Türkiye'deki Kayak Merkezleri Hakkında Merak Edilen Her Şey, Türkiye

Türkiye'deki Kayak Merkezleri Hakkında Merak Edilen Her Şey

4 Yorum

Faydalı Bilgiler Sevgi Özdil

Türkiye'deki Kayak Merkezleri Hakkında Merak Edilen Her Şey
Gün geçtikçe kış sporlarına olan ilgi artmaya devam ediyor. Artan bu ilginin de etkisiyle daha fazla yatırım yapılarak yeni merkezler ve tesisler kurulmaya devam ediyor. Yeni açılan ve hepimizin bildiği kayak merkezilerini keşfetmek, buralardaki pistlerde kaymak isteyenleri buraya alalım. Çünkü sizler için harika bir içerik hazırladık. Eğer ki sizler de bizim gibi kış sporlarını sevip yeni yerler keşfetmeye doyamıyorsanız tüm ayrıntılarıyla Türkiye'deki kayak merkezilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

1 - Uludağ Kayak Merkezi / Bursa

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi Nerede?: Ülkemizde kış turizminin nabzını tutan Uludağ Kayak Merkezi, Bursa'da yer almaktadır. Bursa - Uludağ Kayak Merkezi 1. bölge arası mesafe yaklaşık 35 km'dir.

Uludağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Uludağ'a ulaşım oldukça kolay ve rahattır. İsterseniz özel aracınızla zirveye çıkabilirsiniz. Ancak hemen uyaralım aracınızda zincir ya özel kış lastiği yoksa Jandarma kontrol noktasında bekleyen ekipler sizin zirveye çıkmanıza izin vermemektedir. Özel aracınızla çıkmak istemezseniz Bursa Merkez'de yer alan Tophane'den Uludağ dolmuşlarıyla ya da taksilerle 1. bölgeye ulaşabilirsiniz. Karayolundan gitmek istemezseniz size enfes bir manzaranın eşlik edeceği teleferik hattıyla zirveye ulaşabilirsiniz.

Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları: Ülkemizin en ünlü kayak merkezinde onlarca tesis olup her biri kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Burada oteller; Uludağ yolu üzerinde, 1. bölgede ve 2. bölgede yer almaktadır. Sizler tatil bütçenizi oluşturduktan sonra konaklama için ayırdığınız bütçeye göre bir tesis bakmaya başlayabilirsiniz. Unutmadan Uludağ'da herkesin bütçesine göre bir otel bulunmaktadır. Kayak sezonunda Uludağ otel fiyatları gecelik 200TL'den başlayan fiyatlara sahiptir.

Uludağ Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Uludağ'a kayak yapmak için gidecekseniz sezon aralık ayı sonlarına doğru başlayıp mart ayı ortalarına kadar devam etmektedir. Diğer aylarda ise buranın harika atmosferini yaşamak için gelebilirsiniz. Teleferik seferleri yıl boyunca haftanın her günü devam etmektedir. Yaz ve bahar aylarında trekking, kampçılık gibi doğa sporları için Uludağ'ı tercih edebilirsiniz.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  2 - Kartepe Kayak Merkezi / Kocaeli

  Kartepe Kayak Merkezi

  Kartepe Kayak Merkezi Nerede?: Kartepe Kayak Merkezi'nin Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul'a araçla yalnızca 1 saatlik bir mesafede bulunması Kartepe'nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden olmasında etkilidir. Kartepe Kayak Merkezi ayrıca Maşukiye ilçe merkezine de 15 km mesafede konumlanmaktadır.

  Kartepe Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: İstanbul'dan 1,5 saat, Ankara'dan 3 saat, İzmit'ten ve Kocaeli merkezinden 25 km, Maşukiye'den ise 15 km mesafede konumlanan kayak merkezine karayolundan özel aracınızla gidebilirsiniz. Ayrıca İstanbul'dan Kartepe'ye her gün kesin kalkışlı servisler bunları değerlendirebilirsiniz. Ya da Kocaeli Otogarı'ndan servis, minibüs ve taksilerle yaklaşık 30 dakikalık bir yolculukla Kartepe'ye ulaşabilirsiniz.

