Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Bozcaada Beylik Koyu
Bozcaada Beylik Koyu - Görsel 1
Bozcaada Beylik Koyu - Görsel 2
Bozcaada Beylik Koyu - Görsel 3
Bozcaada Beylik Koyu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Bozcaada Beylik Koyu Hakkında

Ege’ nin şirin ve sakin adası Bozcaada’ da yer almaktadır. Bozcaada sınırları içerisinde birçok gizli koya ev sahipliği yapmaktadır. Beylik Koyu da bu gizli kalmış koylardan sadece biri.

İnsan elinin değmedi, doğa harika bu koy Ayazma Plajı’ nın hemen solunda yer almasına rağmen, plaja giden asfalt yolun çökmesiyle uzun zaman gözlerden uzak kalmış. Ancak bu uzak kalış yeni yolun yapılması ve 2015 yılında kuru soğan yüklü büyük bir yük gemisinin bu koyda karaya oturmasına kadar sürebildi.

Yeni yol, Bozcaada Ayazma Plajı’ ndan manastır yönünde merkeze doğru giderken sağdaki ilk yol. Bu asfalt yolda 1 km. kadar ilerledikten sonra sağa sapılan 300 metre uzunluğundaki toprak yol sizi bakir koya ulaştırıyor. Koyda karaya oturmuş olan bu gemi halen orada.

Gemiden sarkıtılan halatlarla yapılan büyük salıncaklar da yaz aylarında denize girmek için bu koya gelenlerin en büyük eğlencelerinden biri. Öyle ki ara ara geminin içinde kalan soğanların kokusunun alabiliyorsunuz. İnsan elinin uzanmamış olduğu bu koyda hiç bir işletme, şezlong ve şemsiye yok.

Bu sebeple buraya giderken yanınıza hiç bir şey almasanız da mutlaka bir güneş şemsiyesi ve içecek bir şeyler almanızı tavsiye ederiz.

Yorum / Değerlendirme

Bozcaada Beylik Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?