Denizli bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Denizli Gezilecek Yerler

Ev sahipliği yaptığı ve ünü ülke sınırlarını aşmış travertenleri ile bilinen Denizli, sanılanın aksine keşfetmeye doyamayacağınız çok daha fazla güzellik barındırıyor içerisinde…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Denizli Gezilecek Yerler

Toplam 32 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Pamukkale Travertenleri

"Müzekart alın"

"Giriş çok pahalı"

8.8

Misafir yorumu

21 yorum

Ağlayan Kaya Şelalesi

"Hizmet on numara"

"Hizmet kötü"

7.9

Misafir yorumu

13 yorum

Keloğlan Mağarası

"Mağara muhteşemdir"

"Dünyanın en güzel mağaralarından biri"

10

Misafir yorumu

6 yorum

Yeşildere Şelalesi

"Doğa olarak güzel"

"Beklentimi karşılamadı"

7.6

Misafir yorumu

5 yorum

Acıpayam Yazır Camii

"200 yıllık bir cami"

"Tarihi değeri tartışılmaz"

9.0

Misafir yorumu

4 yorum

Pamukkale Antik Havuz

"Yazık böyle tarihi bir antik havuzun işletmesine"

"Yolunuz düşerse gelin"

5.7

Misafir yorumu

3 yorum

Güney Şelalesi

"Çok az su kalmış"

"Şelale ve manzara harika"

2.3

Misafir yorumu

3 yorum

Kaklık Mağarası

"Görülmesi gereken bir yer"

"Son derece bakımlı"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum

Tripolis Antik Kenti

"Kazı Çalışması Var"

"Birçok bölgesi yasaklı"

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Denizli Bağbaşı Teleferiği

"Adeta bedava gibi"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Denizli Tarihi Mekanlar

Ev sahipliği yaptığı ve ünü ülke sınırlarını aşmış travertenleri ile bilinen Denizli, sanılanın aksine keşfetmeye doyamayacağınız çok daha fazla güzellik barındırıyor içerisinde…
Ege Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Denizli, travertenleri ve horozu ile biliniyor daha çok. Elbette ki Denizli'nin zenginlikleri bunlarla sınırları değil. Denizli, çok sayıda antik kente, kaplıcaya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Yani anlayacağınız bu güzel şehir, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri. Denizli gezilecek yerler listesini hazırlarken, önem sırasına dikkat etmeye özen gösterdik. Şehirde geçireceğiniz vakte göre değerlendirmeye alabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Pamukkale Travertenleri: Hem ülkemizin hem de Denizli'nin simgesi konumunda olan Pamukkale Travertenleri, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor. Denizli'ye geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında Pamukkale Travertenleri kesinlikle başı çekiyor.

Hierapolis Antik Kenti: Denizli'nin şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale Travertenleri'nin hemen arkasında yer alıyor. Antik bir Frigya kenti olan Hierapolis'i, travertenleri gördükten sonra ikinci sıraya alabilirsiniz.

Pamukkale Antik Havuz: Pamukkale Travertenleri'ne yakın olması dolayısıyla Pamukkale Antik Havuz'u üçüncü sıraya aldık. Antik çağlardan beri turistik bir yer olma özelliği taşıyan Pamukkale Antik Havuz, Kleopatra Havuzu olarak da biliniyor. Havuzun yüzülebiliyor olması burayı cazip kılan özelliklerden biri.

Laodikeia Antik Kenti: Yukarıda saydığımız üçlü, Denizli gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarındandı. Şimdi gelelim Denizli'nin görülmesi gereken diğer güzelliklerine. Leodikeia Antik Kenti, Denizli Merkez'e 5-6 km mesafede yer alıyor. Denizli'de kurulan ilk kent olması açısından da önemli. Listenize mutlaka alın deriz.

Tripolis Antik Kenti: Denizli seyahatiniz sırasında olur da yolunuz Buldan ilçesine düşerse eğer, Tripolis Antik Kenti'ni görebilirsiniz. Burası şehrin merkezine 40 km uzaklıkta yer alıyor. Buldan'ın Yenicekent kasabası ile Menderes Nehri arasında kalan bir yamaç üzerine kurulmuş olan Tripolis Antik Kenti, Hierapolis ve Laodikeia kadar ihtişamlı değil ancak görülmeye değer önemli kentlerden biri.

Işıklı Gölü: Denizli'nin az bilinen doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler, Çivril'e bağlı Işıklı Gölü'nü Denizli gezilecek yerler listesine alabilirler. Denizlilerin alternatif hafta sonu kaçamak rotalarından biri olan Işıklı Gölü, özellikle mayıs ayında nilüferle kaplanıyor ve tam fotoğraflık görüntüler ortaya çıkıyor.

Tokalı Kanyonu: Eğer Işıklı Gölü'nü görmek için Çivril'e kadar geldiyseniz, o halde Tokalı Kanyonu da bir diğer tavsiye noktalarımızdan. Ülkemizin en derin ve en zor seviye kanyonlarından biri olan Tokalı Kanyonu, Akdağ ismi ile de anılıyor. Özellikle maceraperestler bu kanyonu mutlaka listelerine eklesinler. Yalnız, Tokalı Kanyonu öyle görmek için uğranılacak bir yer değil. Buraya gelecekseniz ekipmanınız yanınızda olmalı. Zira zorlu bir rota sizleri bekliyor olacak.

