Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Denizli Çardak Havalimanı
Denizli Çardak Havalimanı - Görsel 1
Denizli Çardak Havalimanı - Görsel 2
Denizli Çardak Havalimanı - Görsel 3
Denizli Çardak Havalimanı - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

1991 yılında 250 metrekare civarında prefabrik bir binada yolcu hizmetleri vermeye başlayan Denizli Çardak Havalimanı, 26 Ekim 1998 tarihinde başka bir havalimanından transfer edilen 2000 metrekarelik prefabrik terminal binasında hizmet vermeye devam etmiş. Bunun nedeni ise mevcut terminal alanının çok küçük olması ve dolayısıyla yetersiz kalması.

Günden güne artan yolcu trafiği ve bu arada havalimanının dış hat trafiğine de açılması ile bu terminal binasının da yetersiz kalacağı düşünülmüş ve 1998 yılında şu anki pistin güneydoğusunda, 2 milyon 200 bin yolcu kapasiteli, 280 bin metrekare alana oturan yeni bir terminal binası yapılmaya başlanmış.

2001 yılında temeli atılan terminal binası, 23 Nisan 2008 yılında hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamış. O günlerden bugüne 18 bin 739 metrekarelik yeni terminal binasında hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, kaliteli ve temiz bir çalışma ortamıyla yolculara elit bir anlayışla hizmet veriyor.

Havacılık faaliyetlerini hala daha sürdüren Denizli Çardak Havalimanı, ülkemizin en yeni ve geniş havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor.

Yorum / Değerlendirme

Denizli Çardak Havalimanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör