Denizli Gezilecek Yerler

Ev sahipliği yaptığı ve ünü ülke sınırlarını aşmış travertenleri ile bilinen Denizli, sanılanın aksine keşfetmeye doyamayacağınız çok daha fazla güzellik barındırıyor içerisinde…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Denizli Gezilecek Yerler

Toplam 34 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Pamukkale Travertenleri

"Müzekart alın"

"Giriş çok pahalı"

8.8

Misafir yorumu

21 yorum

Ağlayan Kaya Şelalesi

"Hizmet on numara"

"Hizmet kötü"

7.9

Misafir yorumu

13 yorum

Keloğlan Mağarası

"Mağara muhteşemdir"

"Dünyanın en güzel mağaralarından biri"

10

Misafir yorumu

6 yorum

Yeşildere Şelalesi

"Doğa olarak güzel"

"Beklentimi karşılamadı"

7.6

Misafir yorumu

5 yorum

Acıpayam Yazır Camii

"200 yıllık bir cami"

"Tarihi değeri tartışılmaz"

9.0

Misafir yorumu

4 yorum

Pamukkale Antik Havuz

"Yazık böyle tarihi bir antik havuzun işletmesine"

"Yolunuz düşerse gelin"

5.7

Misafir yorumu

3 yorum

Güney Şelalesi

"Çok az su kalmış"

"Şelale ve manzara harika"

2.3

Misafir yorumu

3 yorum

Kaklık Mağarası

"Görülmesi gereken bir yer"

"Son derece bakımlı"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum

Tripolis Antik Kenti

"Kazı Çalışması Var"

"Birçok bölgesi yasaklı"

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Denizli Bağbaşı Teleferiği

"Adeta bedava gibi"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Denizli Tarihi Mekanlar

Ev sahipliği yaptığı ve ünü ülke sınırlarını aşmış travertenleri ile bilinen Denizli, sanılanın aksine keşfetmeye doyamayacağınız çok daha fazla güzellik barındırıyor içerisinde…
Ege Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Denizli, travertenleri ve horozu ile biliniyor daha çok. Elbette ki Denizli'nin zenginlikleri bunlarla sınırları değil. Denizli, çok sayıda antik kente, kaplıcaya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Yani anlayacağınız bu güzel şehir, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri. Denizli gezilecek yerler listesini hazırlarken, önem sırasına dikkat etmeye özen gösterdik. Şehirde geçireceğiniz vakte göre değerlendirmeye alabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Pamukkale Travertenleri: Hem ülkemizin hem de Denizli'nin simgesi konumunda olan Pamukkale Travertenleri, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor. Denizli'ye geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında Pamukkale Travertenleri kesinlikle başı çekiyor.

Hierapolis Antik Kenti: Denizli'nin şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale Travertenleri'nin hemen arkasında yer alıyor. Antik bir Frigya kenti olan Hierapolis'i, travertenleri gördükten sonra ikinci sıraya alabilirsiniz.

Pamukkale Antik Havuz: Pamukkale Travertenleri'ne yakın olması dolayısıyla Pamukkale Antik Havuz'u üçüncü sıraya aldık. Antik çağlardan beri turistik bir yer olma özelliği taşıyan Pamukkale Antik Havuz, Kleopatra Havuzu olarak da biliniyor. Havuzun yüzülebiliyor olması burayı cazip kılan özelliklerden biri.

Laodikeia Antik Kenti: Yukarıda saydığımız üçlü, Denizli gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarındandı. Şimdi gelelim Denizli'nin görülmesi gereken diğer güzelliklerine. Leodikeia Antik Kenti, Denizli Merkez'e 5-6 km mesafede yer alıyor. Denizli'de kurulan ilk kent olması açısından da önemli. Listenize mutlaka alın deriz.

Tripolis Antik Kenti: Denizli seyahatiniz sırasında olur da yolunuz Buldan ilçesine düşerse eğer, Tripolis Antik Kenti'ni görebilirsiniz. Burası şehrin merkezine 40 km uzaklıkta yer alıyor. Buldan'ın Yenicekent kasabası ile Menderes Nehri arasında kalan bir yamaç üzerine kurulmuş olan Tripolis Antik Kenti, Hierapolis ve Laodikeia kadar ihtişamlı değil ancak görülmeye değer önemli kentlerden biri.

Işıklı Gölü: Denizli'nin az bilinen doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler, Çivril'e bağlı Işıklı Gölü'nü Denizli gezilecek yerler listesine alabilirler. Denizlilerin alternatif hafta sonu kaçamak rotalarından biri olan Işıklı Gölü, özellikle mayıs ayında nilüferle kaplanıyor ve tam fotoğraflık görüntüler ortaya çıkıyor.

Tokalı Kanyonu: Eğer Işıklı Gölü'nü görmek için Çivril'e kadar geldiyseniz, o halde Tokalı Kanyonu da bir diğer tavsiye noktalarımızdan. Ülkemizin en derin ve en zor seviye kanyonlarından biri olan Tokalı Kanyonu, Akdağ ismi ile de anılıyor. Özellikle maceraperestler bu kanyonu mutlaka listelerine eklesinler. Yalnız, Tokalı Kanyonu öyle görmek için uğranılacak bir yer değil. Buraya gelecekseniz ekipmanınız yanınızda olmalı. Zira zorlu bir rota sizleri bekliyor olacak.

Babadağ: Denizli'nin merkezine 36 km mesafede bulunan şirin bir kasaba Babadağ. Rengarenk tarihi evleri ve dokumacılığı, Babadağ'ı ünlü yapan unsurlar. Hala daha tezgahlardan elle dokuma yapıldığını görebilirsiniz. Kasabanın tekstil geçmişi ise 1200'lü yıllara uzanıyormuş. Denizli'ye farklı bir bakış açısı kazanmak için ilginç rotalardan biri olarak Babadağ'ı da listenize ekleyebilirsiniz.

Kaleiçi Çarşısı: Şehrin merkezinde yer alan Kaleiçi Çarşısı, Denizli'nin ilk yerleşim merkezi olarak biliniyor. 11. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devleti ile birlikte kurulan çarşı, 1000 yıldır durmaksızın faaliyet gösteriyormuş. Denizli'nin en tarih kokan bölgesi belki de Kaleiçi Çarşısı.

Denizli Bağbaşı Teleferiği ve Bağbaşı Kent Ormanı: Kaleiçi Çarşısı'nı gezdiniz, alışveriş yaptınız ve yoruldunuz. O zaman Bağbaşı mahallesinde hizmette olan teleferiğe atlıyor ve 5-6 dakika içerisinde eşsiz manzaralar eşliğinde 1400 rakıma çıkıyorsunuz. Teleferikten indiğinizde, tüm şehri görebileceğiniz terasta bir şeyler yiyip bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Dileyenler, bu noktadan 15 dakikada bir hareket eden ücretsiz araçlarla 3-4 dakika içerisinde Bağbaşı Kent Ormanı'na da gidebilirler.

Güney Şelalesi: Burası Denizli'nin merkezine 70 km mesafede. Güney ilçesinde bulunuyor ve kendisinin tam bir doğa harikası olduğunu söyleyebiliriz. Eğer yeterli vaktiniz varsa, Güney Şelalesi'ni de Denizli gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Karahayıt Kaplıcaları: Çok fazla kaplıca aşığı olmamakla birlikte, Denizli'nin şifalı suları ve kaplıcalarıyla ünlü bir yer olduğunu biliyoruz. Karahayıt Kaplıcaları da, termal turizmin en gelişmiş olduğu yerlerden biri. Pamukkale'ye 5 km mesafede bulunan Karahayıt Kaplıcaları, şifa bulmak isteyen gezginlerin listesinde mutlaka yer almalı.

Keloğlan Mağarası: Ülkemizin turizme açık sayılı mağaralarından biri olan Keloğlan Mağarası'nı Saadettin Teksoy'un programından hatırlayabilirsiniz. Rivayete göre saçı sakalı olmayan köse bir çoban, yağmurdan korunmak için bu mağaraya sığınmış. Mağarada kaybolan çobanı ailesi bulduğunda, saçı ve sakalının bir hayli uzadığını fark etmişler.

Honaz Dağı Milli Parkı: Ege Bölgesi'nin en yüksek noktası olan Honaz Dağı, endemik bitki ve hayvan türlerinin yer aldığı bir milli park aynı zamanda. Yamaç paraşütü, trekking, bisiklet, kamp, doğa fotoğrafçılığı ve kuş gözlemciliği gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor Honaz Dağı Milli Parkı'nda. Ancak bu tür aktiviteleri yapabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan izin belgesine sahip olan seyahat acentelerinin ve turizm işletmelerinin program ya da turlarına dahil olmanız gerekiyor.

50 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Müzekart alın

-

Pamukkale girişine iki kişi olarak 70 + 70 TL = 140 TL veren zeki arkadaşım keşke o parayı ona vereceğine Müzekart alsaydınız 2 tane bütün ülkedeki müzelere Pamukkale dahil olmak üzere bedava girerdiniz. Ben Bergama'da 70 TL'ye Müzekart aldım Efes'e, Milet'e, Apollon'a, Letoon'a, Xantos'a, Asklipieon'a, Perge Antik Şehri'ne, İassos'a, Kaunos'a, Pamukkale'ye, Aspendos'a, Ayasofya'ya, Roma Hamamları'na, Bizans Mezarları'na, Augustus Tapınağı'na, Dolmabahçe Sarayı'na, Beylerbeyi Sarayı'na,Ihlamur Kasrı'na, Nemrut'a ve bütün şehirlerdeki arkeoloji müzelerine ücretsiz girdim. Sadece 70 TL'lik Müzekart sayesinde. :) Ücret durumu turistler için geçerli çünkü onlar Müzekart alamıyor ve ülkeye gelir kaynağı sağlıyor ödedikleri o yüksek miktarlar. Euro dolar olarak çevrildiğinde çok pahalı da gelmiyor onlara. Ha ille de ben turist gibi hissetmek istiyorum derseniz kartsız giriş ücreti bayılabilirsiniz. :) Esen kalın. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kaklık Mağarası
Kaklık Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Görülmesi gereken bir yer

-

30 Ocak 2020 tarihinde ziyaret ettiğim Kaklık Mağarası Karahayıt'tan özel araba ile yaklaşık 35 dk sürmektedir. Giriş ücreti alınmamaktadır. Restorasyonu bitmiş olup mağaranın içi belediyenin de desteğiyle temiz ve güzel bir görünüme sahiptir. Mağara Pamukkale'deki travertenlerin yer altında bulunan haline benzemektedir. Aynı zamanda mağara gezisi sırasında Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek Bey ile karşılaştık. Kendisi mağaradaki kükürtlü suların egzamaya ve mantarlara iyi geldiğinden bahsetti. Sayın belediye başkanına misafirperverliği için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Kesinlikle gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Hizmet on numara

-

Bence çok güzel bir yer. Hizmet de on numara. Adamlar ne yapsın, o kadar kişiye nasıl yetişsinler?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Giriş çok pahalı

-

Pamukkale'ye ilk defa gittim. Bir saat sıcakta, kuyrukta bekliyorsunuz ve girişte kişi başı 70 TL veriyorsun. İki kişi 140 TL verdik. Neden bu kadar pahalı anlamış değilim ve o paralar nereye gidiyor? Tırmanıp zirveye çıkıyorsun su içmek istiyorsun 1.5 litre su 17.5 lira gibi bir fiyat. Günah, markette satış fiyatı 1 TL bunu da anlamış değilim. Medyada göründüğü gibi değil. Su azalmış gibi Pamukkale'de bu şekilde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam / Denizli
Türkiye
200 yıllık bir cami

-

Yazır Cami, Denizli ilinin ayakta kalan, farklı mimaride inşa edilen camilerinden biridir. Bilhassa iç duvarlarındaki resimler görmeye değerdir. 200 yıllık bir camidir. Avlusunda bir çınar vardır. Acıpayam ilçesinden sonra 20 km uzaklıktadır. Ulaşım kolaydır. Yolu güzeldir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Laodikya Antik Kenti
Laodikya Antik Kenti
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Gezmenizi öneririm

-

Antik kentte bulunan kilise, Hristiyanlığın Romalılar tarafından resmi olarak kabulü sonrası yapılan ilk kiliselerden. Kilisenin yerinde bulunan mozaik, kentin sokakları, 2 adet tiyatrosu, su boruları ve kanalizasyon kanalları çok ilginç. Amfitiyatro restore ediliyor, dev bir tiyatro... Antik şehir komple restore ediliyor. Restorasyonu görmek çok güzel. Çok güzel bir antik kent. Kesinlikle gezmenizi öneririm. Denizli'nin zengin kültür varlıklarından biri…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Mutlaka görmek gerek

