Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Ortaca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ortaca civarında görülmesi gereken 7 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Dalaman Çayı
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
İztuzu Plajı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla
Dalyan Kral Kaya Mezarları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla
Kaunos Antik Kent Dalyan
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Dalyan Gölü

Dalyan Gölü

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla
Sarıgerme Plajı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla
Karia Yolu

Karia Yolu

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla

7 mekandan 7 tanesi gösteriliyor

Ortaca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Kaunos Kral Mezarları: Ortaca tarihi yerler listesi içerisinde karşımıza çıkan ilk mekanlardan bir tanesi Kaunos Kral Mezarları oluyor. Dalyan mahallesi içerisinde bulunan bu mezarların milattan önce 400’lü yıllarda inşa edildiği düşünülüyor. Denizden oldukça yükseğe konumlanan Kaunos Kral Mezarlarının bu derece yükseğe yapılmasının sebebi ise, dönem halkının inanışı.

Dönemdeki yaygın kanıya göre, mezarlar ne kadar yukarıya kurulursa ölen kişinin de tanrıya o derece yakın olacağı düşünülüyor. Bununla birlikte Kaunos Kral Mezarları dikdörtgen bir şekilde inşa edilen odaları, çevrelerinde bulunan çok sayıda lahit ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ortaca gezilecek yerler arasında bulunan bu mezarları, Dalyan bölgesine düzenlenen tekne turları ile ya da ilçe merkezinden kalkan dolmuşlar ile ziyaret edebilirsiniz.

Radar Tepesi: Ortaca’da gezilecek yerler arasında bulunan ve sahip olduğu manzara ile doğal bir güzellik sağlayan önemli bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. İlçeye bağlı olan Gökbel Köyü sınırlarında bulunan bu tepeye ulaşmak için özel araç ya da dolmuşları tercih edebilirsiniz.

Bölgeye ulaştığınızda ise mükemmel bir Ortaca manzarası ile birlikte yine yörenin önemli bir plajı olan İztuzu Plajı, ayaklarınızın altına serili bir halde sizleri karşılıyor. Özellikle yaz sezonunda bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Radar Tepesi, günün her anında mükemmel bir manzaraya sahip.

Bununla birlikte gün doğumu ve gün batımı vakitleri, bu tepenin en uğrak saatleri arasında yer alıyor. Herhangi bir giriş ücreti alınmayan bu tepenin çevresinde hizmet veren konaklama ya da yiyecek içecek tesisi de bulunmuyor.

Sülüngür Gölü: Enfes doğası ile Sülüngür Gölü, Ortaca doğal güzellikler ve ziyaret edilecek mekanları arasında önemli bir yere sahip. İlçe merkezine 16, Dalyan’a ise ortalama 5 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan bu göl, pek çok kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.

Burayı ziyaret ettiğinizde göl etrafındaki sazlıklar, yörede konaklayan kuşlar ile keyifli bir manzarayı gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte yörede bulunan tesislerde de lezzetli bir gezi molası verebilir, müthiş doğanın keyfini çıkartırken karnınızı doyurabilirsiniz.

Sarıgerme Plajı: Sarıgerme Plajı, mavi bayrağa sahip olan denizi ile Ortaca plajları içerisinde ziyaretçiler tarafından en sık tercih edilen lokasyonlardan bir tanesi oluyor. Sarıgerme Plajı, mavi bayrağa sahip sularının yanı sıra 7 kilometrelik bir sahil şeridine sahip olması yönü ile de dikkatleri çekiyor.

Plajın arka kısmında kalan ormanlık alan ile de yeşil ile maviyi birleştiren bir doğaya sahip olması, bölgeyi Ortaca doğal güzellikler listesi içerisine de başarı ile yerleştiriyor. Sarıgerme Plajı bölgesini dilerseniz günübirlik bir deniz keyfi için tercih edebilir dilerseniz de plajın arka tarafındaki ormanlık bölümde kamp çadırlarınızı kurabilirsiniz.

