Bozcaada bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bozcaada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal mirası nesilden nesile aktarmayı başarmış, eşsiz güzellikteki Bozcaada'da tatiliniz dopdolu geçecek, çünkü burada gezip görebileceğiniz pek çok güzellik var...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bozcaada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 18 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bozcaada Habbele Plajı

"Gitmeyin"

"Hizmet kötü"

5.5

Misafir yorumu

4 yorum

Bozcaada Ayazma Plajı

"Resmen çamurda yüzdük"

"Deniz mükemmel"

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Bozcaada Meryem Ana Kilisesi

"Nazik olmayan görevli"

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Bozcaada Sulu Bahçe Koyu

"Bozcaada Sulu Bahçe Koyu"

"Bozcaada Sulu Bahçe Koyu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bozcaada Akvaryum Koyu

"Mutlaka uğrayın"

"Bozcaada Akvaryum Koyu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bozcaada Kalesi

"Tavsiye ederim"

"Bozcaada Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bozcaada Şarap Fabrikaları

"berke kaya tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bozcaada Tuzburnu Plajı

"Bozcaada Tuzburnu Plajı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Polente Feneri

"Polente Feneri"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bozcaada Müzesi

"Bozcaada Müzesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bozcaada Tarihi Mekanlar

Sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal mirası nesilden nesile aktarmayı başarmış, eşsiz güzellikteki Bozcaada'da tatiliniz dopdolu geçecek, çünkü burada gezip görebileceğiniz pek çok güzellik var...
Kuzey Ege'deki en popüler tatil noktalarından olan Bozcaada, Türkiye'nin 3. büyük adasıdır. Çanakkale'ye bağlı olan Bozcaada'da ada kültürünü solumanız münkün. Doğası, tarihi ve köklü kültürü ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Konaklama seçenekleri için uygun Bozcaada otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Bozcaada'da gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız, aşağıda sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Bozcaada Kalesi: Venedik, Ceneviz ve Bizanslılar döneminde kullanılan kale, Fatih Sultan Mehmet tarafından onarılmıştır. Kale bir su hendeği ile adadan ayrılmaktadır. Feribotla adaya yaklaşırken sizi ilk karşılayanlardan biri olan Bozcaada Kalesi'ni mutlaka gezip, muhteşem manzaranın tadını çıkarın.

Bozcaada Müzesi: Rum Mahallesi'nde bulunan Bozcaaada Yerel Tarih Müzesi adanın geçmişini günümüze taşıyan ve mutlaka gezilmesi gereken yerlerden.

Alaybey Camii: 1700'lü yıllarda kırmızı kesme taştan yapılan Bozcaada Alaybey Camii cami günümüzde de ibadete açıktır. Avlusunda ufak bir hazire bulunmaktadır. Hazirede bulunan mezarlardan biri, Osmanlı sadrazamı Halil Hamit Paşa'ya aittir.

Meryem Ana Kilisesi: Bozcaada'da ibadete açık tek kilisedir. Yalnızca pazar sabahları saat 8:00'da görebileceğiniz Bozcaada Meryem Ana Kilisesi, 1869 yılına tarihlenmekte. Kilise, Rum Mahallesi'nde yer alıyor.

Aya Paraskevi Ayazması: Bozcaada'nın güneyinde Hıristiyan cemaate ait bir manastırdır. Ayazma Manastırı olarak da bilinen Aya Paraskevi Ayazması her yıl 25-26 -27 Temmuz günlerinde Ayazma Panayırı'na sahne olmaktadır.

Polente Feneri: Bozcaada'nın arka tarafında yer alan Polente Feneri adanın simgelerinden biri. Yer aldığı burunda gün batımını izleyip şarap içmeden adadan dönmeyin.

Rüzgar Gülleri: Adanın batı ucunda bulunan Bozcaada Rüzgar Gülleri, adanın bir diğer sembollerinden. Adada görmeden dönmemeniz gereken yerlerden olan rüzgargüllerinin yer aldığı burunda gün batımını mutlaka izleyin.

Göztepe: Adanın en yüksek noktası olup, dört tarafını kuşbakışı görebileceğiniz etkili bir manzarası vardır. 45 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Bozcaada Göztepe zirvesinde mutlaka vakit geçirmelisiniz.

Şarap fabrikaları: Bozcaada'da dört adet şarap fabrikası bulunmakta olup, eski 3 tanesi merkezde, yeni olan 4. ise Tuzburnu mevkisindedir. Buralarda gezerken şarap ve yapımı hakkında bilgi edinebilir, yanınıza hediyelik şarap da alabilirsiniz.

Bozcaada'da tarihi mekanların yanı sıra sanat galerilerini, birbirinden güzel koyları, plajları ve üzüm bağlarını da Bozcaada'da gezilecek yerler listenize dahil etmenizi öneriyoruz.

24 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
24
Gitmeyin
1

-

Habbele plajına gittik arkadaşım'la beraber. Çalışanlar son derece kaba,ve üslupları çok kötüydü. İşletmeyi yapan beyefendinin de çalışanlardan bir farkı yoktu.Kesinlik'le gitmeyin çok rezalet bir işletme.

24
Hizmet kötü
1

-

Hiçbir şekilde önermiyorum, çok saygılı olmayan bir işletme ve çalışanlara sahip. Hizmet çok kötü olmakla birlikte, problem çözme noktasında çok zayıf. Hatta biz gibi suçlu çıkarılma durumu yaşayarak şok yaşamanız muhtemel.

24
Mutlaka uğrayın
10

-

Bozcaada'ya gidip de Naciye Butik Bozcaada'ya uğramadan olmaz. Mutlaka uğrayın ve güzellikleri kaçırmayın.

24
Tavsiye ederim
10

-

Mia Ada evinde kaldım. Rahat ve huzurlu bir yer. Tavsiye ederim, mutlaka kalın. Akşamları ise "Battı Balık"da yemek yiyin derim. Her şeyin tazesi ve lezzetlisi mevcut. Fiyat makul.

24
Nazik olmayan görevli
2

-

Pazar günü kiliseye ziyarete gittik ama kapıda hiç de nazik olmayan görevli karşıladı bizi. Herhangi bir uyarı olmamasına rağmen girişin yasak olduğunu söyledi ve bunu son derece çirkin bir dille ifade etti. Buranın Türklere göre olmadığını, Türklerden bir türlü kurtulamadığını söyleyerek, orada bulunan insanları bağırarak kovdu.

24
Resmen çamurda yüzdük
2

-

Öncelikle Bozcaada beklentilerimizi karşılamadı. Fiyatlar çok pahalı. Kalite sıfır. Bozcaada Ayazma Plajı da güzel değil. Resmen çamurda yüzdük. 1 gecelik pansiyon fiyatı 300 TL. Yemekler çok pahalı. Feribot bile 35 TL. Denize girmek dışında hiçbir aktivite yok. Boşuna bu kadar yol tepip gelmeyin. 5 yıldızlı otele gidip her şey dahil konsepte bu parayı ödeseniz daha iyi. Kısacası uzun yoldan (İstanbul'dan) gelecekse.. Devamını Göster

24
Deniz mükemmel
10

-

Deniz mükemmel. Hafta sonları otopark sorunu kaçınılmaz. Burası Türkiye'nin Karayipler'i gibi. Herkesin görmesi gereken bir güzellik.

24
Kum 300 metre devam ediyor
10

-

Bozcaada Habbele Plajı, Bozcaada Ayazma Plajı'nı geçtikten 5 km sonra. Deniz Ayazma'ya benziyor ancak suda ilerledikçe Ayazma'da yosunlar başlıyor. Bozcaada Habbele Plajı'nda ise kum 300 metre devam ediyor. Burası daha sakin ancak çok rüzgarlı günlerde kumsalda gözlerinize kum dolabilir.

24
berke kaya tarafından...
10

-

Bozcaada polis olarak görev yapılacak en güzel yer diyebilirim. Tek sorun lojman, bu tepe ise, İsa şefimle benim yürüyüş merkezimizdi. Taşlık yoldan zirveye çıkıp sonra dağın sırtından deniz kenarına inmiştik, çok güzel günlerdi

24
berke kaya tarafından...
10

-

Burada Armagirandi Otel çok güzel bir oteldir, fiyatları da makuldur ve adanın en güzel merkezi yerindedir.

24
jana takmaz tarafından...
10

-

16/08/2014. Bozcaada'dayız. Tekin Otel'de nefis bir kahvaltı yaptık. Hava, deniz, her şey harika. 2 sene ara ile bu güzellikleri yaşıyoruz. :)

24
Beach süper
10

-

Bozcaada'da kaliteli, keyifli, denizi iyi beach eksiği vardı. Akıllı bir girişimci bu sene olaya el atmış. Çok memnun kaldık. Umarım bu kalitede devam eder.

24
Bozcaada Meryem Ana Kilisesi
10

-

Bozcaada'ya gittiğinizde burayı mutlaka görün.

24
Bozcaada Tuzburnu Plajı
10

-

Bozcaada'da denize girmek isterseniz bu plaj bir harika.

24
Polente Feneri
10

-

Bozcaada'da görülmesi gereken muhteşem bir yer.

24
Alexandria Troas
10

-

Bozcaada'ya gittiğinizde Alexandria Troas Kenti'ni muhakkak ziyaret edin.

24
Bozcaada Müzesi
10

-

Bozcaada gezinizde mutlaka görmeniz gereken bir yer.

24
Bozcaada Habbele Plajı
10

-

Bozcaada otellerinde konaklıyorsanız mutlaka burayı da ziyaret edin.

24
Bozcaada Sulu Bahçe Koyu
10

-

Bozcaada otellerinde konaklayan misafirlerin tercih ettiği bir nokta.

24
Bozcaada Akvaryum Koyu
10

-

Bozcaada otellerinden birinde konaklıyorsanız eğer Bozcaada Kalesi'ni de ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

24
Bozcaada Kalesi
10

-

Bozcaada otellerinden birinde kalıyorsanız burayı mutlaka ziyaret edin!

24
Bozcaada Şarap Fabrikaları
10

-

Bozcaada otellerine rezervasyon yaptırdıysanız eğer burayı gezi listenizin başına yazın!

24
Bozcaada Ayazma Plajı
10

-

Deniz soğuk olmakla beraber çok güzel. Plaj gördüğüm en pis plaj. Şemsiye ve şezlong kiralayan şirketler sadece para almayı biliyorlar ve hiçbir temizlik yapmıyorlar. Sadece uzakta bir iki çöp kutusu var. Herkes sigara ve her türlü çöpü oturduğu yere atıyor, onlar da rüzgardan denize uçuyor. Denizin içi kağıt, su ve bira şişeleri dolu. Üstelik aynı şirketlerin elemanları plajin kirliliğinden bahsettiğinizde üstünüze.. Devamını Göster

24
Bozcaada Sulu Bahçe Koyu
10

-

Sulubahçe Koyu'nda artık kalınabilecek butik otel tarzında bir tesis bulunmaktadır. Dışarıdan görünümleri villa tarzında olan bu iki binada 17 oda bulunmaktadır. Sıcak ortamı denize olan yakınlığı ile size rahat bir dinlenme ortamı sunan tesis Temmuz basında açıldı. Umarım sizde beğenirsiniz Bozcaada oteli.