Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle

Kategori

Yamaç Paraşütü

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çiftlere Uygun

Denizli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Denizli civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Denizli

Denizli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, horozu, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü, tarihi değerleri ve antik kentleri ile büyüleyici güzellikte bir yerdir bu şehir.

Konaklama seçenekleri için uygun Denizli otelleri sayfamıza bakabilirsiniz. Ünü ülke sınırlarını aşan ve dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen Pamukkale Travertenleri'ne ev sahipliği yapan Denizli, Ege Bölgesinin en dikkat çeken şehirlerinden biridir. Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, horozu, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü, tarihi değerleri ve antik kentleri ile büyüleyici güzellikte bir yerdir bu şehir. Denizli’nin ününün ülke sınırlarını aşmasını sağlayan dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen büyüleyici güzellikteki Pamukkale’dir.

Kış Sporları: Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen kış sporları açısından zenginlik gösterir Denizli ve çevresi. Karcı Dağı, Honaz Dağı, Bozdağ ve Karkın Dağı kış sporları için en sık tercih edilen parkurlara ev sahipliği yapmaktadır.

Denizli Bisiklet Turları: Şehri ve yakın çevresini daha yakından tanımak, doğa ile iç içe olmak ve spor yapmak istiyorsanız bisiklet turu tam da aradığınız gibi bir aktivite. Pamukkale ören yeri, Karahayıt, Haytabey, Uzunpınar, Kurtluca, Güzelpınar en sık tercih edilen parkurlar arasında yer alıyor.

Yamaç Paraşütü: Denizli’de yer alan Honaz Dağı yamaç paraşütü, kanat ve paraşüt için uygun parkurlara ev sahipliği yapmaktadır. 1997 yılında dünyada ilk kez yapılmış olan 1. Dünya Hava Oyunları ‘Honaz Dağı ve Çökelez Dağı’ eteklerinde, Pamukkale ören yerinde gerçekleştirilmiştir.

Jeep Safari: Bölgede son yıllarda en çok tercih edilen aktivitelerden biri oldu jeep safari. Bölgenin güzelliklerine daha yakından dokunma fırsatı veren güzergahlardan bazıları; Beyağaç Kartal Gölü, Güney Şelalesi, Denizli Çamlık, ve Güney Şelalesidir. Doğanın kucağında vakit geçirmek ve geride kalan her şeyi unutmak istiyorsanız jeep safari tam da istediğiniz gibi bir aktivite.

Su Sporları: Su sörfü Denizli ve çevresinde en ilgi çeken aktiviteler arasında geliyor. Doğal güzelliklerle çevrili Adı Güzel Barajı, Işıklı Gölü Su ve Kartal Gölü su sörfü için oldukça elverişlidir.