-

Pamukkale Travertenleri artık bir sembol olmuş dünya harikasıdır. Sıcak suyun kireçlerini bırakmasıyla burası bir pamuk yığınına dönüşmüş. Doğanın az rastlanan eserlerinden biri. Mutlaka görmek gerek.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Hierapolis Antik Kenti
Hierapolis Antik Kenti
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Mutlaka görülmeli

-

Türkiye'de nadide bulunan antik kentlerinden biri. Birçok eser ayakta kalmış. Ayrıca burada Frigya Hierapolis Antik Kenti'de mevcut. Müze de ayrı bir güzellik katıyor. Bir de travertenleri eklersen mükemmel bir yer Hiearapolis. Mutlaka görülmeli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Hizmet kötü

-

Şehir dışından gelen misafirlerimizi götürdük Denizlimizin doğal güzelliklerini görsünler diye, bin pişman olduk. Bu doğa harikası yer, bu kadar kötü, bu kadar kaba işletilemez. Hizmet kötü, çaylar berbat, üstelik çok pahalı. Eğer misafir falan da götürmek istiyorsanız bir değil on kez düşünün. Sadece doğası ve gezmek için belki ama işletme kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yazık doğa harikası bir yeri parsellemişler. Ukalalıktan yanlarına yaklaşılmıyor. Hatta bir müşteri aileyi kovmaktan beter ettiler. Çok utanç verici.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Güney Şelalesi
Güney Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Çok az su kalmış

-

Şelale melale yok. Çok az bir su kalmış. Resimlerden çok alakasız bir yer onca gidilen yola yazık. Görülmesi gereken bir yer değil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Yazık böyle tarihi bir antik havuzun işletmesine

-

Güzelim antik havuzun oteli niçin daha bakımlı ve kaliteli değil? Hiç yakışmıyor. Yazık böyle tarihi bir antik havuzun işletmesine.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Gitmeyi sevdiğim yerlerden biri

-

Eğitimimi Pamukkale Üniversitesi'nde sürdürdüğüm için vakit buldukça gitmeyi sevdiğim yerlerden biri. Pamukkale'nin beyaz taşlarına yukarı çıktıktan sonra sizi arkada çok eski zamanlardan kalma antik şehir karşılıyor. Fiyatlar her ne kadar biraz tuzlu olsa da dilerseniz antik havuza girebilir ve ardından da yamaç paraşütü yaparak bütün güzellikleri kuş bakışı seyredebilirsiniz. Eğer hızlı bir Pamukkale turu yapmak isterseniz videoma göz atabilirsiniz! :) https://youtu.be/b-TdvAyHIPo

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Neden bu kadar pahalı olur ki

-

35 TL veriliyor ama pişmanlık en üst seviyede. Neden bu kadar pahalı olur ki. Bakımı için desek suyunu kapatmışlar, çalışanlar için desek rehberlik edecek bir insan yok. Sıcağın alnında parayla rezil olmaktan başka hiçbir şey yok. Allah'ın nimetini de parayla sunuyorlar, çok yazık... Bir daha asla gitmem ve gitmeyi düşünenlere de asla önermem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Denizli Bağbaşı Teleferiği
Denizli Bağbaşı Teleferiği
Kervansaray, Denizli Kent Ormanı, 20160
Denizli Merkez / Denizli
Türkiye
Adeta bedava gibi

-

Teleferik bedava gibi bir şey. 6 TL. Yukarıda manzara oldukça güzel ve hava çok serin. Denizli'nin sıcağında adeta sığınacak bir liman gibi. Piknik alanları biraz daha genişletilebilir. Israrla tavsiye ediyorum...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Hizmet zayıf

-

Çok görülmesi gereken bir yer değil açıkçası. İlla da gideceğim diyorsanız sakın ola Hocanın Yeri'nde alabalık yemeyin, zira pahalı. İki adet kiremitte alabalık, gazoz, şalgam ve en ufak boy çaydanlıkta 2 kişilik çay 67 lira. Hizmet zayıf. Balıklar lezzetli değil bana göre. Kısacası işletme paraya doymuş ve mekan olduğundan daha fazla abartıldığı için şımarıklık var. Antalya'daki şelaleleri gören birisiyseniz hele umduğunuzu bulamazsınız. Yolu da uzak sayılır Denizli'ye. Kısacası hiç şelale görmeyen biriyseniz eğer daha önceden gidilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
İşletme ve hizmet kötü

-

Doğa olarak güzel, uzaklık olarak kötü. Denizli'den 40 km dağ yolu. İşletme ve hizmet olarak çok kötü, yemekleri yorulmaya değmiyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Keloğlan Mağarası
Keloğlan Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Mağara muhteşemdir

-

Acıpayam Dodurga Mahallesi'nin Karadağ bölgesinde yer alan mağara muhteşemdir. Yolu asfalttır. İçindeki sarkıt ve dikitler çok mükemmeldir. 150 metre uzunluğunda olan mağaraya zevk alarak gezeceksiniz. Ayrıca mağara dışından mükemmel Eşeler Dağı ve Dodurga Ovası manzarası sizi etkileyecektir. Acıkırsanız Dodurga yakınında bulunan alabalık tesislerinde taze balık yiyebilirsiniz. Hafta sonu için güzel bir fırsat. Giriş 3 TL.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Doğa harikası bir yer

-

Doğa harikası bir yer. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden fakat girişte resmen soyuluyorsunuz. 35 TL giriş, bir kişi olmuyor ki insan, ayıp. Bir de içeride çay içerseniz aklınızda olsun 5 TL çay fiyatı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Yeşildere Şelalesi
Yeşildere Şelalesi
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Doğa olarak güzel

-

Doğa olarak güzel bir yer. Yol işaretleri doğru yok, köylerden geçerken köylülere sormak zorundasın. Karahayıt'tan giderseniz kaybolursunuz. Denizli yolunu kullanırsanız daha kolay bulursunuz. Hocanın yerinde yemek için oturduğunuzda servis, temizlik, hijyen sıfır. İki çay getirmekten acizler. Demlik isterseniz geliyor ama bardak istediğinizde çay yok, ister bekleyin ister beklemeyin sözü söylendi ve adisyon yok. Beklentinin çok altında bir mekan. 33 km yolu gittikten sonra hizmet bekleyen gitmesin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Denizli Bağbaşı Teleferiği
Denizli Bağbaşı Teleferiği
Kervansaray, Denizli Kent Ormanı, 20160
Denizli Merkez / Denizli
Türkiye
Teleferik ile yaylaya çıkın

-

Denizli'ye geldiğinizde mutlaka teleferik ile yaylaya çıkın. Fiyat 6 TL.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Yolunuz düşerse gelin

-

Beş para etmez ancak ücret almayı biliyorlar, başınıza güneş geçtiğinizde kalırsınız yollarda, bir güneş engeli bile yok, yolunuz düşerse gelin özellikle gelinecek yer değil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Gelip görünmeli

-

Ben de geldim gördüm çok güzel ama giriş 35 lira, resmen soygunculuk, 10 lira olsa neyse ben girmedim. Ama gelip görünmesi gerekli diye düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Yeşildere Şelalesi
Yeşildere Şelalesi
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Beklentimi karşılamadı

-

Ne yalan söyleyeyim, çok büyük umutlarla gittim ama beklentimi karşılamadı. Yolu oldukça yorucuydu ama balık oldukça iyiydi. Fiyatlar orta düzeydi. 10 üstünden 6,5 verdik ailece...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Tripolis Antik Kenti
Tripolis Antik Kenti
Buldan / Denizli
Türkiye
Kazı Çalışması Var

-

Güzel biyer ücretsiz. Daha kazı aşamasında.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Görmenizi tavsiye ederim

-

Diğer yorumların aksine yolu köy yolu olmasına rağmen güzeldi. Hizmet olarak da o yoğunluğa rağmen gayet iyiydi. Temizlik olarak da her şey yine bizim elimizde. Yer olarak da çok güzel tasarlanmış harika bir mekan. Görmenizi tavsiye ederim. Biz zor ayrıldık...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi
Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi
Pamukkale / Denizli
Türkiye
18 yaş altı ücretsiz

-

18 yaş altı ücretsiz. Müzekart alarak müzeleri de ücretsiz gezebilirsiniz. Fiyatlar biraz tuzlu...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Tripolis Antik Kenti
Tripolis Antik Kenti
Buldan / Denizli
Türkiye
Birçok bölgesi yasaklı

-

Ücretsiz girip gezebilirsiniz. Birçok bölgesi yasaklı. Belli bir bölümünü gezebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Doğa harikası