Bu muhteşem yerde gecelemek için kamp yapmayı tercih etmeyen misafirler içinse, çeşitli otel ve farklı konaklama seçenekleri de yer alıyor.

Dalyan: Ortaca ilçesi içerisinde bulunan bir diğer önemli turistik mekan ise Dalyan olarak karşımıza çıkıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu kültürel geçmişle de ziyaretçileri kendisine çeken Dalyan, özellikle yaz sezonunda çok sayıda turisti ağırlıyor.

Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan İztuzu Plajı, tarihsever turistleri kendisine çeken Kaunos Antik Kenti gibi pek çok mekana da ev sahipliği yapan Dalyan’da konaklamak için çeşitli otel ve pansiyon seçenekleri de yer alıyor.

Keyifli bir Muğla tatili yapmak istiyorsanız Ortaca gezilecek yerler listesinden pek çok mekana ev sahipliği yapan Dalyan’ı ziyaret rotanıza eklemenizi öneriyoruz.

Kargıcak Koyu: Balıkçılar Koyu ismi ile de bilinen Kargıcak Koyu, Ortaca doğal güzellikler listesi içerisinde önemli bir yere sahip. Bakir doğası ve yeşil ile mavinin birleştiği enfes manzarası ile Kargıcak Koyu, ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Sahip olduğu berrak deniz ve yöre plajlarına göre bir tık daha soğuk olan suyu ile bölgeyi ziyaret ettiğinizde mükemmel geçecek bir plaj gününe de merhaba demiş oluyorsunuz. Bununla birlikte bu mükemmel doğa içerisinde keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilir dilerseniz de koyun arka kısmında kalan ormanlık alanda kamp yapabilirsiniz.

Bölgeyi ziyaret etmek için ise, çevrede düzenlenen tekne turu etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.

Dalaman Çayı: Muğla’nın sevilen ilçeleri olan Ortaca ile Dalaman’ın sınırlarını çizen Dalaman Çayı, sahip olduğu doğal güzellikler ve aktivite olanakları ile sene içerisinde pek çok turist tarafından yoğun bir ilgi ile ziyaret ediliyor. Dalaman Çayı ziyaretçilerine eşsiz doğa yürüyüşleri ve enfes sulara sahip doğası ile mükemmel bir gezi rotası sunuyor.

Bununla birlikte Dalaman Çayı, rafting tutkunu yerli ve yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Çeşitli zorluk seviyelerine sahip rafting alanları ile bu bölge, Ortaca gezilecek yerler arayışında olan adrenalin tutkunu misafirler için oldukça iddialı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bu mekanlar göz önünde bulundurulduğunda Ortaca tarihi yerler ve doğal güzellikler açısından ziyaretçilerine tatmin olacakları bir gezi planı sunuyor. Bununla birlikte Ortaca gezilecek yerler listenizi oluşturarak kendinize bir rota belirledikten sonra, eğer vaktiniz kalırsa Muğla’daki gezilecek yerleri de keşfetmek isteyebilirsiniz.

Muğla gezilecek yerlere göz atmak için sizler için hazırladığımız şehir rehberinden de faydalanabilirsiniz. Muğla ve Ortaca tatiliniz için karşınıza çıkabilecek olan konaklama seçeneklerine göz atmak için ise sitemizde yer alan Ortaca otelleri sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Böylece bu iki sayfa aracılığıyla hayalinizdeki Muğla tatilini planlayabilirsiniz.

Ortaca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ortaca için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Ortaca için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Dalyan Kral Kaya Mezarları, Sarıgerme Plajı, Kaunos Antik Kent Dalyan, Ortaca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaca için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ortaca için gezilecek ücretsiz yerler : İztuzu Plajı, Dalyan Gölü, Dalyan Kral Kaya Mezarları, Ortaca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaca için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ortaca için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İztuzu Plajı, Dalyan Gölü, Dalyan Kral Kaya Mezarları, Ortaca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaca için gezilecek yerler nelerdir?
Ortaca için gezilecek yerler : İztuzu Plajı, Dalyan Gölü, Dalyan Kral Kaya Mezarları, Ortaca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.