Babadağ: Denizli'nin merkezine 36 km mesafede bulunan şirin bir kasaba Babadağ. Rengarenk tarihi evleri ve dokumacılığı, Babadağ'ı ünlü yapan unsurlar. Hala daha tezgahlardan elle dokuma yapıldığını görebilirsiniz. Kasabanın tekstil geçmişi ise 1200'lü yıllara uzanıyormuş. Denizli'ye farklı bir bakış açısı kazanmak için ilginç rotalardan biri olarak Babadağ'ı da listenize ekleyebilirsiniz.

Kaleiçi Çarşısı: Şehrin merkezinde yer alan Kaleiçi Çarşısı, Denizli'nin ilk yerleşim merkezi olarak biliniyor. 11. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devleti ile birlikte kurulan çarşı, 1000 yıldır durmaksızın faaliyet gösteriyormuş. Denizli'nin en tarih kokan bölgesi belki de Kaleiçi Çarşısı.

Denizli Bağbaşı Teleferiği ve Bağbaşı Kent Ormanı: Kaleiçi Çarşısı'nı gezdiniz, alışveriş yaptınız ve yoruldunuz. O zaman Bağbaşı mahallesinde hizmette olan teleferiğe atlıyor ve 5-6 dakika içerisinde eşsiz manzaralar eşliğinde 1400 rakıma çıkıyorsunuz. Teleferikten indiğinizde, tüm şehri görebileceğiniz terasta bir şeyler yiyip bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Dileyenler, bu noktadan 15 dakikada bir hareket eden ücretsiz araçlarla 3-4 dakika içerisinde Bağbaşı Kent Ormanı'na da gidebilirler.

Güney Şelalesi: Burası Denizli'nin merkezine 70 km mesafede. Güney ilçesinde bulunuyor ve kendisinin tam bir doğa harikası olduğunu söyleyebiliriz. Eğer yeterli vaktiniz varsa, Güney Şelalesi'ni de Denizli gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Karahayıt Kaplıcaları: Çok fazla kaplıca aşığı olmamakla birlikte, Denizli'nin şifalı suları ve kaplıcalarıyla ünlü bir yer olduğunu biliyoruz. Karahayıt Kaplıcaları da, termal turizmin en gelişmiş olduğu yerlerden biri. Pamukkale'ye 5 km mesafede bulunan Karahayıt Kaplıcaları, şifa bulmak isteyen gezginlerin listesinde mutlaka yer almalı.

Keloğlan Mağarası: Ülkemizin turizme açık sayılı mağaralarından biri olan Keloğlan Mağarası'nı Saadettin Teksoy'un programından hatırlayabilirsiniz. Rivayete göre saçı sakalı olmayan köse bir çoban, yağmurdan korunmak için bu mağaraya sığınmış. Mağarada kaybolan çobanı ailesi bulduğunda, saçı ve sakalının bir hayli uzadığını fark etmişler.

Honaz Dağı Milli Parkı: Ege Bölgesi'nin en yüksek noktası olan Honaz Dağı, endemik bitki ve hayvan türlerinin yer aldığı bir milli park aynı zamanda. Yamaç paraşütü, trekking, bisiklet, kamp, doğa fotoğrafçılığı ve kuş gözlemciliği gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor Honaz Dağı Milli Parkı'nda. Ancak bu tür aktiviteleri yapabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan izin belgesine sahip olan seyahat acentelerinin ve turizm işletmelerinin program ya da turlarına dahil olmanız gerekiyor.

50 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
50
Müzekart alın
10

-

50
Görülmesi gereken bir yer
10

-

50
Hizmet on numara
10

-

50
Giriş çok pahalı
1

-

50
200 yıllık bir cami
10

-

50
Gezmenizi öneririm
10

-

50
Mutlaka görmek gerek
10

-

50
Mutlaka görülmeli
10

-

50
Hizmet kötü
2

-

50
Çok az su kalmış
1

-

50
Yazık böyle tarihi bir antik havuzun işletmesine
5

-

50
Gitmeyi sevdiğim yerlerden biri
9

-

50
Neden bu kadar pahalı olur ki
2

-

50
Adeta bedava gibi
8

-

50
Hizmet zayıf
4

-

50
İşletme ve hizmet kötü
4

-

50
Mağara muhteşemdir
10

-

50
Doğa harikası bir yer
10

-

50
Doğa olarak güzel
10

-

50
Teleferik ile yaylaya çıkın
10

-

50
Yolunuz düşerse gelin
2

-

50
Gelip görünmeli
10

-

50
Beklentimi karşılamadı
6

-

50
Kazı Çalışması Var
6

-

50
Görmenizi tavsiye ederim
10

-

50
18 yaş altı ücretsiz
8

-

50
Birçok bölgesi yasaklı
6

-

50
Doğa harikası
10

-

50
Bence hizmet yok
10

-

50
Travertenler muazzam
10

-

50
Fiyatlar uygun
10

-

50
Şelale ve manzara harika
4

-

50
Tavsiye ederim
10

-

50
Çok güzel bir yer
10

-

50
Son derece bakımlı
10

-

50
Temiz bir yer değil
2

-

50
Çok güzel bir yer
10

-

50
Herkesin görmesi lazım
10

-

50
Görülmesi gereken en önemli 2. yer
10

-

50
Görülmeye değer küçük bir mağara
8

-

50
Küçük bir sıcak su kaynağı
4

-

50
Servis yavaş
2

-

50
Birçok yeri gezdim
10

-

50
Doğal park görünümünde
10

-

50
Tarihi değeri tartışılmaz
10

-

50
Kişi başı 25 TL
2

-

50
Restorasyon görmüş
8

-

50
Mutlaka uğrayın
10

-

50
Dünyanın en güzel mağaralarından biri
10

-

50
Ayrı bir güzellik içerisinde
10

-