-

Ağlayan Kaya Şelalesi'ne 1,5 hafta oldu gideli, çok güzel, doğa harikası. Yemekleri, servisi, görselliğine bayıldım. İlk baştan strese girdim o virajlı yollara girince, dağın tepesinde ama oraya vardıktan sonra o doğa harikasını görünce buna değmiş dedim ve servis, yemekler 20 dakikada geldi. Puanım 10 üzerinden 100 veriyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Bence hizmet yok

-

Bence hizmet yok. Ben yemeği 2 saat bekledim. Bir de parayı peşin alıyorlar. Hizmet sıfır, bir daha gitmem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Travertenler muazzam

-

Öncelikle müze kartınız varsa ücretsiz geçiş yapabilirsiniz. Mutlaka doğa harikasını ayaklarınızda hissetmelisiniz. Yürüyüş akan sular içinde keyifli oluyor. Pamukkale Antik Havuz'u için 32 TL isteniyor. Küçük bir havuz, tabi özelliklerini bilmiyorum ama bize pahalı geldiği için girmedik. Tercih sizin ama yürüyüş tavsiyemdir, travertenler muazzam...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Yeşildere Şelalesi
Yeşildere Şelalesi
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Fiyatlar uygun

-

Harika bir yer. Mutlaka gidin, serin serin keyif yapabilirsiniz. Fiyatlar uygun, ızgara alabalık 15 TL mesela, şelale suyu buz gibi. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Güney Şelalesi
Güney Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Şelale ve manzara harika

-

Şelale ve manzara harika. Yanında iki tane restoran var. Aşağıdaki şelale restorana giderseniz sipariş, yemek, vs. 2 saat abartısız beklersiniz. Tepe Restaurant daha hızlı ve verimli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale Antik Havuz
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Tavsiye ederim

-

Ben buraya gittim. Herkesin gitmesini tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Servergazi Türbesi
Servergazi Türbesi
Denizli Merkez / Denizli
Türkiye
Çok güzel bir yer

-

Denizli Servergazi Türbesi çok güzel bir yer. Herkesin gidip görmesi lazım. Mutlaka gidin, görün.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kaklık Mağarası
Kaklık Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Son derece bakımlı

-

Denizli Çardak Havalimanı'ndan Denizli'ye giderken 30 km'de Kaklık Mağarası'nı mutlaka görün. Son derece bakımlı, fotoğraf çekmek için ideal. Yarım saatlik bir tur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Ağlayan Kaya Şelalesi
Ağlayan Kaya Şelalesi
/ Denizli
Türkiye
Temiz bir yer değil

-

Şimdiye kadar gördüğüm en berbat servis. İçecek olarak sadece kola ve şalgam var. 3 kişi gittik, 2 servis getirdiler. 3.'yü getiriyoruz dediler gelmedi. Ufak yaşta 2 çocuk çalıştırıyorlar. Etrafı pislik götürüyor. Tavsiye etmem. Yaktığım mazota yazık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Tripolis Antik Kenti
Tripolis Antik Kenti
Buldan / Denizli
Türkiye
Çok güzel bir yer

-

Çok güzel bir yer, ben gittim, herkesin gitmesini tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Colossae Antik Kenti
Colossae Antik Kenti
Honaz / Denizli
Türkiye
Herkesin görmesi lazım

-

Çok güzel bir yer. Herkesin görmesi lazım. Ben gittim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Görülmesi gereken en önemli 2. yer

-

Kapadokya'dan sonra görülmesi gereken en önemli 2. yer bence. Kesinlikle çocuklarla gidin, travertenlerin içindeki minik havuzlarda onlar büyüklerden çok daha eğleniyorlar. Travertenler çok kalabalık oluyor. Yani çok erken saatte, 8'de gidin. Bir de hava çok sıcak olmasın, güneş tepede zor geziliyor. Hierapolis Antik Kenti'ni de iyice gezmek için en az 1 gün lazım. İçerdeki müzeyi gezmedik. Pamukkale Antik Havuz da çok kalabalıktı. Havuza girmedik. 1 gün yeterli gezmek için, havuz zevki yapmazsanız. Rahat ayakkabı giyin, hatta sandalet çünkü travertenlerde çıkarıyorsunuz. Ama antik kenti dolaşırken rahatlık önemli.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Kaklık Mağarası
Kaklık Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Görülmeye değer küçük bir mağara

-

Pamukkale'ye giden herkesin görmesi gereken Kaklık Mağarası'na geldiğimizde yoğun sinek ve kükürt kokusundan rahatsız olduk. İçine girdiğimizde bizden başka kimse yoktu, bir görevli gelip 3 TL'lik makbuzlar kesti ve gitti. Pamukkale'yi mağaranın içinde görmek çok güzeldi ama bakımsızlığına çok üzüldük, merdivenler kırık, ışıklandırma yoktu. Eğer yaz ayındaysanız, mağaraya girmeden sinek ilacını vücudunuza sıkmayı unutmayın. Gerçekten görülmeye değer küçük bir mağara, yarım saatte fotoğraflar çekilerek ayrılabilirsiniz. Ulaşımı araçla Pamukkale Travertenleri'ne 20 dakika mesafede.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Karahayıt Kaplıcaları
Karahayıt Kaplıcaları
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Küçük bir sıcak su kaynağı

-

Ben kaplıcalara gitmedim. Karahayıt'ta gezilecek hiçbir yer yok. Küçük bir sıcak su kaynağı ve minik bir traverten oluşu var. Rotanızı Ağlayan Kaya Şelalesi'ne çevirin. 45 dakikalık zor bir yolcuğun sonunda balık yiyip doğanın tadını çıkarın zamanınız varsa. Hocanın Yeri tabelalarını takip edin. Kaplıcalarla ilgili yorum yapamayacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Yeşildere Şelalesi
Yeşildere Şelalesi
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Servis yavaş

-

Servis yavaş. Lezzetsiz bir ızgara balık. Resmen kokuyordu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Denizli Atatürk ve Etnografya Müzesi
Denizli Atatürk ve Etnografya Müzesi
Denizli Merkez / Denizli
Türkiye
Birçok yeri gezdim

-

Ben burada Atatürk etnografya Müzesi'ne, Hierapolis Antik Kenti'e, İncirlipınar'a, Pamukkale Travertenleri'ne, Ahkan Kervansaray'a ve Loedikya'ya gittim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İncilipınar Parkı
İncilipınar Parkı
Denizli Merkez / Denizli
Türkiye
Doğal park görünümünde

-

Şu andaki görüntüsü sanki bir doğal park görünümünde. İçinde havuzu ve yıllanmış çınar ağaçlarıyla muhteşem bir görüntüye sahiptir. Ayrıca günlük yürüyüş ve kahvaltı yapabilirsiniz. Denizli'nin yüksek binalar arasında kalmış tek yeşil alanı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam / Denizli
Türkiye
Tarihi değeri tartışılmaz

-

Tarihi değeri tartışılmaz. Harika.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Travertenleri
Pamukkale / Denizli
Türkiye
Kişi başı 25 TL

-

Gidin ama içeri girmeyin. Çünkü kişi başı 25 TL, adam soyuyorlar. Ne yerler var, girişi 10 lira, değmez. Girişteki havuzu görmeniz yeterli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Akhan Kervansarayı
Akhan Kervansarayı
/ Denizli
Türkiye
Restorasyon görmüş

-

Denizli - Ankara yolu üzerinde bulunan bir tarihi handır. Buraya gezebilir ve burada yemek yiyebilirsiniz. Restorasyon görmüştür.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam Yazır Camii
Acıpayam / Denizli
Türkiye
Mutlaka uğrayın

-

Yeni restorasyondan sonra mükemmel bir eser ortaya çıkmıştır. Duvardaki süsler başka bir camide olmayan güzelliklere sahiptir. Mutlaka uğrayın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Keloğlan Mağarası
Keloğlan Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Dünyanın en güzel mağaralarından biri

-

Dünyanın en güzel mağaralarından biri. Tanıtımı maalesef az. Turizme açık. Sarkıt ve dikitleriyle mükemmel bir mağara. 150 metre uzunluğunda içinde sular damlayan ve yarasalar yaşayan ilgi çekici bir mağara. Antalya - Denizli yolu üzerinden Dodurga tarafında saptığınızda sadece 6 km uzaklıkta gideceğinize değer bir yer. Yol tamamıyla asfalttır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Keloğlan Mağarası
Keloğlan Mağarası
/ Denizli
Türkiye
Ayrı bir güzellik içerisinde

-

Keloğlan Mağarası sadece sarkıt ve dikitleriyle değil, Eşeler Dağı ve Dodurga Ovası manzarasıyla ayrı bir güzellik içerisindedir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)