyin. Kefken'den yürüyerek 5 dakikada ulaşacağınız Kumcağız Koyu, harika plajı ve plajını ikiye bölen deresiyle sizleri büyülemeye yetecek. Plajın ortasından geçen derede balık tutulabiliyor. Oltanızı alıp derede balık tutarak zaman geçirebilirsiniz.

Karadeniz'in adalarından biri olan Kefken Adası'na 5 dakikalık bir tekne yolculuğu ile ulaşılmaktadır. Fakat Sit alanı olarak ilan edilip, korumaya alınan Kefken Adası'nda yapılaşmaya izin verilmiyor. Karadeniz'in adaları arasında tek yerleşimin olduğu adadır aynı zamanda. Ada sadece doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait olan birçok kalıntıya da ev sahipliği yapmaktadır. Kefken Adası'nı keşfetmek tatilinizin en keyifli anlarını oluşturacak.

Kefken mutfağında deniz ürünlerinin yeri bir ayrıdır. Kefken'e gelip de balık yemeyi sakın unutmayın. Çinekop, istavrit, kalkan ve palamut deneyebileceğiniz balık çeşitleri arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın