Dalyan bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Dalyan Aktiviteleri

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı küçük bir tatil beldesi olan Dalyan bakir doğasını, tertemiz denizini bir çırpıda gösterir tüm misafirlerine.Dalyan Görülecek Yerler - Dalyan En İyi 10 Yapılacak Şey

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı küçük bir tatil beldesi olan Dalyan bakir doğasını, tertemiz denizini bir çırpıda gösterir tüm misafirlerine.

Dalyan'da tatil yapmak, denizin tadını uzun uzun çıkarmak tüm yılın stresini üzerinizden almaya yeter. Gerek denizi ve kumsallarıyla gerek yöresel yemekleri ve kültürel değerleriyle insanın belleğinde unutulmaz bir tatil anısı olarak kalır.

Bir Dalyan tatilinde nerelere gidilir, neler yapılır, Dalyan'dan yapılmadan dönülmemesi gereken şeyler nelerdir gibi sorulara bu sayfamızda yer vereceğiz. Konaklama seçenekleri için uygun Dalyan otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Tekne Turları: Dalyan'da tekne turu yapmadan, bölgenin doğasını tam anlamıyla keşfetmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Tekne turlarınızı her gün kısa yolculuklar şeklinde yapabilirsiniz. Tekne yolculuğunuz mavi ve yeşilin tüm tonları arasında gerçekleşecek. Yanınıza fotoğraf makinenizi alıp, Dalyan'ın en güzel manzaralarını ölümsüzleştirebilirsiniz.

İztuzu Plajı: Günümüze kadar temiz kalmayı başarmış ve doğanın en güzel armağanlarından biri olan İztuzu Plajı'nda denizin, kumun ve güneşin tadını muhakkak çıkarmalısınız. Yılın tüm yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak için sadece İztuzu Plajı'nda değil, Dalyan'ın diğer kumsallarında da serinleyebilirsiniz.

Kaunos Antik Kenti: Dalyan'da görmeniz gereken birçok eski kalıntı bulunuyor. İlk olarak Kaunos Antik Kent Dalyan'ı görmenizi öneririz. Özellikle Dalyan Kral Kaya Mezarları'yla ünlü olan antik kentte yüzyıllar boyunca sağlamlığını koruyan birçok eser sizleri farklı bir zaman dilimine götürecek. Kaunos Antik Kenti'ni Dalyan'da görülecek yerler listenize muhakkak dahil etmelisiniz.

Gece Hayatı: Dalyan'ın gece hayatında kendinize yer ayırmadan ve bölgenin eğlence mekanlarını görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Öncelikle hemen söyleyelim; Dalyan'ın gece hayatı çok fazla hareketli olmamakla birlikte, canlı müzik yapan yerler ve restoranlar bulunuyor. Aynı zamanda gece yapılan mehtap turlarını da sakın kaçırmayın.

Alışveriş: Dalyan'ın küçük sokaklarında turistik eşya satan birçok dükkan bulunuyor. Dükkanlara girerek kendinize ve sevdiklerinize küçük anahtarlıklar, biblolar ve magnetler alabilirsiniz. Aynı zamanda sokak tezgahlarında dantel ve boncuk işleri de bulunuyor. Farklı günlerde kurulan pazarlarında ise yiyeceklerinizi temin edebilirsiniz.

Dalyan'a mayıs-ağustos ayında gidecekler için caretta-carettarların yumurtlamalarına kesinlikle şahit olunmalı diyoruz. Tabii Dalyan'da yapılması gereken en önemli şeylerden biri çamur banyosu… Dalyan rıhtımdan kuzeye doğru gidildiğinde karşınıza çıkacak olan bölgede çamur banyoları yapılıyor. Çamur banyosu yapmadan Dalyan'dan kesinlikle ayrılmayın.

Gözleme, testi kebabı, yoğurtlama, keçi sütlü ve narlı dondurmaların tadına bakmak da Dalyan'da yapılacaklar listenize dahil edebileceğiniz lezzetler arasında...

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın