Denizli bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Denizli Aktiviteleri

Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, horozu, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü, tarihi değerleri ve antik kentleri ile büyüleyici güzellikte bir yerdir bu şehir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Denizli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Denizli Görülecek Yerler - Denizli En İyi 10 Yapılacak Şey

Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, horozu, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü, tarihi değerleri ve antik kentleri ile büyüleyici güzellikte bir yerdir bu şehir.
Konaklama seçenekleri için uygun Denizli otelleri sayfamıza bakabilirsiniz. Ünü ülke sınırlarını aşan ve dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen Pamukkale Travertenleri'ne ev sahipliği yapan Denizli, Ege Bölgesinin en dikkat çeken şehirlerinden biridir. Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, horozu, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü, tarihi değerleri ve antik kentleri ile büyüleyici güzellikte bir yerdir bu şehir. Denizli'nin ününün ülke sınırlarını aşmasını sağlayan dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen büyüleyici güzellikteki Pamukkale'dir.

Kış Sporları: Ege Bölgesi'nde yer almasına rağmen kış sporları açısından zenginlik gösterir Denizli ve çevresi. Karcı Dağı, Honaz Dağı, Bozdağ ve Karkın Dağı kış sporları için en sık tercih edilen parkurlara ev sahipliği yapmaktadır.

Denizli Bisiklet Turları: Şehri ve yakın çevresini daha yakından tanımak, doğa ile iç içe olmak ve spor yapmak istiyorsanız bisiklet turu tam da aradığınız gibi bir aktivite. Pamukkale ören yeri, Karahayıt, Haytabey, Uzunpınar, Kurtluca, Güzelpınar en sık tercih edilen parkurlar arasında yer alıyor.

Yamaç Paraşütü: Denizli'de yer alan Honaz Dağı yamaç paraşütü, kanat ve paraşüt için uygun parkurlara ev sahipliği yapmaktadır. 1997 yılında dünyada ilk kez yapılmış olan 1. Dünya Hava Oyunları ‘Honaz Dağı ve Çökelez Dağı' eteklerinde, Pamukkale ören yerinde gerçekleştirilmiştir.

Jeep Safari: Bölgede son yıllarda en çok tercih edilen aktivitelerden biri oldu jeep safari. Bölgenin güzelliklerine daha yakından dokunma fırsatı veren güzergahlardan bazıları; Beyağaç Kartal Gölü, Güney Şelalesi, Denizli Çamlık, ve Güney Şelalesidir. Doğanın kucağında vakit geçirmek ve geride kalan her şeyi unutmak istiyorsanız jeep safari tam da istediğiniz gibi bir aktivite.

Su Sporları: Su sörfü Denizli ve çevresinde en ilgi çeken aktiviteler arasında geliyor. Doğal güzelliklerle çevrili Adı Güzel Barajı, Işıklı Gölü Su ve Kartal Gölü su sörfü için oldukça elverişlidir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın