Denizli Çardak Havalimanı

  • Denizli
  • 20350 Çaltı/Çardak

Denizli Çardak Havalimanı

1991 yılında 250 metrekare civarında prefabrik bir binada yolcu hizmetleri vermeye başlayan Denizli Çardak Havalimanı, 26 Ekim 1998 tarihinde başka bir havalimanından transfer edilen 2000 metrekarelik prefabrik terminal binasında hizmet vermeye devam etmiş. Bunun nedeni ise mevcut terminal alanının çok küçük olması ve dolayısıyla yetersiz kalması.

Günden güne artan yolcu trafiği ve bu arada havalimanının dış hat trafiğine de açılması ile bu terminal binasının da yetersiz kalacağı düşünülmüş ve 1998 yılında şu anki pistin güneydoğusunda, 2 milyon 200 bin yolcu kapasiteli, 280 bin metrekare alana oturan yeni bir terminal binası yapılmaya başlanmış. 2001 yılında temeli atılan terminal binası, 23 Nisan 2008 yılında hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamış.

O günlerden bugüne 18 bin 739 metrekarelik yeni terminal binasında hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, kaliteli ve temiz bir çalışma ortamıyla yolculara elit bir anlayışla hizmet veriyor. Havacılık faaliyetlerini hala daha sürdüren Denizli Çardak Havalimanı, ülkemizin en yeni ve geniş havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın