Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler, Türkiye

Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler

Görüşünüzü Paylaşın 48 Yorum

Faydalı Bilgiler Editor

Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler
Kış mevsimini sevenler derneği açılsa, ilk üye olacak kişiler muhakkak biz kayak ve board sevdalıları olacaktır! Evet hava buz gibi, tüm şehir yağmur çamur içinde, hep bir eve gidip sıcak çikolata içme isteği. Oysa bunların hepsi kar yağmasını hevesle bekleyen bizler için, adeta kayak alametleri…
Kayak hakkında hiç tecrübesi olmayanlar, hatta kayak merkezlerine hiç çıkmayan ama çok merak edenler için hap niteliğinde bir yazı hazırladık. Kayak hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.
Dikkat, bu yazı bol miktarda cesaretlendirici öğeler içerir! : )

1) Sizlere ilk söyleyeceğimiz şey: Korkmayın ve bu keyfi daha fazla ertelemeden hemen yaşayın!

Kayak korkusuKayak yapmak bir kişinin aklına düştüğü an, 'ya düşersem' endişesi de beraberinde geliyor. Oysa ki, hem eğimi oldukça düşük yerlerde bulunacaksınız, hem de yeni başladığınız için hızlı kaymayacaksınız. Üstelik düşseniz de bir şey olmuyor, karlar yumuşacık. Bir de kat kat giyindiğinizi düşünürseniz, hiçbir şey olmayacağına bir kez daha inanırsınız. Anlaştık mı?

2) Bu maddeyi okuyorsanız, sizi biraz ikna ettik demektir. Peki nereye gideceksiniz?

Kayak MerkezleriTürkiye'de birçok zirve var, biz size en meşhurlarını söyleyeceğiz; Uludağ Kayak Merkezi, Kartepe Kayak Merkezi ve Kartalkaya Kayak Merkezi. Her zirvede kayağa yeni başlayanlar için uygun eğimler var. Ancak Uludağ'ın biraz daha öne çıktığını belirtelim. Çünkü Uludağ'da Kartalkaya'ya oranla fiyatlar uygun, Kartepe'ye oranla hafta sonları daha az kalabalık. Tercihiniz Uludağ'dan ya da Kartalkaya'dan yana ise Uludağ otel ve Kartalkaya otel sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

3) Kayağa gitmek için doğru zaman nedir? Kayak merkezlerinde kar kalınlıkları nasıl olmalı?

Kar KalınlıklarıKayak ve snowboarda gönül verenlerin takip ettiği birçok forum var. Ve kayak sezonu açılır açılmaz da haberlere hemen yansıyor evet. Ancak siz yine de kendi bildiğinize güvenin ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün – Kar Kalınlıkları sayfasını ziyaret edin. Ve işte sizin için detay bilgi: Kayak yapmak için kar kalınlığının 40 - 50 cm civarında olması gerekiyor.

4) Kayak ekipmanları ve kayak kıyafetleri - kiralama ücretleri

Kayak Ekipman Kiralama ÜcretleriBen de kayağa başlamayı düşündüğüm ilk gün aklımda aynı soru vardı. “'Benim ekipmanım yok, napacağız?”' Siz çıkarken sadece sıkı giyinin, geri kalan her şeyi kayak merkezinde kiralayabilirsiniz. Kayak ekipmanları veya kayak giysilerinde kiralama ücretleri kayak merkezine göre değişiklik gösteriyor elbet. Ancak kayak kiralama fiyatları 100 - 120 TL civarında değişiyor. Bu paraya ne dahil derseniz: Tüm gün boyunca kullanacağınız kayak ekipmanları, kayak pantolonu ve montu. Tabi eldiven, kar maskesi, bere gibi farklı yardımcı ekipmanlar istemeniz dahilinde onlar da extra fiyat.

5) Kayağa giderken yanınızda götürmeniz gerekenler

kayakta yanınızda olması gerekenlerTabiki sırt çantası ilk ve en önemli malzemeniz. Atkı, bere, eldiven üçlüsü, nemlendirici dudak ve el kremi, deodorant, yedek çorap ve yedek tişört, kazak mutlaka olması gerekenler. Eğer tatilinizi daha uygun fiyata getirmek istiyorsanız çantanıza su ve sandviç de ekleyebilirsiniz.

6) Kayak eğitim ücretleri hakkında bilgiler

kayak eğitim ücretleriKayak eğitiminizi, Türkiye Kayak Federasyonu eğitmenlerinden almanızı öneriyoruz. Öncelikle eğitmenlerle 1 saatlik eğitim için görüşebilirsiniz. 1 saatte ayakta durup kendi kendinize kaymayı başarabilecek seviyeye gelirsiniz, sonrası size kalmış. Genel kuralları öğrendikten sonra, biraz da kendi çabalarınızla bu sporu gün içinde hemen öğrenebileceğinizi düşünüyoruz. Kayak eğitmenlerini, kayak ekipmanlarınızı kiralamak için gittiğiniz kayak odalarına danışarak bulabilirsiniz. Orada sizi yönlendireceklerdir. Bu noktada fiyatlarda sıkı bir pazarlığa girişmenizi tavsiye ederim. Aynı anda 2 – 3 kişi birlikte eğitim alarak hem eğitim saatini daha eğlenceli hale getirebilir, hem de kayak eğitmeniyle daha uygun ücrete anlaşabilirsiniz.

2019 yılı için kayak okullarının belirlediği ortalama ücretler:

Kayak Dersleri

1 Kişi - 1 saat: 230.00 TL
2 Kişi - 1 saat: 300.00 TL
3 Kişi - 1 saat: 390.00 TL
4 Kişi - 1 saat: 460.00 TL
Grup Dersi (1 Kişilik Ücret) - 1 saat 100.00 TL
Kayak Okulu Programı (1 Kişilik Ücret)- 4 Ders: 400.00 TL

Snowboard Dersleri

1 Kişi - 1 saat: 230.00 TL
2 Kişi - 1 saat: 300.00 TL
3 Kişi - 1 saat: 390.00 TL
4 Kişi - 1 saat: 460.00 TL
Grup Dersi (1 Kişilik Ücreti) 4 Ders: 100.00 TL
Kayak okulu programlarında ve grup derslerinde öğrenciler yaş ve teknik becerilerine göre oluşturulan 6-7 kişilik gruplar halinde ayrıştırılırlar ve ders alırlar.
Ülkemizin en uygun kayak merkezlerinden biri olan Erciyes'te, uygun fiyat seçenekleriyle ekonomik bir kayak tatili geçirebilirsiniz. Bunun için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi, Erciyes otel fiyatları arasında karşılaştırma yaparak size en uygun oteli bulabilirsiniz.

7) Kayak eğitimini aldıktan ve öğrendiğimize yürekten inandıktan sonra bütün gün ne yapacağız?

kayak gunuÖncelikle ski pass almanız gerekecek. Ski pass: Zirveye teleski ya da telesiyej ile çıkmak için, geçiş sistemine okuttuğunuz kart. Skipass uygulamaları ve fiyatları her kayak merkezinde farklıdır. Biz burada sizlere Uludağ'daki skipass fiyatları ve skipass uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz. Tek çıkışlı biletler sadece alındığı liftte geçerlidir. Tek çıkışlı skipass haricindeki tüm diğer bilet tiplerini, biletinizi aldığınız gişeden bağımsız olarak Uludağ'ın tamamındaki liftler için kullanabilirsiniz. Tek çıkış, 4 saat ve günlük sınırsız ski pass'lar bulunuyor. Ski pass fiyatları: Tek çıkış 15 TL, 4 saatlik 90 TL, günlük 150 TL. 2 günlük 260 TL, 3 günlük 350 TL, 4 günlük 400 TL, 5 günlük 450 TL. (Uludağ fiyatlarıdır.)
48 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
48
/

-

Kayak sezonunun yaklaştığı bu süre zarfında, çok faydalı bir yazı olmuş. En kısa sürede gidip deneyimlemek isterim. Teşekkürler. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Şubat ayında kayak için tatile çıkmayı düşünüyordum. Verdiğiniz bilgiler benim için çok faydalı oldu teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Size hayırlı yolculuklar, iyi eğlenceler, İzmir günlük güneşlik, biz çok iyiyiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. Yakın zamanda gidiyoruz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Uludağ'ın avantajları arasında bütün pistlerden tek kartla (ski-pass) yararlanabiliniyor olması, toplam pist uzunluğu olarak Türkiye'nin en iyisi olması ve en yeni mekaniklerin (teleski-telesiyej) Uludağ'da olmasını sayabiliriz. Yeni mekanikler sayesinde daha hızlı şekilde piste ulaşıp daha az sıra bekliyorsunuz. Ama hafta sonu yine de sıkıntı yaratabiliyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Bursa'da yaşayan kayak sever birisi olarak size ve emeğinize sonsuz teşekkürler, 4 gözle kar yağmasını diliyorum. :) İyi çalışmalar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Ardahan kışlasında kayak kışın mecburi eğitim olarak yapılıyordu. Allah vergisi yeteneğimle kayakların keskin kenarları üzerine kıçüstü düşüp çanağı fena halde incitince, ben de heves meves kalmadı. Ee şimdi yaş da 57'yi sollayınca bu gezegendeki hakkımı kaybettim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Zaman ayırıp, bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan tüm dostlarıma teşekkür ederim. Gitmesek de, görmesek de belki bir gün diyerek sektirmeden okuyorum...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Elinize, yüreğinize sağlık, çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Her şey çok güzel, hoş :D Tek bir şey soracağım. Günlük ski pass aldığımızda tek kişi için mi geçerli yoksa 5-6 kişi arka arkaya basabiliyor muyuz? :D

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Merhaba Lütfü Can, ski pass'lar tek kişilik. Ne yazık ki 1'den fazla kişi kullanamıyor. Bir kez kullandıktan sonra, 15 - 20 dakika geçmesi gerekiyor 2. kez kullanmak için.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Teşekkür ettim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kayak sezonunda normalde indirim olmaz ama eğer ilgilenirseniz ben çok memnun kaldığım için paylaşmak istedim sizinle. MKM Akatlar içinde bulunan Yaban Store'da kayak tekstilinde ciddi indirimler yapılmış. 499 liralık kayak montunu 300'e aldım ve çok memnunum. Mutlaka bir göz atın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kayak kıyafetleri nereden kiralanıyor? Her otelin kendi mağazası var mı? Yoksa, örneğin; Beceren'de özel bir firma mağazasından mı? İnternette kiralama firması bulamadım. Kiralandığını biliyorum ama gitmeden önce görüşüp fiyat almak, yerlerini öğrenmek istiyorum. Bilen var mı?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Aysun Hanım, 1. bölgede kayak ekipmanı kiralayan hemen hemen her dükkan kayak kıyafetlerini de kiralıyor. Ama şahsi tavsiyem en azından kayak pantolonu ve montunu satın almanız, herkesin giydiği elbiseler çok hoşunuza gitmeyebilir. Fiyatları çok da yüksek olmayan kayak pantolonları da mevcut, online olarak SPX, Decathlon gibi firmaların sitelerini inceleyebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Eşimle ilk kayak deneyimimiz olacak. 4-5 gün kalmayı düşünüyoruz. Tavsiye edebileceğiniz bir otel var mı? Şimdiden teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Eğer bütçe sorun değilse 2. bölgedeki Hotel Monte Baia ve Ağaoğlu My Mountain'ı tavsiye edebilirim. İlla 1. bölge olacak diyorsanız da Hotel Grand Yazıcı, Alkoçlar Uludağ Hotel veya Kervansaray Otel Uludağ olabilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Ben ilk kez kayak yapacağım, ne kadar veya kaç lira götürmeliyim?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Selin Hanım, günübirlik mi gidiyorsunuz? Kayak kıyafetiniz var mı, nereye gideceksiniz... Detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Ben Bursa Uludağ'a kayak yapmaya gideceğim. Uludağ'da kayak kiralamak istiyorum. Ben öğrenciyim, bana indirim olur mu? Ama sadece kayak kiralayacağım! Bana yardım eder misiniz?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Uludağ zaten ekipman kiralama olarak en ucuz yerlerden biri, Kartalkaya'nın yarı fiyatına kiralama yapabilirsiniz. 1. bölgedeki kiralama noktalarına fiyat sorun, zaten sadece kayak kiralayacaksanız, 15-20 TL günlük fiyata alabilirsiniz, öğrenci indirimi gibi bir şey olacağını çok zannetmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Biz 2 kişi Uludağ'a gitmeyi düşünüyoruz, en uygun otel kayak vb. gibi şeyler hepsi toplam cebimizden ne kadar bir ücret çıkar? 3 gün kalmayı planlıyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

