Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Kocaeli Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Kocaeli Pansiyonları

Kocaeli için {{ (filteredHotels).length}} / 185 pansiyonda gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Kocaeli Pansiyonları

Kocaeli Pansiyonları

Kocaeli Pansiyonları

Kocaeli, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Büyüklük bakımından İstanbul ve Bursa'dan sonra en büyük kent olduğunu söyleyebiliriz. Kocaeli ve İstanbul'un il sınırları neredeyse birleşmiş durumda bulunuyor. Türkiye'de sanayinin en gelişmiş olduğu kentlerin başında yer almasına rağmen, doğal güzelliklerin korunmuş olması tatilciler için şehri büyük bir cazibe merkezi haline getiriyor. Şehrin önemli bir konuma sahip olmasının diğer bir sebebi de Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine bağlaması olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca hem Karadeniz'e hem de Marmara Deniz'e kıyısının olması da şehrin turizm için büyük bir avantaja sahip olmasını sağlıyor. Kocaeli yalnızca doğal güzellikleri ile değil eski ve köklü tarihi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Şehrin ilk yerleşim izlerinin milattan önce 8. yy'a ait olduğu tahmin ediliyor. Eğer tatilinizi yaparken festivallere de katılmak istiyorsanız, Kocaeli her mevsim yapılan festivalleri ile sizin için harika bir tatil merkezi oluyor. Tüm bu özellikleri ile Kocaeli otelleri, ülkemizden ve dünyadan pek çok ziyaretçi ağırlıyor. Böylesine gelişmiş bir şehirde konaklama açısından hiç zorluk çekmiyorsunuz. Şehir pek çok farklı konaklama seçeneklerini bir arada bulunduruyor. Kocaeli pansiyonları misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet veriyor. Pansiyonların ulaşım açısından da şehrin merkezi yerlerinde yer aldığını söyleyebiliriz. Tatilinizi bir yandan doğanın tadını çıkarırken bir yandan da eski kültürlerin tarihine tanıklık ederek geçirmek istiyorsanız Kocaeli sizin için harika bir tatil noktası oluyor. Şehri istediğiniz her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli Tatili

Kocaeli Tatili

Kocaeli tatil planınızı yaparken planınıza harika doğa yürüyüşü rotalarını, romantik yürüyüş rotalarını ve tarihi gezileri ekleyebilirsiniz. Kocaeli ailenizle ve sevdiklerinizle rahatlıkla tatil yapabileceğiniz güvenli bir şehir olma özelliği de gösteriyor. Kocaeli pansiyonları bulundukları konum nedeniyle toplu taşıma araçları ve şahsi aracınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz noktalarda yer alıyor. Şehrin ruhuna uyan, 7/24 sıcak su hizmeti bulunan ve konforunuz için tasarlanmış odaları ile Kocaeli tatil pansiyonları size tüm bu hizmetleri sunuyor. Tatilinizi doğa ile baş başa geçirirken ayrıca Kocaeli termal pansiyon seçenekleri sayesinde bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Aynı zamanda şifa bulacağınız termal tesisler sayesinde birçok hastalığınızdan da kurtulabilirsiniz. Şehirdeki antik havanın sayesinde doğa tatilinizi tarihi eser keşfi ile birleştirebilirsiniz. Eski uygarlıkları tanımak, yaşam koşullarını anlamak herkes için eşsiz bir deneyim oluyor. Size sunduğu tüm bu olanaklar sayesinde şehirde tatilin tadını doyasıya çıkarıyor olacaksınız. Kalacak yer konusunda hala bir karar veremiyorsanız Kocaeli pansiyonları seçeneklerini inceleyebilir ve harika bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz. Kalacak yer incelemesi yaparken kendi beklentilerinizi ve size sunulan hizmetleri göz önünde bulundurmalısınız. Şehir her mevsim tatile uygun olduğu ve İstanbul, Bursa gibi büyük şehirlere yakın olduğu için pek çok zaman yoğunluk yaşanabiliyor. Bu yüzden tatil planınızı yaparken erken rezervasyon yaptırmakta fayda olabilir. Ayrıca erken rezervasyon fırsatları sayesinde daha ekonomik bir tatil planlamış olacaksınız.

