Kocaeli bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kocaeli Gezilecek Yerler

Yakın bir tarihte Kocaeli’nde birkaç günlük tatil yapmayı düşünenlerdenseniz eğer, şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bahsedeceğimiz bu yazımızı okumaya devam edin.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kocaeli Gezilecek Yerler

Toplam 50 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kefken Kovanağzı Koyu

"Bir daha gelmem"

"Sakin bir koy"

3.8

Misafir yorumu

4 yorum

Babalı Köyü

"Mükemmel"

"Sörf yapmak için ideal"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Tahtalı Göleti

"Biz de gittik"

"Sakin bir yer"

4.7

Misafir yorumu

3 yorum

Maşukiye Aygır Deresi

"Restorandan başka bir şey yok"

"Daha güzel yerler var"

5.7

Misafir yorumu

3 yorum

Ballıkayalar Tabiat Parkı

"Gitmeye değmez"

"Ballıkayalar"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Seyrek Kalesi

"Görmenizi tavsiye ediyorum"

"Tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Vidinli Sırrı Paşa Konağı

"Çok beğendim"

"Vidinli Sırrı Paşa Konağı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kocaeli Arkeoloji Müzesi

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kefken Pembe Kayalar

"Mutlaka görülmeli"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kerpe Sarısu

"kerpe sarisu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kocaeli Tarihi Mekanlar

Yakın bir tarihte Kocaeli'nde birkaç günlük tatil yapmayı düşünenlerdenseniz eğer, şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bahsedeceğimiz bu yazımızı okumaya devam edin.

Kocaeli'nin şirin mi şirin köyleri, birbirinden etkileyici tabiat harikaları ve yüzyıllara yenilmemiş tarihi değerlerinden bahsedeceğimiz yazımızı okuyarak kendinize kolaylıkla bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz. Marmara Bölgesi'nin en gezilesi şehirlerinden biri olan Kocaeli özellikle İstanbulluların hafta sonu tatilini değerlendirdiği bir yer. Eğer Kocaeli'ne gitmek için tüm hazırlıklarınızı tamamladıysanız antik kentlerinden yaylalarına, müzelerinden göllerine tüm gezilecek yerlerine bir göz atın. Konaklama seçenekleri için uygun Kocaeli otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yaylalar: Her köşesinde huzur bulacağınız Kocaeli'nde ilk olarak yaylaları gezebilirsiniz. Yeşilliklerle dolu, doğanın en sıcak haliyle gülümsediği yaylalar şehrin gezilecek yerlerinin ilk sıralarını oluşturur. Gidebileceğiniz başlıca yaylalar; Maşukiye Kirazlı Yaylası, Kuzu Yaylası, Kaya Üstü Yaylası, Yuvacık'taki Menekşe Yaylası ve Aytepe'dir. Bu yaylaların çoğunda kamp yapma imkanınız da bulunuyor. Kamp yapmayı sevenlere duyurulur! :)

Müzeler: Kocaeli'nin en keyifli gezilerinden biri de müzelerdir. Tarihin en eski dönemlerinden günümüze kadar gelebilmiş eserlerin bulunduğu ve aynı zamanda şehrin yaşam biçimi hakkında bilgi veren müzeler bölgede çok sayıda bulunmamakta. Bu yüzden bulunan müzeler mutlaka gezilmeli. Tatilinizin en kısa ve en keyifli gezilerini oluşturacak olan müzeler; İzmit'teki Gayret Gemi Müzesi, Gebze'deki Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi ve şehir merkezindeki Kocaeli Arkeoloji Müzesi'dir.

Tarihi Yapılar: Şehrin geçmişi hakkında bilgi veren ve yıl boyunca turistler tarafından sıkça ziyaret edilen Saatçi Ali Efendi Konağı, Darıca Kalesi, Orhan Camii, Mustafa Paşa Hamamı, Kocaeli Saat Kulesi, Valide Köprüsü, Konca Lahdi, Örcün Hamamı, Zıbıncı Mescidi, Çoban Paşa Külliyesi, Kilezdere Köprüsü, Eskihisar Kalesi de hazırlayacağınız gezi listenize dahil edebileceğini yerler arasında.

Doğanın en güzel parçaları arasındaki ve gezerken sizleri başka bir dünyaya sürükleyecek olan Kandıra'daki Tahtalı Göleti, Gebze'deki Ballıkayalar, Yuvacık'taki Beşkayalar Tabiat Parkı, Yuvacık Barajı, Kefken Pembe Kayalar, Kerpe Miço Cennet Koyu, Kerpe Kartal Kayaları, Bağırganlı, Maşukiye Aygır Deresi de uzun bir tatil programı yaptıysanız eğer, listenizde mutlaka olmalı...

34 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
34
Gitmeye değmez
1

-

Kesinlikle berbat bir yer her yer kaya çöp pislik suyun içi çöplük yosun gitmeye değmez

34
Bir daha gelmem
1

-

Pislik bir yer koskoca sahilde 3 adet tuvalet var ve ortak kullanim olduğu halde hepsi klozet ve pis çok kötü birywr bir daha tövbe gelmem

34
Mükemmel
10

-

Kesinlikle gidilmesi gereken karadenizin berrak ve en iyi dalga sahillerinden mükemmmmell

34
Görmenizi tavsiye ediyorum
10

-

Ben orada kalıyorum şahsen çok güzel kamp, piknik ve denize girme alanına sahip. Buraya gelmenizi ve bu güzellikleri görmenizi tavsiye ediyorum.

34
Biz de gittik
5

-

Biz de gittik. Tesis yok. Tamamen bakir. Piknikçilerin çöpleri çoktu. Biz yanımızda götürdüğümüz yiyecekleri de kara sinekten yiyemedik. Şöyle bir dolaşıp çıkılacak bir yer fazlası yok bence.

34
Sakin bir koy
10

-

Kovanaydı Plajı Kefken bölgesinin en iyi, sakin ve dalgası olmayan bir koy burası. Hakkında asılsız yorumları yapanlar bu koyun çok tutuluyor ölmesinden dolayı başka yerlerin işletmecileri. Özellikle kötüleme yapıyorlar. İnanmayan gelip görebilir.

34
Çöp merkezi yok
7

-

Cebeci güzel bir yer. Üzüldüğüm konu dönüşümüzde çadırımızı söktük, çevreyi topladık ama çevrede hiç çöp merkezi yoktu. Biz de herkes gibi birikmiş çöp yığınına çöpü attık. Arkamızda çöp yığınları bıraktık üzgünüm. WC, duş, çöp varili eksiği çok. Gidene güzel yer ama hizmet maduriyeti var. İnşallah seneye giderilir.

34
Yolları çok kötü
1

-

Arkadaşlar, dün oraya gitmek için yola çıktık. 4x4 veya güçlü motorlu bir arabanız yoksa kesinlikle gitmemeniz gereken bir yer. Yolları çok kötü, bir tarafı uçurum, dar ve taşlı. Bazı yerlerde büyük odunlar var. Kamp alanı cidden çok güzel ama biz Yuvacık'tan oraya çıktık, yolumuz sürekli kaybolduğumuz ve arabamız sıkıntı yaptığı için 4 saat sürdü. Dönüşte yerdeki büyük bir taştan kurtulamadık ve taş arabanın kartel.. Devamını Göster

34
Mutlaka görülmeli
8

-

Pembe Kayalıklar gidip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Yurt dışında olsa bütün dünyadan ziyaret edilir idi fakat bu Türkiye'de ne yazık ki tanıtım eksikliği mevcut.

34
Tavsiye ederim
10

-

Günübirlik tatil için harika. Hatta durumu müsait olan kişiler için birkaç gün kalınabilir bile. Tavsiye ederim.

34
Çok güzel bir yer
10

-

Burası çok güzel bir yer. Muhteşemsiniz ve o kadar çok huzurlu gösteriyor ki, arkadaşlarıma ve öğretmenlerime gösterdim. Gerçekten çok beğendiler, çok teşekkür ederim. Muhteşemsiniz dostum.

34
Sakin bir yer
8

-

Piknik amaçlı gittik. Güzel, sakin bir yerdi. Golün etrafında balık tutan insanlar güzel manzara oluşturuyor.

34
Denizi ve kumsalı güzel
4

-

13.08.2017'de Kumcağız'a gittim, en güncel halini anlatacağım size. Ormanlık alandan halk plajına gelmeden 100 metre geride, solda kamp alanı var, bitişiğinde de günlüğü 10 lira olan, sabah 7'de ne olduğu belirsiz, elinde fişi bile olmayan bir arkadaş, günlüğü 10 liradan araçlardan sabah 7, akşam 6'ya kadar para topluyor. Aksam 6'dan sonra gittiği için o saatten sabaha kadar ücretsiz gibi bir şey, gün içinde gelen o.. Devamını Göster

34
Deniz buz gibi
2

-

Berbat, pis bir kum. Deniz buz gibi... Zaten kumsal diye bir şey yok. Hiç tavsiye etmiyorum.

34
Restorandan başka bir şey yok
2

-

İstanbul'dan geldim. Ama boşuna geldim. Restorandan başka bir şey yok. Üstelik restoranlardan bazıları nehir kenarlarını parsellemişler, utanmadan gezi için girilemez falan yazmışlar. Pişman olursunuz, gereksiz bir yer.

34
Daha güzel yerler var
5

-

Ufak, güzel bir yer ama anlattıkları kadar değil bence. İstanbul'dan Maşukiye'ye kendi arabanızla gidilecek kadar güzel bir yer değil. Bence daha güzel yerler var. Her taraf restoran, bana göre eh işte bir yer. Çok büyük bir yer değil.

34
Sörf yapmak için ideal
10

-

Gerçekten çok güzel bir yer. Sahili çok güzel. Sörf yapmak için ideal. Havuz gibi denizi var. Tavsiye ederim.

34
Müthiş doğal güzellikleri
10

-

Uzun kumsalı, müthiş doğal güzellikleriyle mutlaka uğranılması gereken bir tatil köyü. Sörf deneyimi yaşamak isteyenler ve balık tutkunları için de ideal bir yer. Kısmetse seneye de buradayım.

34
Piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar
1

-

Geçen hafta sonu gittik... Piknik amaçlı. Göl çevresi tam bir mezbelelik olup çıkmış... Pislikten geçilmiyor... Çöplük kelimesinin birebir karşılığı Tahtalı Göleti'dir. Gelen piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar. Aklınıza gelebilecek her türlü çöp var. Şişeler, plastikler, torbalar, kutular, çocuk bezleri, vs. vs... yazık. Bu güzel gölden ne istediniz be... Utandım. Misafirim de vardı. İnanın utandım insanlığımda.. Devamını Göster

34
Manzarası eşsiz
10

-

Manzarası eşsiz. İzmit'de yaşayan ve buraya çıkmayanlar çok şey kaçırmışlardır.

34
Çok beğendim
10

-

Çok beğendim, bence çok güzel. Şehrim benim, canım Kocaeli.

34
Çok güzel
10

-

Buraya gitmeyenler gitsin, çok güzel.

34
Dünya cenneti
10

-

Süper ilçe, dünya cenneti.

34
Bitik bir yer
2

-

Kovanağzı bitik bir yer. Çöp-sıkışıklık çekmek istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim…

34
Konaklama için Cici Pansiyon
8

-

Kandıra Bağırganlı sessiz kimsesiz kalmış bakir bir sahil köyü. Gerçek bir köy, inekler dahi yanı başınızda. :) Yalnız denizi ve kumsalı bir harika. Sayfada kalınacak yer önerisi en yakın Ağva diyor, biz orada Cici Pansiyon diye şirin bir yer bulmuştuk, Ağva'ya göre daha uygun fiyatları.

34
Evime 100 metre mesafede
2

-

Ben Yazlıklıyım. Bu kaplıca Yazlık Köyü'nde, benim evime 100 metre mesafede. Burası Gölcük'e bağlı ve şu an termal tesis kurulmuş durumdadır.

34
fuat avni tarafından...
10

-

Harika bir yer. Tam bir cennet.

34
saatci ali efendi konagi
10

-

Her ilkokul öğrencisinin öğretmenleri tarafından götürülüp, gezdirildiği muhteşem konak. Restorasyon ile çok daha güzel hale geldi. Çok güzel bir yazı olmuş.

34
kerpe sarisu
10

-

Çocukluğumun geçtiği yer. :) Şimdilerde yeni yeni keşfedilen Kandıra'nın en güzel denize girilebilen bölümü. Babaannemin yazlığı vardı. Kaymak Pansiyon :) Düşününce bile insan mutlu oluyor. Eskiden dereden nasıl geçildiğini, o geçişlerde sal sallandığında dereye nasıl düşüldüğünü eskiler bilirler. Denize geçerken sal bizim bulunduğumuz tarafta olsun diye dua ederdik. Yoksa kollara kuvvet asılırdık halata salı çekerd.. Devamını Göster

34
izmit ataturk muzesi
10

-

Çok güzel bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık. Çok eski bir İzmitli olarak bizim gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerimizden biri. Hatırlayanlar bilirler, yıkılan Orduevi Sineması ile Valilik Konağı arasında kalan tarihi yapı. Malesef tanıtımı yetersiz olan bir yer. İzmitliler bile gidip görmemişlerdir burayı. Şimdilerde ücretli düğün fotoğrafllarının çekiminin yapıldığı yer olarak kullanılıyor. Atamızın gelip kald.. Devamını Göster

34
Ballıkayalar
10

-

Tabiat ana burayı korusun.

34
Eskihisar Kalesi
10

-

Gebze'de Eskihisar Kalesi bir harika ve anlam taşır.

34
Darıca Kalesi
10

-

Güzel...

34
Vidinli Sırrı Paşa Konağı
10

-

Enterasan değerler. Sahip çıkmak cok güzel.