2154 TL 30 Kuruş tutar... Arkadaşlar, alın elinize hesap makinesi, bu sitede zaten otellerin hangi dönemde ne kadar ücretleri olduğu yazıyor. Seçin gününüzü, toplayın, sonra bu başlık altında yine kayak kiralarının ne civarlarda olduğu yazıyor, onu da toplayın, üstüne de yol masraflarını ve diğer ekstraları ekleyin bulun sonucu. Yoksa kimse bilemez sizin ne kadar harcayacağınızı.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (1)
48
/

-

Kartepe'de Maşukiye Kayak Evi'ni 7-24 arayabilirsiniz. Güler yüzlü insanlar, fındık sobası başında kestane keyfi yaptılar bize. 7 kişilik gruptuk, adamlar gerçekten işlerinde on numara. Ekipmanlar yeni, kayak boord, kızak, pantolon, eldiven, kask, kar botu, gözlük, ne ararsan var. Maşukiye Kayak Evi Kartepe'de sizi tek geçerim, teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
48
/

-

Kayak kıyafeti almak için Tchibo'yu da tercih edebilirsiniz, hani şu kahveci olan. :)) Kar sezonuna özel ürünler getiriyorlar. Hem uygun fiyat hem de gerçekten kaliteli, sıcak tutuyor. Biz geçen sene pantolon almıştık termal, 100 TL idi ve bu sene de var. Bir bakmanızı öneririm.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Erciyes'e gidiyorsanız ilk tercihiniz Karmen olsun, kayak, snowboard kiralamada çok iyi.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Çok güzel açıklamış herkes. Herkesin ağzına sağlık, teşekkürler bilgiler için. Biz de yılbaşında oradayız bu bilgilerle. Yarayacak işimize.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

15 tatilde Uludağ'ı tercih ettik. Gidecek olanlara tavsiyem hava durumuna göre ayarlayın. Biz gittiğimizde tipi vardı ve pistlerin uç kısımları sisliydi. Kayak kiralamaya tüm gün için 60 TL verdim. Umarım eğlenirsiniz.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

İyi geceler, merhaba. Ben Uludağ'a gitmek istiyorum ama net cevap verirseniz sevinirim. Kıyafet, kayak takım kiralamaları kişi başı ne kadar acaba? Bütçemi ona göre ayarlayacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kayak kiralama ücretleri 40 TL ile 60 TL arasında değişiyor. Diğer tüm ekipmanlarınızı sizin götürmenizi tavsiye ediyorum. Kayak kiralayıp hemen kaymaya başlamak için bir de 4 saatlik skipass alacağınızı düşünürsek Uludağ zirvede geçireceğiniz bir gün size 120-130 TL olarak yansımakta, 27 TL de teferrüçten Kurbağakaya teleferik gidiş-dönüş fiyatı, yani Bursa'dan dağa çıkıp, kayıp geri inmek size 160 TL gibi bir rakamla cevap vermektedir.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Acaba kızak kiralama ne kadar?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kartepe'de Maşukiye Kayakevi çok uygun ve muhteşem. Ürün çeşitli var. Mutlaka uğrayın. Adamlar elbiseleri tek tek yıkıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

60 TL'lik kayak takımı kiralamasında mont ve pantolon dahil mi? Değilse onları kiralama bedelini Uludağ'da bilen varsa paylaşabilir mi arkadaşlar?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

60 TL kayak takımı, 50 TL kıyafetler, 4 saatlik skipass 90 TL, 1 günlük skipass 150 TL, yeme-içme 50 TL, yol parası dolmuşla 15 + 15. Skipass fiyatları aldı başını gitti. Orta halli birinin kayak yapma hakkını yok ediyorlar. Geçen sene 1 günlük skipass 120 TL bu sene 150 yapmışlar. Kendi memleketimde kayak yapamıyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kartepe: Şunu çok net söylemek istiyorum şuraya oturayım bir şey içeyi, yiyeyim diyeceğiniz bir şey yok. Hep pahalı hem yer yok zaten dolu. Oturacak yer yok. Şurada biraz ısınayım dersin öyle bir seçenek yok. Hani şehirler arası yollarda mola yeri olur uğrarsınız alışveriş yaparsanız, WC'dir çay, çorba ısınma vs gibi hiçbir şey yok. Rezil kepaze bir yer. bunları Maşukiye Belediyesi'ne yazdım saçma sapan bizim yapacağımiz bir şey yok, böyle artık vs vs işte ama gidecekseniz giyeceğiniz,i yiyeceğinizi çantanıza alın. Ayrıca yedek üst, alt koyun 1'er tane; ama sadece bir sırt çantanız olsun gerisi yorar sizi. Keyfini çıkarmanız için + tuhaf ama bir tepsi, leğen, sağlam naylon götürebilirsiniz kaymak için. Ya da azıcık para harcayacaksınız. Zaten hayatta kaç kere yapacağınız şey keyfini çıkarın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Berbat bir yer, sakın gitmeyin. Isınacak yer dahi bile yok. İnsanları anlayışsız çay 5 TL çayımı içtim. Bir oturayım dersen oturamazsın. Hemen dışarı çık diye baskı yapıyorlar. Ne gidin ne başkasının gitmesine vesile olun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Türkiye'nin her anlamda en iyi kayak merkezi tartışmasız Erciyes'tir. Dudak uçuklatacak derecede uygun fiyatlar ve her kesime uygun pistler... Üstüne üstlük kapalı teleferik ve gondollar... Öyle Uludağ'da ki kıytırık telesiyejler falan değil. En azından kayıp üşüdüysen yukarı çıkana kadar ısınıyorsun. Ayrıca 91 km'lik pist uzunluğu olan bir kayak merkezinde her pist birbirine bağlantılı. Bir pistte sıkıldıysan kayarak bazen de teleferik ile diğer piste geçiş var. Daha ne olsun? Ve tüm bunlara bakarak resmen belediye bedava hizmet veriyor. 50 çıkışlık bilet aldım 150 TL'ye. 5 gün kullandım ve gayet yetti. Yanınızda acemi varsa zaten çok katamıyorsunuz bitmiyor bile. Sadece 50 çıkış değil birçok uygun fiyatlı teleferik biletleri mevcut. Polisevi ve öğretmenevinde de kalırsanız polisevinden 20 öğretmenevinden de 40 dk ulaşım… Maksimum süre bunlar. Kendi aracınız veya taksi varsa daha kısa sürüyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Merhaba ben çocuklarımı yalnız Kartalkaya'ya götüreceğim ve kaymayı iyi bilen 11 yaşındaki çocuğuma 4-5 gün arkadaşlık yapabilecek, beraber kayabilecek, uygun fiyata gelebilecek bir üniversite öğrencisi ya da hoca arıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Yahu Uludağ'da en ucuz otel 3. dönem Winterfest'te 4 gece kalmak 890 TL. Skipasse 450, e bir de her gün sadece kayak kirası 5x100'den 500 TL. 950 TL sadece kayak masrafı. Otelden pahalı nasıl olur? Bu resmen adam kazıklamaktır. Daha evvel bir kere daha gitmiştim, 2017 de falan herhalde. Ya güzel kazıklanmışım ya da bu kadar uçuk değildi bu skipass ve ekipman fiyatları...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Suna Hanım bana ulaşın, ben gelirim. 05313783497

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Suna Hanım şartlarınız nedir? Ben gelmek isterim. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Uludağ'da eşya kiralama fiyatları ne kadar? Mesela bir pantolon…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kervansaray'dayız board dersi almak istiyoruz hoca var mı bildiğiniz iyi?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Sadece pantolon kiralayabiliyor muyuz? Ve fiyatı ne kadar?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kartepe'de kar botu veriliyor mu acaba ve fiyatları ne kadar?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Kartepe'de bot kiralanmıyor arkadaşlar. Mont, pantolon ve ekipman kiralanıyor sadece.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

İlk defa gideceğiz. Oturup ısınabileceğimiz yerler var mı? Lütfen bilen yazsın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
48
/

-

Sayfayı takip eden birisi olark bu makaleyi hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. Bu makale kayak tatili ile alakası yok. Turkiyede kayak tatili yapacak daha çok kayak merkezi var. Bunların hiçbiri yazmıyor. Editörün ilk önce kayak merkezleri hakkında bilgili i sanlar ile görüşmesi gerekiyor. Erzurumda iki adet kayak merkezi var. Palandöken ve konaklı kayak merkezleri. Konaklı kayak merkezi turkiyenin en ucuz ve en profesyonel kayak pistlerine sahip. Palandökeni hiç saymıyorum bile.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)