Kocaeli Gezilecek Yerler

Kocaeli Gezilecek Yerler

Kocaeli festivalleri, tarihi eserleri ve doğal alanlarıyla size tatilden bekleyeceğiniz pek çok şeyi sunuyor. Şehir komşuları açısından da çok şanslı olduğu için gezilecek yer yalnızca bölge ile sınırlı kalmıyor. Kocaeli'nin hemen yanı başında bulunan Bursa, İstanbul gibi illeri de tatil planınıza ekleyebilirsiniz. Kocaeli'de gezilecek yerler listesinde sıralananlardan bazıları ise;

  • Osman Hamdi Bey Müzesi: Müze, Osman Hamdi Bey tarafından köşk olarak tasarlanıyor. Yaz aylarını bu köşkte geçiren Osman Hamdi Bey pek çok eserini burada yapıyor. Köşkün içinde resimhane, kayıkhane ve müştemilat kısımları bulunuyor. Ayrıca köşkün çok geniş bir bahçesi bulunuyor ve bölge halkı piknik yapmak için burayı tercih ediyor. Müzenin duvarlarında Osman Hamdi Bey'in tablolarının kopyası bulunuyor. Ressamın en ünlü tablosu olan Kaplumbağa Terbiyecisi'ni de burada görmeniz mümkün oluyor.
  • Kocaeli Saat Kulesi: Saat kulesi Osmanlı padişahı 2. Abdülhamit'in tahta çıkışının 25. yılı şerefine yapılıyor. Saat kulesinin kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmiyor. Fakat 1900 yılında temelinin atıldığı ve yapımının bir yıl içinde tamamlandığı tahmin ediliyor. Kulenin etrafında kitabeler bulunuyor. Kulenin orta katında ise 2. Abdülhamit'in tuğrası bulunuyor. Tarih meraklıları için görülmeye değer bir eser.
  • İzmit Saray Müzesi: Mermerden yapılmış olan Kasr-ı Humayun yani Av köşkü Garabet Amira Balyan tarafından Avrupa barok stilinde yapılıyor. Cumhuriyet döneminde Ziraat ve Vilayet odaları olarak kullanılıyor. Ne yazık ki 1999 depremiyle çok hasar görüyor ve daha sonra restorasyon çalışmaları yapılıyor. Müzede Osmanlı döneminde sarayda kullanılan bazı ve eşyalar ve Atatürk'e ait bazı eşyalar sergileniyor.

Kocaeli Pansiyon Fiyatları

Kocaeli Pansiyon Fiyatları

Kocaeli gezi planı yaparken sahip olduğu imkanlar gibi konaklama imkanları da bir hayli geniş bulunuyor. Bu şehre gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda size fayda sağlıyor. Kocaeli pansiyon fiyatları belirlenirken birçok farklı kriter meydana geliyor. Eğer daha ekonomik bir tatil planlıyorsanız Kocaeli pansiyon ucuz seçeneklerini de göz önünde bulundurmalısınız.

  • Kocaeli tam pansiyonlar diğer seçeneklere göre çok daha ekonomik hizmet veriyor. Tüm öğünlere erişebileceğiniz yemek fırsatları sunuyor.
  • Kocaeli yarım pansiyonlar da görece ucuz seçenekler arasında yer alıyor. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetinden faydalanabileceğiniz hizmetler sunuyor.
  • Bir diğer ekonomik tercih olan Kocaeli termal pansiyon seçeneklerini değerlendirebilir ve tatilinizin tadını çıkarırken bir yandan da termal tesislerin keyfine varabilirsiniz.
  • Eğer daha ekonomik ve daha kısa süreli bir tatil planlıyorsanız Kocaeli günlük pansiyon seçeneklerini değerlendirmeniz size fayda sağlıyor.

Kocaeli Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Kocaeli için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Kocaeli otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Kocaeli otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Yuvacık, Körfez, Kocaeli Merkez, Kocaeli Gölcük, Kerpe, Kartepe, Karamürsel, Kandıra, Gebze, Derbent semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.