Kaklık Mağarası

+ 6 Fotoğraf
4.7/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Kaklık Mağarası Hakkında

Denizli’nin doğal güzelliklerinden olan Kaklık Mağarası Honaz ilçesinin sınırlarında bulunmaktadır. Kendine özgü yapısı olan Kaklık Mağarası’nın içerisinde büyük bir traverten bulunmaktadır. Kuzeyinde bulunan küçük şelaleler görülmeye değer. Aynı zamanda mağaranın içerisinde bulunan kükürtlü suların cilde iyi geldiği bilinmektedir. Kaklık Mağarası’nı gezmek keyfinizi yerine getirirken muhteşem detayları gözlerinizi dolduracak. Bu arada Denizli’de bulunan Güney Şelalesi, Karahayıt Kaplıcaları, Yeşildere Şelalesi, Laodikya Antik Kenti ve Pamukkale Travertenleri’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.7/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Kaklık Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
30.01.2020
incinur akifoğlu
Görülmesi gereken bir yer
30 Ocak 2020 tarihinde ziyaret ettiğim Kaklık Mağarası Karahayıt’tan özel araba ile yaklaşık 35 dk sürmektedir. Giriş ücreti alınmamaktadır. Restorasyonu bitmiş olup mağaranın içi belediyenin de desteğiyle temiz ve güzel bir görünüme sahiptir. Mağara Pamukkale’deki travertenlerin yer altında bulunan haline benzemektedir. Aynı zamanda mağara gezisi sırasında Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek Bey ile karşılaştık. Kendisi mağaradaki kükürtlü suların egzamaya ve mantarlara iyi geldiğinden bahsetti. Sayın belediye başkanına misafirperverliği için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Kesinlikle gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.
5/5 Mükemmel
05.04.2016
Arıl Seren
Son derece bakımlı
~Denizli Çardak Havalimanı~’ndan `Denizli`’ye giderken 30 km’de Kaklık Mağarası’nı mutlaka görün. Son derece bakımlı, fotoğraf çekmek için ideal. Yarım saatlik bir tur.
4/5 Mükemmel
11.02.2016
Misafir
Görülmeye değer küçük bir mağara
`Pamukkale`’ye giden herkesin görmesi gereken Kaklık Mağarası’na geldiğimizde yoğun sinek ve kükürt kokusundan rahatsız olduk. İçine girdiğimizde bizden başka kimse yoktu, bir görevli gelip 3 TL’lik makbuzlar kesti ve gitti. Pamukkale’yi mağaranın içinde görmek çok güzeldi ama bakımsızlığına çok üzüldük, merdivenler kırık, ışıklandırma yoktu. Eğer yaz ayındaysanız, mağaraya girmeden sinek ilacını vücudunuza sıkmayı unutmayın. Gerçekten görülmeye değer küçük bir mağara, yarım saatte fotoğraflar çekilerek ayrılabilirsiniz. Ulaşımı araçla [mekan=pamukkale-travertenleri]Pamukkale Travertenleri[/mekan]’ne 20 dakika mesafede.
1/5 Kötü
28.01.2016
Misafir
Çok güzel.