Çanakkale Merkez bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Çanakkale Merkez Aktiviteleri

Çanakkale Merkez; deniz kıyısı boyunca sıralanan cafeleri, tarihi saat kulesi ve sokak boyunca dizilmiş takı tezgahlarıyla göz doldurmaktadır.Çanakkale Merkez Aktiviteleri

Çanakkale Merkez; deniz kıyısı boyunca sıralanan cafeleri, tarihi saat kulesi ve sokak boyunca dizilmiş takı tezgahlarıyla göz doldurmaktadır.

Şehrin en hareketli noktalarından biri olan Çanakkale Merkez, özellikle üniversite öğrencileri tarafından her mevsim hareketli olur. Fakat yaz sezonunda gelen turistler tarafından da yoğun ilgi görür. Çanakkale Merkez'de yapılacak birçok aktivite bulunuyor.

Çanakkale Merkez'de ilk olarak temiz bir hava eşliğinde sahil kıyısı boyunca temiz hava almadan güne başlamayın. Deniz havası sizlere çok iyi gelecek ve güne dinç başlamanızı sağlayacak. Sonrasında sahilde yer alan cafelerin birinde oturup güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Akşam saatlerinizi bölgenin barlarında değerlendirebilirsiniz. Sokak aralarında yer alan barların üst katları açık olup, hem müzik hem de açık hava sizi eğlendirmeye yetecek. Sabahın ilk ışıklarına kadar barların tadını çıkarabilirsiniz.

Yine akşam saatlerinde kurulan tezgahlardan takı satın alabilirsiniz. Özellikle doğal taşlardan yapılan tespihler, kolyeler ve yüzüklere bayılacaksınız. Yakın dostlarınıza da hediye olarak götürebilirsiniz aldığınız takıları.

Çanakkale Merkez'den feribota binerek Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Büyük bir tarihi içinde barındıran Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri, anıtları ve müzeleri bir günde bitiremeyebilirsiniz. Tabii özel aracınız varsa sabahın erken saatlerinde geçerek bir günde tüm yerleri gezebilirsiniz. Ancak aracınız yoksa iki gün Gelibolu'ya vakit ayırmanızı öneriyoruz.

Çanakkale Merkez'e yaklaşık 12 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Güzelyalı'yı gezebilirsiniz. Tertemiz bir denize ve kumsallara sahip olan Güzelyalı'da yüzebilir, eğer merakınız varsa sörf yapabilirsiniz. Rüzgar sörfü için en ideal noktalardan biri olan Güzelyalı'da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Şehrin yöresel lezzetlerini de gezdiğiniz yerler gibi keşfetmeyi sakın unutmayın. Başta sardalya balığı olmak üzere sardalya dolması ve sardalya pilakinin tadına bakabilirsiniz. Bu arada peynir helvası ve kaymaklı lorlu biber böreğini de damağınızla buluşturabilirsiniz.

Eğer özel aracınızla gidecekseniz ünlü Truva Antik Kenti'ne kesinlikle gitmelisiniz. Antik kentin girişinde yer alan Truva atına çıkıp kentin birçok noktasını fotoğraflayabilirsiniz. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli tarihi şehirlerinden biri olan Truva Antik Kenti'nin kalıntıları arasında farklı dönemlere yolculuk yapabilirsiniz. Antik kente Müzekart ile giriş yapılıyor. Eğer kartınız yoksa Truva'nın girişinde yer alan kulübeden satın alabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın