Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gümüşhane Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Gümüşhane Otelleri

Gümüşhane için {{ (filteredHotels).length}} / 9 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Gümüşhane Otelleri - En Uygun Gümüşhane Otel Fiyatları

İş ya da turistik seyahat amacıyla Gümüşhane'ye geldiğinizde, birbirinden farklı konsepte sahip otellerde, gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz…
Doğu Anadolu ile Karadeniz'in tam ortasında bulunan Gümüşhane, ismini çevresinde yer alan gümüş madenlerine borçlu. Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere toplam 5 ilçeye ev sahipliği yapan Gümüşhane, tarihi ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen şehirlerimizden biri.

Yöresel lezzetlerle bezenmiş harika bir mutfağa sahip olan Gümüşhane, bu anlamda ziyaretçilerine farklı bir lezzet şöleni yaşatıyor. Evelek dolması, sorun, pirinçli börek ve kalem dolması gibi birbirinden lezzetli yemeklere sahip olan Gümüşhane mutfağı, şehri ziyarete geldiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken şeylerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Köklü geçmişiyle pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapan Gümüşhane'de, bu anlamda gezip görmeniz gereken birçok yerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii ve Hagios Georgios Manastırı mutlaka gezi listenizde yer almalı.

Gümüşhane, doğal güzellikleriyle de oldukça göz dolduran bir şehir. Öyle ki, tam 450 yaylaya ev sahipliği yapıyor Gümüşhane. Zaten Gümüşhane'nin asıl doğal güzellikleri de bu yeşilliklerle çevrili yaylalarda saklı. Gümüşhane'ye yolunuz düştüğünde, bir yayla gezisi yapmadan dönmeyin deriz.

Tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen, pek fazla turist çekemese de, pek çok konaklama alternatifi yer alıyor Gümüşhane'de. Misafirlerin konforunu ön planda tutan Gümüşhane otelleri, her bütçeye hitap etmeleri dolayısıyla da iyi bir seçenek olarak çıkıyor karşımıza. Herhangi bir sebepten ötürü Gümüşhane'ye geldiğinizde, Gümüşhane otelleri arasından ekonomik olanlarını tercih edebilirsiniz. Gümüşhane otellerinin birçoğu Gümüşhane Merkez'de yer alıyor. Günün her saati ulaşım imkanının sağlandığı Gümüşhane otelleri, şehrin tarihi ve turistik mekanlarına da toplu turlar düzenliyorlar.

Siz de, önümüzdeki günlerde Gümüşhane'ye iş ya da turistik gezi amacıyla gelmeyi planlıyorsanız eğer, Gümüşhane otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen Gümüşhane'de, her bütçeye uygun bir otel bulabilmek mümkün…
Adını, çevresinde bulunan gümüş madenlerinden alan Gümüşhane, Doğu Anadolu ile Karadeniz'in tam ortasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen Gümüşhane, Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere toplam 5 ilçeye ev sahipliği yapıyor.

Gümüşhane'nin eşsiz lezzetlerle bezenmiş mutfağı ise mutlaka denenmeli. Özellikle evelek dolması, sorun, pirinçli börek ve kalem dolması gibi yöresel yemekler, Gümüşhane'ye geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Tarihi zenginlikleri bir hayli fazla olan Gümüşhane'de, bu anlamda pek çok tarihi yapının bulunduğunu söyleyebiliriz. Yolunuz bir gün Gümüşhane'ye düştüğünde; Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii, Hagios Georgios Manastırı gezi listenizde kesinlikle yer alması gereken yerlerden sadece birkaçı.

Gümüşhane'nin sadece tarihi yapıları değil, doğal güzellikleri de kesinlikle görülmeye değer. Özellikle yaylaları, Gümüşhane'nin asıl doğal güzelliklerini yansıtan yerler. Gümüşhane'nin yeşilliklerle dolu 450 yaylaya ev sahipliği yaptığını da yeri gelmişken belirtelim.

Tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen Gümüşhane, henüz yeterli sayıda turist çekemiyor maalesef. Ancak yine de konaklama yapabileceğiniz pek çok otel bulunuyor bu güzide şehirde. Özellikle şehir merkezinde yer alan Gümüşhane otelleri, en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gümüşhane otel fiyatları ise otelin sunduğu olanaklara ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Otelin bulunduğu konum da Gümüşhane otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri. Yine de her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Gümüşhane'de. Genel olarak baktığımızda, 2020 Gümüşhane otel fiyatlarının ortalama 90 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, yakın bir zaman içerisinde iş ya da turistik seyahat amacıyla Gümüşhane'ye gelmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Gümüşhane otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon, Gümüşhane otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Gümüşhane Hakkında
İsmini, yakınlarında bulunan gümüş madenlerinden alan Gümüşhane, keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve tabiat güzellikleriyle yeni ziyaretçilerini bekliyor.

Gümüşhane, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in ortasında bulunur. Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere toplam 5 ilçeye sahiptir. Kelkit'e 3 km, Köse'ye 41 km, Kürtün'e 66 km, Şiran'a 84 km ve Torul'a ise 27 km uzaklıktadır.

Gümüşhane'ye birçok otobüs firması sefer düzenlediği için kolay bir kara yolu ulaşımına yoluna sahiptir.

Tipik bir Karadeniz iklimi görülür Gümüşhane'de. Bazı kesimleri ise Doğu Anadolu iklimini yaşar. Genellikle meşe, ladin ve köknar ağaçları oluşturur bitki örtüsünü.

Bu güzel şehir aynı zamanda zengin bir mutfağa sahiptir. Evelek dolması, siron, pirinçli börek ve kalem dolması denenmesi gereken lezzetlerin başında gelmektedir.

Gümüşhane aynı zamanda tarihi yapıtlar bakımından da oldukça zengin bir şehirdir. Gümüşhane'ye bir seyahat programınız varsa hemen söyleyelim, şehirde keşfetmeniz gereken çok yer olacak. Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii, Hagios Georgios Manastırı tarihi kalıntılarından sadece birkaçını oluşturur.

Bu yapıtlardan da anlaşılacağı gibi şehrin tarih, çok eskilere dayanmaktadır. Gümüşhane'de birçok arkeolog uzun çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda şehre ilk yerleşimin M.Ö. 3000'li yıllarda gerçekleştiği bilgisi ortaya çıkarılmıştır.

Gümüşhane, Asurlular döneminde Aziz Hayaşa olarak adlandırılmıştır. Bizans döneminde ise Haldiya ve Chaldia isimlerini almıştır. Birçok medeniyet hüküm sürmüştür Gümüşhane'de. Tarihte; Hititler, Kaşkalar, Kimmerler, İskitler, Romalılar, Bizanslılar, Akkoyunlular, Safeviler tarafından yönetilmiştir.

Sadece tarihi değil doğal güzellikler açısından da zengin bir şehirdir Gümüşhane. Gümüşhane gezinizde şehrin birçok yaylasına mutlaka şahit olmalısınız; çünkü asıl doğal zenginlikleri yaylalarıdır. 450'ye yakın yaylası vardır bu yeşilliklerle dolu memleketin.

Gümüşhane her ne kadar çok fazla turist çekmese de, şehirde birçok otel bulunur. Gümüşhane'de bulunan otellerinin odaları düzenlenirken konforunuz ön planda tutulmuştur. Gümüşhane'de yer alan oteller her bütçeye hitap etmektedir. Bu güzel şehri ziyaret edeceğiniz günlerde Gümüşhane'de bulunan ekonomik otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Oteller genellikle şehir merkezinde yer alır.

4 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
4
10
0 (850) 600 17 43
Harşit Otel
Harşit Otel
Kaleönü Mah. İpekyolu Cad. No. 209
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Güzel bir mekan. Şirin ve temiz. Çay on numara. İlgili personeller ve güler yüzlü insanlar hizmet vermekte.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir yer. Çok beğendim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Burası çok güzel. Dağ manzarası muhteşem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Burası bölgedeki en iyi otel. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)