Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Karia Yolu
Karia Yolu - Görsel 1
Karia Yolu - Görsel 2
Karia Yolu - Görsel 3
Karia Yolu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karia Yolu Hakkında

Muğla’ dan Aydın’ a doğru giden, Türkiye’ nin en uzun mesafeli trekking rotası Karia Yolu. Toplam 820 km’ den oluşan Karia Yolu, adını antik çağda bu bölgede yaşamış olan Karia medeniyetinden alıyor.

Zeytin ve badem ağaçlarıyla dolu tepelerden geçeğiniz Karia Yolu’ nda, özgün mimari örnekleriyle dikkat çeken köyler, el değmemiş bakir koylar ve sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentler çıkacak karşınıza. Akdeniz’ den Ege’ ye doğru uzanan bu kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerle dolu bir yolculuğa çıkmış olacaksınız Karia Yolu’ nda.

Geçmişten günümüze miras kalan birçok antik tarihi eser etkisi altına alacak sizleri. Özellikle Karia medeniyetinin bıraktığı izlerin peşinden gitmek, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir macera tadında olacak. Popüler turistik yerlerin aksine, siz bu bölgelerin arka bahçesini görecek ve turistik kasabalardan ziyade dağ köylerinde soluklanmanın keyfine varacaksınız Karia Yolu’ nda. Dalyan

dan başlayan Karia Yolu, Muğla ve çevresinden geçerek İç Karia ve Gökova Körfezi’ ne doğru Ege’ ye kıvrılıyor. Datça Yarımadası’ ndan sonra Bozburun Yarımadası’ nda son bulan Karia Yolu, mutlaka planlanması gereken bir macera. En kısa zamanda bu maceraya adınızı yazdırmanız dileği ile şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Karia Yolu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?