Gümüşhane Otelleri

İş ya da turistik seyahat amacıyla Gümüşhane’ye geldiğinizde, birbirinden farklı konsepte sahip otellerde, gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Gümüşhane Otelleri

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Gümüşhane Otelleri ve Gümüşhane Otel Fiyatları

İş ya da turistik seyahat amacıyla Gümüşhane'ye geldiğinizde, birbirinden farklı konsepte sahip otellerde, gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz…

Doğu Anadolu ile Karadeniz'in tam ortasında bulunan Gümüşhane, ismini çevresinde yer alan gümüş madenlerine borçlu. Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere toplam 5 ilçeye ev sahipliği yapan Gümüşhane, tarihi ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen şehirlerimizden biri.

Yöresel lezzetlerle bezenmiş harika bir mutfağa sahip olan Gümüşhane, bu anlamda ziyaretçilerine farklı bir lezzet şöleni yaşatıyor. Evelek dolması, sorun, pirinçli börek ve kalem dolması gibi birbirinden lezzetli yemeklere sahip olan Gümüşhane mutfağı, şehri ziyarete geldiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken şeylerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Köklü geçmişiyle pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapan Gümüşhane'de, bu anlamda gezip görmeniz gereken birçok yerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii ve Hagios Georgios Manastırı mutlaka gezi listenizde yer almalı.

Gümüşhane, doğal güzellikleriyle de oldukça göz dolduran bir şehir. Öyle ki, tam 450 yaylaya ev sahipliği yapıyor Gümüşhane. Zaten Gümüşhane'nin asıl doğal güzellikleri de bu yeşilliklerle çevrili yaylalarda saklı. Gümüşhane'ye yolunuz düştüğünde, bir yayla gezisi yapmadan dönmeyin deriz.

Tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen, pek fazla turist çekemese de, pek çok konaklama alternatifi yer alıyor Gümüşhane'de. Misafirlerin konforunu ön planda tutan Gümüşhane otelleri, her bütçeye hitap etmeleri dolayısıyla da iyi bir seçenek olarak çıkıyor karşımıza. Herhangi bir sebepten ötürü Gümüşhane'ye geldiğinizde, Gümüşhane otelleri arasından ekonomik olanlarını tercih edebilirsiniz. Gümüşhane otellerinin birçoğu Gümüşhane Merkez'de yer alıyor. Günün her saati ulaşım imkanının sağlandığı Gümüşhane otelleri, şehrin tarihi ve turistik mekanlarına da toplu turlar düzenliyorlar.

Siz de, önümüzdeki günlerde Gümüşhane'ye iş ya da turistik gezi amacıyla gelmeyi planlıyorsanız eğer, Gümüşhane otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen Gümüşhane'de, her bütçeye uygun bir otel bulabilmek mümkün…

Adını, çevresinde bulunan gümüş madenlerinden alan Gümüşhane, Doğu Anadolu ile Karadeniz'in tam ortasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen Gümüşhane, Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere toplam 5 ilçeye ev sahipliği yapıyor.

Gümüşhane'nin eşsiz lezzetlerle bezenmiş mutfağı ise mutlaka denenmeli. Özellikle evelek dolması, sorun, pirinçli börek ve kalem dolması gibi yöresel yemekler, Gümüşhane'ye geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Tarihi zenginlikleri bir hayli fazla olan Gümüşhane'de, bu anlamda pek çok tarihi yapının bulunduğunu söyleyebiliriz. Yolunuz bir gün Gümüşhane'ye düştüğünde; Canca Kalesi, Kov Kalesi, Akçakale, Keçi Kalesi, Torul Kalesi, Gümüşkaya Kalesi, Küçük Camii, Hagios Georgios Manastırı gezi listenizde kesinlikle yer alması gereken yerlerden sadece birkaçı.

Gümüşhane'nin sadece tarihi yapıları değil, doğal güzellikleri de kesinlikle görülmeye değer. Özellikle yaylaları, Gümüşhane'nin asıl doğal güzelliklerini yansıtan yerler. Gümüşhane'nin yeşilliklerle dolu 450 yaylaya ev sahipliği yaptığını da yeri gelmişken belirtelim.

Tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen Gümüşhane, henüz yeterli sayıda turist çekemiyor maalesef. Ancak yine de konaklama yapabileceğiniz pek çok otel bulunuyor bu güzide şehirde. Özellikle şehir merkezinde yer alan Gümüşhane otelleri, en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gümüşhane otel fiyatları ise otelin sunduğu olanaklara ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Otelin bulunduğu konum da Gümüşhane otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri. Yine de her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Gümüşhane'de. Genel olarak baktığımızda, 2017 Gümüşhane otel fiyatlarının ortalama 90 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, yakın bir zaman içerisinde iş ya da turistik seyahat amacıyla Gümüşhane'ye gelmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Gümüşhane otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon, Gümüşhane otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın