Kayak Merkezleri Sezona Başlıyor! Peki Siz Kış Tatiline Hazır Mısınız?, Rota Önerileri

Kayak Merkezleri Sezona Başlıyor! Peki Siz Kış Tatiline Hazır Mısınız?

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Kayak Merkezleri Sezona Başlıyor! Peki Siz Kış Tatiline Hazır Mısınız?

Dört mevsimin yaşandığı ve her mevsim farklı tatil seçeneklerine sahip Türkiye'de kış turizminin önde gelen bölgeleri sezonu ilk kar yağışlarıyla açtı.

Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. Kimi uzun bir yaz tatili geçirdi, kimi kısa tatil kaçamaklarıyla bitirdi yaz sezonunu. Tabii yaz biter bitmez özlendi yeni bir tatil düşüncesi. Havalar soğudu ve hepimizde koskoca bir yaz sezonunun yorgunluğu hissedilmeye başlandı.

Bilindiği gibi Türkiye, dört mevsim tatil seçenekleriyle yıl içerisinde birçok yabancı turistin de tercih ettiği ülkeler arasında. Yaz sezonunda olduğu gibi kış sezonunda da yoğun bir ilgi görüyor. Aynı anda farklı mevsimlerin yaşandığı güzel ülkemiz, kış mevsiminde de sizlere huzurlu ve bol eğlenceli bir tatil sunmayı unutmuyor.

Hangi bölgede kaç kayak merkezi var? En iyi kayak merkezi nerede? Doğu Anadolu’nun, Marmara Bölgesi’nin ve diğer bölgelerin önemli kayak merkezleri hangileridir? Kafanızda oluşan birçok soru işareti sizleri tercih yapmakta zorluyorsa; güzel bir haberimiz var sizlere. :) Türkiye’nin birçok kayak merkezini, en çok tercih edilen bölgeleri sizlere yazımızda aktaracağız.

İlk olarak; hangi bölgede yaşıyorsanız yaşayın, kolaylıkla ulaşabileceğiniz kayak merkezleri bulunmakta. Marmara Bölgesi’nde; Uludağ Kayak Merkezi ve Kartepe Kayak Merkezi en çok tercih edilen noktaların başında geliyor. Hem Uludağ hem de Kartepe, İstanbul’a yakın olduğu için yoğun ilgi görmektedir. Kış aylarında bu bölgelerde kayak yaparken snowboard yapma imkanınız da bulunuyor. Palandöken Kayak Merkezi, Bingöl Yolçatı Kayak Merkezi, Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi ise Doğu Anadolu’da tatil yapacağınız yerler arasında. Özellikle Palandöken Kayak Merkezi fazlasıyla yoğun ilgi gören noktadır. Eğer Karadeniz Bölgesi’nde kış tatili yapmayı planlıyorsanız; Kartalkaya Kayak Merkezi veya Ilgaz Kayak Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan Antalya’daki Saklıkent Kayak Merkezi kısa bir sezon yaşıyor olsa da en güzel manzaralarıyla sizleri büyüleyecek yerlerdendir ve turizm açısından önemli yere sahip olan bu kayak merkezleri aralık ayında sezonu açıyor.

Türkiye Kayak Merkezleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden bahsederken, iller arası yol tariflerine de gezi rehber sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. Nispeten daha az tercih edilen kayak merkezlerinin illere olan mesafesine aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

  • Ankara Elmadağ Kayak Merkezi: İl merkezine 18 kilometre uzaklıktadır.
  • Antalya Saklıkent Kayak Merkezi: İl merkezine 50 kilometre uzaklıktadır.
  • Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi: Ankara’ya karşılıklı uçak seferleri bulunan Elazığ’a ulaşmanız oldukça kolaydır. İl merkezine 25 kilometre uzaklıktadır.
  • Palandöken Kayak Merkezi: Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Havaalanına ise 10 dakikalık bir mesafede yer alır.
  • Bozdağ Kayak Merkezi: İl merkezine 110 kilometre uzaklıkta olsa da yolcu otobüsleriyle veya özel araçlarınızla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Ilgaz Kayak Merkezi: Kastamonu’ya 45, Çankırı’ya 73, Ankara’ya 203 ve İstanbul’a 475 kilometre uzaklıktadır. İzmir’e geldikten sonra tur otobüsleriyle ve özel aracınızla kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Erciyes Kayak Merkezi: İl merkezinin 25 kilometre uzaklığındadır. Kayak merkezindeki birçok otel, müşteriler için servis organize etmektedir.

Evet… Türkiye’de en çok tercih edilen kayak merkezleri yukarıdaki gibidir. Kapımızı çalan kış, güzel ve bembeyaz bir tatile hepimizi davet ediyor. Çok geçmeden bir program yapıp kendinizi harika bir tatille ödüllendirebilirsiniz. Karlar arasında, kış sporları yapabileceğiniz ve dostlarınızla her anın tadını çıkarabileceğiniz günler kapınızda…

Keyifli bir kış tatili geçirmeniz dileğiyle...

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)