  Kartepe Otelleri ve Kartepe Otel Fiyatları: Kartepe'ye İstanbul'a yakın olmasından dolayı genellikle günübirlik turlar için daha çok tercih edilmektedir. Ancak hafta sonunu ya da birkaç gününüzü burada geçirmek isterseniz farklı kategorilerde tesisler olup kış sezonu boyunca hizmet vermektedir. Kartepe otelleri hem zirvede pistlerin etrafından hem de kayak merkezi yolu üzerinde sıralanmaktadır. Bu oteller arasında her konaklama bütçesine göre bir tesis hizmet vermektedir. Kartepe otel fiyatları da kayak sezonunda gecelik 200TL'den başlamaktadır.

  Kartepe Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir? Kartepe Kayak Merkezi kış sporları için oldukça ideal bir merkezdir. Kış sporları için de sezon aralığı burada biraz daha geç olmaktadır. Kar seviyesinin en ideal seviyeye ulaşması çoğu zaman aralık ayı sonlarını bulmaktadır. Sezon kapanışı da mart ayı ortalarına denk gelmektedir.

   Array
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   3 - Kartalkaya Kayak Merkezi

   Kartalkaya Kayak Merkezi

   Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede?: İstanbul'a yakınlığıyla Türkiye'nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biridir. Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu'nun güneydoğusunda olup Köroğlu dağları üzerinde konumlanmaktadır Alp disiplinine sahip olan bölge, kayak için oldukça uygun kar yapısına ve pistlere sahiptir.

   Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Kayak merkezi; Bolu il merkezine 37 km, Ankara-İstanbul yoluna 27 km mesafededir. Bolu şehir merkezinden Kartalkaya Kayak Merkezi'ne yaklaşık olarak 45 dakikalık araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Özel araçlarınızla, servis araçlarıyla ya da kayak merkezine gidip gelen taksilerle de zirveye ulaşabilirsiniz.

   Kartalkaya Kayak Merkezi Oteller ve Otel Fiyatları: Kartalkaya Kayak Merkezi otel yönünden oldukça zengin bir merkez. Burada her konaklama bütçesine ve konaklama zevkine göre bir tesis hizmet vermektedir. Kartalkaya otelleri kayak merkezinin hemen her noktasında ve kayak merkezine yakın noktalarda mevcuttur. Kayak sezonunda Kartalkaya otel fiyatları gecelik 175TL'den başlayan fiyatlara sahip.

   Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Kartalkaya Kayak Merkezi hava durumu dikkate alındığında kar yağışının başladığı kasım ayının sonu aralık ayının başlarından itibaren mart ayının son günlerine kadar kayak yapmak için bu merkeze gelebilirsiniz. Kartalkaya kayak merkezinde kar boyu 3 hatta bazen yağışın yoğunluğuna göre 4 metreye bile yaklaştığı olmaktadır.

    Array
    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    4 - Palandöken Kayak Merkezi / Erzurum

    Palandöken Kayak Merkezi

    Palandöken Kayak Merkezi Nerede?: Erzurum'da yer alan kayak merkezi her geçen gün sporcuların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Havaalanından Palandöken Kayak Merkezi'ne 30 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Merkez Erzurum Şehirlerarası Otogarı'na ise 20 dakikalık bir mesafededir. Erzurum şehir merkezi ise kayak merkezine sadece 7 kilometrelik bir uzaklıkta konumlanmaktadır.

    Palandöken Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir? Kayak merkezi şehre yakın olduğundan dolayı ulaşım da oldukça kolay ve rahattır. Özel aracınızla ulaşabileceğiniz gibi zirveye çıkan toplu taşıma araçlarını ve gidiş geliş yapan taksileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca otogardan da kayak merkezine giden halk otobüsleri de hizmet vermektedir.

    Palandöken Kayak Merkezi Otelleri: Kayak merkezinin şehre yakın olmasından dolayı isterseniz Erzurum Merkez'de kalabilirsiniz. Kayak merkezinde konaklamak isterseniz de farklı otel seçenekleri mevcut. Bütçenize göre zirvedeki tesislerden birini tercih edebilirsiniz.

    Palandöken Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir? Palandöken'de kayak sezonu diğer merkezlere göre daha erken başlamaktadır. Kasım ayından neredeyse mayıs ayı başına kadar kayak yapmak için Palandökeni gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

    5 - Erciyes Kayak Merkezi / Kayseri

    Türkiye'deki Kayak Merkezleri Hakkında Merak Edilen Her Şey

    Erciyes Kayak Merkezi Nerede?: Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri il sınırları içerisinde kalmaktadır. Kayak merkezi Kayseri şehir merkezine 25 km mesafede konumlanmaktadır.

    Erciyes Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Erciyes Kayak Merkezi'ne özel aracınızla karadan ulaşabilirsiniz. Havayolu ile gelecekseniz Kayseri Erkilet Havalimanı'na gelip oradan sadece 25 km'lik bir araç yolculuğuyla ya da havaalanından taksiyle kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Kayseri şehir merkezinden ulaşmak isterseniz de karşılıklı seferlerin düzenlendiği Erciyes minibüsleriyle zirveye çıkabilirsiniz.

    Erciyes Kayak Otelleri ve Otel Fiyatları: Erciyes Kayak Merkezi'nde farklı kategorilerde tesisler olup kayak sezonu süresince hizmet vermektedir. Erciyes otelleri pistlerin yakınında ve birkaç dakikalık yürüyüş mesafelerinde yer almaktadır. Erciyes otel fiyatları da gecelik konaklamalarda 200TL'den başlayan fiyatlarla hizmet vermektedir.

    Erciyes Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Kış sezonunda kayak yapmak için Erciyes'e gitmenin en ideal zaman aralık ve mart sonudur. Bu tarihler dışında bölge doğa sporları için de oldukça uygundur. Kayak sezonu dışında da trekking gibi doğa sporları için Erciyes'i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    6 - Sarıkamış Kayak Merkezi / Kars

    Sarıkamış Kayak Merkezi

    Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede?: Sarıkamış Kayak Merkezi, son yıllarda Doğu Ekspresi ile adından sıkça söz ettiren Kars'ta yer almaktadır. Kayak merkezi ise Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Güneydoğu kısmında yer almaktadır. Sarıkamış'ta bulunan 2634 metre yüksekliğindeki Çamurlu Dağ kayak merkezinin kurulduğu noktadır. Fotoğraf:Bizevdeyokuz

    Sarıkamış Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Kayak merkezi, Kars şehir merkezinden 60 km. uzaklıktadır. Merkeze havayoluyla gelecekseniz yaklaşık 40 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Kars şehir merkezinden ise kendi özel aracınızla zirveye çıkabilirsiniz.

    Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri: Sarıkamış Kayak Merkezi'nde çok fazla olmamakla birlikte gelen misafirlerin konaklama yapabilecekleri tesis bulunmaktadır. Sarıkamış otelleri kayak merkezinde olup pistlere yakın mesafede ve kayak merkezi yolu üzerinde sıralanmaktadır.

    Sarıkamış Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Sarıkamış Kayak Merkezi'ne, kar yağışını en fazla aldığı aralık ayı ile mart ayları arasında gidilmektedir. Sarıkamış kar özelliğinden dolayı da burada kış sporları ayrıca keyiflidir.

    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    7 - Ilgaz Kayak Merkezi / Kastamonu

    Ilgaz Kayak Merkezi

    Ilgaz Kayak Merkezi Nerede?: Ilgaz Kayak Merkezi, Kastamonu ile Çankırı illeri arasındaki sınırında konumlanmaktadır.

    Ilgaz Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Ilgaz Kayak Merkezi'ne, kendi özel aracınızla çıkabilirsiniz. Havayoluyla ulaşmak isterseniz de Kastamonu havalimanıyla Ilgaz Kayak Merkezi'nin arası 40 km'dir ve Havaalanından kayak merkezine çeşitli araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.

    Ilgaz Kayak Merkezi Otelleri: Ilgaz Kayak Merkezi oteller bölgesinde gelen misafirlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte tesisler mevcuttur. Tüm bu tesisleri inceleyerek bütçenize en uygun tesise rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

    Ilgaz Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?: Ilgaz Kayak Merkezi için en ideal zaman aralık ayı ile mart ayının sonudur. Bu dönemde kar kalınlığı kış sporları için en ideal seviyeye ulaşmaktadır.

    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    8 - Davraz Kayak Merkezi / Isparta

    Davraz Kayak Merkezi

    Davraz Kayak Merkezi Nerede?: Son günlerde oldukça revaçta olan Davraz Kayak Merkezi - Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi Isparta il sınırları içerisinde yer almaktadır. Isparta'nın şehir merkezine yaklaşık 26 kilometre mesafede konumlanmaktadır. Merkezi; Isparta Havalimanına 50 km, Eğirdir merkezine 23 km, Antalya Havalimanı'na 125 km, Antalya merkezine ise 140 km mesafede yer almaktadır.

    Davraz Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Kayak Merkezi'ne kendi özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Özel aracınız yoksa şehir merkezinden zirveye çıkan toplu taşıma araçlarını ya da taksileri tercih edebilirsiniz. Bölgeye havayoluyla gelecekseniz Süleyman Demirel Havalimanı'nı tercih edebilirsiniz. Havalimanından kayak merkezi 50 kilometrelik bir mesafede yer alır. Buranın en güzel özelliği kayak yaparken Eğirdir Gölü'nün muhteşem manzarasının size eşlik ediyor olması. Bu merkezdeki kayak pistleri her seviyeye uygun olup, pistler tehlikesiz rotalara sahiptir.

    Davraz Otelleri ve Otel Fiyatları: Kayak merkezinde, 4 yıldızlı ve 280 yataklı bir otel, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne ait 84 yataklı bir Eğitim ve Uygulama Oteli ve 55 yataklı bir oberj otel yer almaktadır. Kayak Merkezi'ne 8 km uzaklıkta ve Davraz Kayak Merkezi yolu üzerinde kalan Çobanisa Köyü'nde de, doğaya uygun 24 yatak kapasiteli, Davras Dağ Evleri adıyla bilinen bir pansiyon da hizmet vermektedir. Ayrıca Eğirdir ve Isparta'da bulunan tesisleri de tercih edebilirsiniz.

    Davraz Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Davraz'da kayak sezonu kar yağışına bağlı olarak değişmektedir. Kar yağışı da bölgede aralık ayında başlamaktadır. Bununla bilirlikte kayak sezonu da aralık ayında başlayıp, mayıs ayına kadar devam etmektedir. Kayak merkezine kar kalınlığı ortalama 50 ila 250 cm arasında değişmektedir. Merkezde; kuzey disiplini, alp disiplini, tur kayağı ve snowboard türleri mevcuttur. Davraz Kayak Merkezi en çok ocak-şubat aylarında rağbet görmektedir.

    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    9 - Bozdağ Kayak Merkezi / İzmir

    Bozdağ Kayak Merkezi

    Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?: Ege'nin gözbebeği İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ Köyü'nde yer almaktadır. Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir şehir merkezine yaklaşık 110 km mesafede konumlanmaktadır. Ödemiş ile Bozdağ arası yaklaşık olarak 26 km'dir.

    Bozdağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Kayak merkezine aynı adı taşıyan Bozdağ köyünden çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrıldığınızda ilerleyen yolu takip ederek kendi özel aracınızla erişebilirsiniz. Ayrıca İzmir'den iki farklı şekilde kayak merkezine ulaşım mümkün. İzmir'den Kemalpaşa-Turgutlu-Sart yolu izlenerek Bozdağ'a ulaşabilir veya Torbalı-Ödemiş-Birgi yolunu kullanabilirsiniz. Bir de İzmir şehir merkezinden Bozdağ Kayak Merkezi'ne toplu taşıma hizmeti veren otobüsle de rahatlıkla gidebilirsiniz.

    Bozdağ Otelleri: Bozdağ Kayak Merkezi'nin bulunduğu zirvede bir tesis hizmet vermemektedir. Ancak kayak merkezine giden yol üzerinde ve Ödemiş'te birçok tesis kayakçılara hizmet vermektedir.

    Bozdağ Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?:
    Bozdağ Kayak Merkezi'nin konumlandığı nokta, kış aylarında sürekli olarak kar yağışı alan bir noktadır. Genellikle her yıl aralık ayından başlayarak mart ayına kadar bu bölgede hep kar yağışı olmaktadır ve kayak sezonu da devam etmektedir. Kayak merkezinde genellikle kar kalınlığı 80-120 cm arasıdır.

    Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

    10 - Elmadağ Kayak Merkezi / Ankara

    Elmadağ Kayak Oteli

    Elmadağ kayak Merkezi Nerede?: Elmadağ Kayak Merkezi, İç Anadolu Bölgesi'nde en çok tercih edilen kayak merkezidir. Ankara sınırları içerisinde bulunan Elmadağ'ın kuzey yamaç kesiminde konumlanmış olan Elmadağ Kayak Merkezi başkente sadece 18 km. mesafededir.

    Elmadağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Ankara'nın şehir merkezine yakın olmasından dolayı Elmadağ Kayak Merkezi ulaşım yönünden çok rahat ve kolaydır. Kayak merkezine karayolundan kendi özel aracınızla gidebileceğiniz gibi şehir merkezinden kalkan özel araçlarla ya da üniversite araçlarıyla da gidebilirsiniz.

    Elmadağ Kayak Merkezi Otelleri: Elmadağ Kayak Merkezi konaklama olarak çok fazla seçeneğe sahip değil. Bunda da şehri merkezine yakın olması etkilidir. Ancak bölgede; ODTÜ, Hacettepe, Ankara Üniversitesi ve Gençlik – Spor Genel Müdürlüğü'ne ait olan kayak evleri bulunmaktadır. Bunun dışında kayak merkezinde bir tane otel ve 2 tane de restoran hizmet vermektedir.

    Elmadağ Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Elmadağ'da kayak sezonu biraz geç başlamaktadır. Aralık ayı sonunda başlayan kayak sezonu mart ayına kadar devam etmektedir.

    11 - Yalnızçam Kayak Merkezi / Ardahan

    Yalnızçam Kayak Merkezi

    Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede?: Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Kayak merkezi Ardahan şehir merkezine yaklaşık 13 km mesafede yer almaktadır.

    Yalnızçam Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Kayak merkezine kendi özel aracınızla karayoluyla ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gitmek istemezseniz de Ardahan şehir merkezinden karşılıklı seferler düzenleyen küçük minibüslerle zirveye çıkabilirsiniz.

    Yalnızçam Kayak Merkezi Otelleri: Kayak merkezinde konaklama yapılabilecek 1 tane tesis vardır. Ancak yapılan yatırımlarla daha fazla tesis yapılarak bölge turizmine kazandırılacak.

    Yalnızçam Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Bölgede kayak sezonu aralık ayı itibariyle başlıyor ve nisan ayının başlarına kadar devam ediyor.

    12 - Zigana Kayak Merkezi / Gümüşhane

    Zigana Kayak Merkezi

    Zigana Kayak Merkezi Nerede?: Zigana Kayak Merkezi, Doğu Karadeniz'de olup Zigana Geçidi'ne 3 kilometrelik bir uzaklıktadır. Gümüşhane'ye 40 kilometre uzaklıktaki merkez, Trabzon Havaalanı'na ise sadece 60 kilometre mesafede konumlanmaktadır.

    Zigana Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Gümüşhane ve Trabzon'dan ulaşım sağlanmaktadır. Kayak merkezine dişerseniz kendi özel aracınızla gelebilirsiniz. Özel aracınızı tercih etmezseniz de toplu taşımayı yani otobüsleri tercih edebilirsiniz. Karayolu ile ulaşmak isterseniz Gümüşhane otogarından kalkan tur otobüsleri sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz. Havayolu ile ulaşmak isterseniz ise Trabzon Havaalanı'ndan kayak merkezine giden servisleri değerlendirebilirsiniz.

    Zigana Kayak Merkezi Otelleri: Burada hizmet veren bir tane tesis vardır. Trabzon ve Gümüşhane'nin yakın olmasından dolayı bölgeye gelenler konaklamada şehir merkezlerindeki tesisleri tercih etmektedir.

    Zigana Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?: Zigana Kayak Merkezi'nde kış sporları için sezon başlangıcı ocak ayıdır. Ocak ayında başlayan sezon mart ayı sonuna devam etmektedir.

    13 - Saklıkent Kayak Merkezi / Antalya

    Saklıkent Kayak Merkezi

    Saklıkent Kayak Merkezi Nerede?: Saklıkent Kayak Merkezi, Akdeniz'in tatil ve turizm kenti Antalya'da yer almaktadır. Antalya şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi, Antalya Havaalanı'na ise uzaklığı 65 kilometre mesafededir.

    Saklıkent Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?: Kayak merkezine özel araçla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Antalya şehir merkezden yaklaşık 1 saatlik mesafedeki kayak merkezine, Antalya merkezde yer alan Migros AVM'nin karşındaki Lunaparkın önünden her sabah saat 09:00'da servis kalkmaktadır. Havaalanından gitmek isteyenler de rahatlıkla kayak merkezine giden araçları ve taksileri bulabilirler.

    Saklıkent Kayak Merkezi Otel ve Pansiyon: Saklıkent Kayak Merkezi'nde konaklama için 1 otel ve 1 adet pansiyon hizmet vermektedir. Bunların dışında evler ve şehir merkezinde hizmet veren tesisler tercih edilebilir.

    Saklıkent Kayak Merkezi'ne Ne zaman Gidilir?: Kayak merkezinin Akdeniz bölgesi ve Antalya'da yer almasından dolayı burada kayak mevsimi oldukça kısadır. Kayak döneminde kar kalınlığı ortalama 100 – 500 cm arasında kalmaktadır. Genel olarak ocak ayında başlayan kayak sezonu mart ayıyla birlikte bitmektedir. Fakat kayak sezonunun açılışı ve kapanışı her yıl hava şartlarına göre de değişiklik göstermektedir.

    14 - Esentepe Kayak Merkezi / Bolu

    Esentepe Kayak Merkezi

    Esentepe Kayak Merkezi Nerede?: Adı çok duyulmamış olan Esentepe Kayak Merkezi Bolu il sınırları içerisine yer almaktadır. Konum olarak Bolu - Ankara karayolu üzerinde yer alan Gerede ilçesinin, arka kısmında kalan çam ormanlarının olduğu yerdedir.

    Esentepe Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Esentepe Kayak Merkezine, Bolu - Ankara yolu üzerinde kalan bu merkeze bu yol üzerinden ya da eski Ankara - İstanbul karayolu üzerinden, otobüsler veya özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

    Esentepe Kayak Merkezi Otel ve Pansiyonlar: Esentepe Kayak Merkezi bölgesinde hizmet veren otel ve pansiyonlar kayak sezonu boyunca açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Her türlü konforu sunabilecek kapasiteye sahip bu tesisler arasında bütçenize uygun olan bir tesiste vardır. Oteller pistlerin hemen yanı başında da yer almaktadır.

    Esentepe Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Burası için en uygun dönem, Aralık ile Mart ayları arasıdır. Çünkü bu aylar arasında, kayak merkezinin pistleri hazır hale gelmiş oluyor. Kış ayları dışında kayak sezonu sonrası da bu bölge doğa yürüyüşü ya da piknik için tercih edilebilir.

    15 - Hazarbaba Kayak Merkezi / Elazığ

    Hazarbaba Kayak Merkezi

    Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede?: Elazığ iline bağlı Sivrice ilçesi sınırları içinde yer alan ve merkeze adını veren Hazarbaba Dağı'nda konumlanmıştır. Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ şehir merkezine 30 km, Sivrice ilçesine ise sadece 6 km. mesafede yer almaktadır.

    Hazarbaba Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?: Hazarbaba Kayak Merkezi'ne karayolundan kendi özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Elazığ Havaalanı'na 22 km. mesafedeki kayak merkezi, demir yolu hattına da 5 km.lik bir uzaklıkta yer almaktadır. Sivrice ilçe merkezine geldikten sonra 6 kilometrelik bir yol üzerinden ulaşılmaktadır. Sivrice ilçesinden kayak merkezine ulaşım için araçlar bulunmaktadır.

    Hazarbaba Kayak Merkezi Otelleri: Kayak merkezinde konaklama için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Gelenler şehir merkezini ya da ilçe merkezini tercih etmektedir.

    Hazarbaba Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?: Hazarbaba Kayak Merkezine, kış sporları için gidilecek en iyi zaman aralığı kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu kasım ayı sonu ile mart ayı sonudur.
    Akdağ Kayak Merkezi Samsun'da, Yolçatı Kayak Merkezi Bingöl'de, Bubi Dağı Kayak Merkezi Ağrı'da, Bolkar Kayak Merkezi Erzincan'da, Salda Kayak Merkezi Burdur'da, Gediz Murat Dağı Kayak Merkezi Kütahya'da olup bu kayak merkezlerini de tercih edebilirsiniz.

    4 Kullanıcı Yorumu
    • Tarihe Göre Listele
    • En Faydalılar
    4
    /

    -

    Sivas Yıldız Dağı kayak merkezi çalışmıyor mu?

    • Faydalı buldum (0)
    • Faydalı bulmadım (0)
    4
    /

    -

    Sayın Admin, İzmir ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi diye koyduğunuz resim, Denizli Bozdağ Kayak Merkezi'ne aittir. Denizli Kayak Merkezi 2015 yılından beri faal olup, en yüksek kar kaliteli, 13 km pistlere sahiptir. Şehir merkezinden 84 km mesafede olup yaklaşık 1 saat gibi bir ulaşım sağlanmaktadır. Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi ise çalışmamaktadır. Bilgilerinize.

    • Faydalı buldum (0)
    • Faydalı bulmadım (0)
    4
    /

    -

    Samsun Ladik Kayak Merkezi harika.

    • Faydalı buldum (0)
    • Faydalı bulmadım (0)
    4
    /

    -

    Benim de bir sorum olacak. Yurtdışında mesela Buşgaristan'daki kayak merkezlerinde nasıl oluyor da 3/1 fiyatına kalınıp buradaki tesislerden kaç kaç daha fazla hizmet alabiliyoruz?

    • Faydalı buldum (0)
    • Faydalı bulmadım (0)

    Popüler Blog Başlıkları

    Son İncelenenler
    E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)