Göltürkbükü Görülecek Yerler

Köyün tepelerinde yer alan ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, çarpıcı doğal güzellikleri, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve sakin atmosferi ile müptelası olacağınız bir yerdir Göltürkbükü.Göltürkbükü Görülecek Yerler - Göltürkbükü En İyi 10 Yapılacak Şey

Köyün tepelerinde yer alan ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, çarpıcı doğal güzellikleri, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve sakin atmosferi ile müptelası olacağınız bir yerdir Göltürkbükü.
Mis gibi kokan mandalina ve limon ağaçları ile çevrili Göltürkbükü, turizmin can damarlarından biri olan Bodrum'a 20 kilometre mesafede yer alır. Ege'nin nabzının attığı Muğla Bodrum'un iki özel yerleşim alanı olan Türkbükü ve Gölköy birleştirilerek Göltürkbükü ismini almıştır. Özellikle doğa tutkunları için vazgeçilmez bir yer olan Göltürkbükü'nde yüzlerce bitki ve hayvan çeşidini barındıran göl ve etrafını çevreleyen palmiyeler kesinlikle görülmeli. Palmiye familyasının bir türü olan bu ağaçların en belirgin özelliği ise yanmamasıdır. Dünya literatürüne geçen bu özel ağaçlar sadece ülkemizde ve Girit'te yetişmektedir. Köyün tepelerinde yer alan ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, çarpıcı doğal güzellikleri, tertemiz havası ve sakin atmosferi ile müptelası olacağınız bir yerdir Göltürkbükü.

Gece Hayatı: Sadece müdavimlerinin değil, ünlülerin de vazgeçemediği yerlerden biri olan Göltürkbükü, renkli ve hareketli gece hayatı ile dikkat çeker. Sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz, fasıl eşliğinde rakı – balık yapacağınız, bağıra çağıra şarkılara eşlik edeceğiniz, canlı sahne performansları dinleyeceğiniz birçok seçenek vardır burada.

Plajlar ve Koylar: Işıltısı ile büyüleyen Bodrum Göltürkbükü, bölgenin en yeşil alanına sahiptir ve bir antik kent kalıntıları üzerinde, muhteşem bir koya hakim alanda kurulmuştur. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı bu cennet birbirinden güzel koylara, plajlara ev sahipliği yapar. İsterseniz tekne gezisi yaparak tüm bu güzellikleri gezebilir, isterseniz de her gün farklı bir koy ya da plajı keşfedebilirsiniz.

Mandalina Bahçelerinde Gezinti: Buraya geldiyseniz mandalina bahçelerinde gezmeden, tertemiz havayı solumadan ve dalından meyve koparıp yemenin keyfini çıkarmadan dönmeyin. Özellikle bahar aylarında Göltürkbükü'ne yolunuz düştüyse portakal ve mandalina ağaçlarının çiçeklerinin kokusu başınızı döndürür ve uzun zamandır bu kadar güzel kokuları bir arada görmediğinizi fark edersiniz.

Alışveriş: Sevdiklerinize ve kendinizi bu eşsiz tatilinizi hatırlatacak hediyeler almak istiyorsanız Göltürkbükü çarşısı her keseye ve her zevke uygun seçenekleri ile misafir edecek sizi. Yöresel kıyafetler, el emeği, göz nuru hediyelikler, meşhur mandalinası ve daha aradığınız birçok şey şirin tezgahlarda ve dükkanlarda yerini alıyor.

Doğa Yürüyüşü:Bodrum'un en yeşil alanı olan Göltürkbükü'ne geldiyseniz doğa yürüyüşü yapmadan, mandalina bahçeleri arasında gezmeden, tepelerden masmavi denizi ve gökyüzünü izlemeden, tertemiz havayı solumadan ve yorulduğunuzda bir ağaç gölgesinde mola vermeden dönmeyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın