Kocaeli bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kocaeli Aktiviteleri

Kocaeli yapılacak şeyler listesi hazırlamaya başlamadan önce mutlaka bu maddelerin de olmasına dikkat edin.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kocaeli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kocaeli Görülecek Yerler - Kocaeli En İyi 10 Yapılacak Şey

Kocaeli yapılacak şeyler listesi hazırlamaya başlamadan önce mutlaka bu maddelerin de olmasına dikkat edin.
Kocaeli, ülkemizin İstanbul'dan sonra nüfus yoğunluğu en fazla olan ikinci ilimizdir. Marmara Bölgesi'nde yer alması, İstanbul ve İstanbul'un doğusunda kalan illerle bağlantı yolu üzerinde olması, sanayisi ile Kocaeli yıl boyunca on binlerce kişinin ziyaret ettiği bir yer olmaktadır. Konaklama seçenekleri için uygun Kocaeli otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Körfezde olması ve sahili ile Kocaeli'nde yapılacak birçok aktivite vardır. Yaz sezonunda tatilin de başlaması ile Kefken, Kandıra cıvıl cıvıl olmaktadır. Plajları ve harika sahili ile dolup taşmaktadır. Kış aylarında ise merkeze yakınlığı ile Kartepe Kayak Merkezi özellikle hafta sonara kayak sporu ile ilgilenenlerle dolup taşmaktadır. Ballıkayalar Kanyonu da doğa yürüyüşü için en ideal noktalardan sadece biri.

Kocaeli Merkez'de ise konuklar yürüyüş yapmak veya deniz havası almak için Seka Park'ı tercih etmektedir. Ayrıca Seka Kağıt Müzesi'ni de ziyaret etmektedirler. Doğanın farklı canlıları ile tanışmak, çocuklarla keyifli vakit geçirmek içinse Faruk Yalçın Kuş Cenneti ve Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ya da halk arasında bilinen adıyla Darıca Hayvanat Bahçesi en ideal noktalardan biri. Bambaşka bir müze de İzmit Elektronik Kent Müzesi olduğunuz hemen hatırlatalım.

Gebze'nin Eskihisar mahallesinde bulunan tarihi köşk, müze evlerden biri olan Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi. Osman Hamdi Bey, büyük Türk müzecisi ve ressamı. Osman Hamdi Bey tarafından 1884 yılında Gebze Eskihisar'ın batı sahiline inşa edilmiş bu köşkte; resimhane, kayıkhane ve müştemilat bulunmaktadır.

Bir Amerikan gemisi olan Gayret'in asıl adı USA Everson. Bu savaş gemisi Kore ve Vietnam savaşlarına katılmış ve yıllar sonra Türk Donanma Komutanlığı'na geçerek TCG Gayret adını almıştır. Şimdiler ise İzmit ilçesinde bulunan marinada gezilebilmektedir. Yanı başında da bir deniz altı olduğunu hemen hatırlatalım. TCG Hızırreis deniz altısı da 2. Dünya Savaşı sonrası yüksek duruş ve vuruş gücüne sahip ilk denizaltı gemilerinden biri olarak Uss Gudgeon adıyla 30 yıl ABD Deniz Kuvvetlerinde görev yapmıştır. 30 Eylül 1983 tarihinde California'da Türk Sancağı çekilen TCG Hızırreis Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edilmiştir. Hem gemi hem de deniz altı bal mumu mürettebatı ve orijinal hali ile gezmeye değer.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın