Gümüşlük bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Gümüşlük Aktiviteleri

Mavi kapılı şirin mi şirin evleri, denizin kenarındaki salaş meyhaneleri, çarşaf gibi denizi, tertemiz havası ve rüzgar gülleri ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size Gümüşlük.Gümüşlük Görülecek Yerler - Gümüşlük En İyi 10 Yapılacak Şey

Mavi kapılı şirin mi şirin evleri, denizin kenarındaki salaş meyhaneleri, çarşaf gibi denizi, tertemiz havası ve rüzgar gülleri ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size Gümüşlük.
Muğla Bodrum'un hareketli temposundan uzak, doğanın en güzel renkleriyle sarıp sarmalanmış, telaşsız bir yerdir Gümüşlük. Mavi kapılı şirin mi şirin evleri, denizin kenarındaki salaş meyhaneleri, çarşaf gibi denizi, tertemiz havası ve rüzgar gülleri ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size burası. Sakinliğin başkenti olan Gümüşlük; başının üzerinde rüzgar gülleri dönerken, bir hamağa uzanıp şekerleme yapmak isteyenlerin, akvaryum gibi denizde huzur arayanların doğa ile iç içe olduğu bir balıkçı köyüdür.

Hediyelik Eşya Alışverişi: Gümüşlük'ün şirin mi şirin çarşısını gezip, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz. Çarşıda genellikle; takı tezgahları, hediyelik eşya dükkanları ve yörede meşhur bir hediyelik olan tuz kabağından lamba satan mağazalar var. Yöreye özgü bir şey olsun ve tatilinizi hatırlatsın istiyorsanız tuz kabağından yapılan birbirinden güzel lambalardan almanızı öneririz.

Tavşan Adası Gezisi: Bodrum Gümüşlük'e geldiyseniz, yürüme mesafesinde olan Tavşan Adası'nı ziyaret etmeden dönmeyin. Tarihi Kral Yolu üzerinden yürüyerek, Helenistik dönemden kalan Tavşan Adası'na ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu küçük adanın güney tarafında kalan plajda ise denize girebilirsiniz.

Sahilde Yürüyüş: Gümüşlük sahilinde yürürken zaman ve mekan kavramını unutacak, denizin kokusunu içinize çekip, dalga sesleri ile huzur bulacaksınız. Büyük şehirlerde görmenin mümkün olmadığı kadar yıldız göreceksiniz ve tüm yürüyüşünüz boyunca aydınlatacak binlerce yıldız yolunuzu.

Gece Hayatı: Çok hızlı ve hareketli bir gece hayatı yoktur Gümüşlük'te. Birkaç küçük bar ve balık restoranı vardır. Müzik dinlemek ve buz gibi biranızı yudumlamak isterseniz bu barlardan birinde vakit geçirebilir ya da sahildeki balık restoranlarından birinde rakı- balık yapabilirsiniz. Eğer Gümüşlük'ün sakin gece hayatı sizi kesmediyse, 20 kilometre mesafedeki renkli ve çılgın gece hayatı ile bilinen Bodrum'a geçebilirsiniz.

Tekne Turu: Doğanın en güzel renklerini kuşanan Gümüşlük'ün gizli kalmış koylarını keşfetmek istiyorsanız mutlaka tekne turuna katılmalısınız. Geziniz boyunca irili ufaklı pek çok adayı keşfe çıkabilirsiniz.

Yüzme: Yılın yorgunluğunu atmak ve yazın bunaltan sıcaklarından kaçmak istiyorsanız, Gümüşlük'ün cam gibi denizi sizi bekliyor. Tüm gün plajda yatıp, hamakta öğle uykusuna dalıp, bol bol yüzebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın