Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bitez Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Bitez Halk Plajı

"Bitez Halk Plajı"

"Özkan Hacıoğlu tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bodrum Akvaryum Koyu

"Selma Töre tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bitez Tarihi Mekanlar

Bitez'in eski ismi "Ağaçlı" imiş, çünkü uzun dinlendirici gezilere davet eden, büyük mandalina bahçeleri arasında kalmıştır. Köy, yani asıl yerleşim alanı, sahilden biraz içeride. Bitez Yalısı köyün sahili anlamına geliyor. Burada yaşanan hüzünlü bir aşk hikayesi Çökertme türküsüne de konu olmuştur.

Birbirlerine yasak aşla bağlı olan iki genç Gülsüm ve Halil, Çökertme'den Aspat'a varmak için yola çıkarlar. Onlara yardım edeceğini düşündükleri arkadaşları aslında yemeklerine uyutucu bir bitki koyar ve iki sevgili gözlerini Bitez'de açar. Yasak aşkları ise onlarla birlikte Bitez topraklarına gömülür.

Tarihe ilişkin ayakta kalan çok fazla yapı yoktur Bitez'de. Sadece Osmanlı dönemine ait bir taş ev ve sarnıçlar bulunmaktadır. Bitez beldesinin her yıl düzenlediği yaz konserleri beldenin önemli etkinliklerindendir.

Bodrum yarımadasında sörf yapmak için elverişli bir rüzgara sahip olan Bitez, her yıl denizde rengarenk sörfçülerle bir görsel şölen sunmaktadır tatilcilere. Tenis, futbol ve basketbol sahalarının bulunduğu Bitez, hem bir modern tatil beldesi, hem de köy havasını koruyabilmiş ender tatil beldelerimizdendir. Pazar günleri yarımadadan birçok kişi brunch için burayı tercih etmektedir. Yaz akşamlarında, sahil kenarındaki sakin ve temiz yürüyüş yolu, bu yolda yer alan kafeler ve restoranlar dolup taşmaktadır. Çoğu kimseye göre, yarımadanın konaklamak için uygun yeridir Bitez.

3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
Bodrum Akvaryum Koyu
Bodrum Akvaryum Koyu
Bodrum / Muğla
Türkiye
Selma Töre tarafından...

-

Tekne turuna sırf Akvaryum Koyu'nda yüzmek için katılabilirsiniz...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Bitez Halk Plajı
Bitez Halk Plajı
Bodrum / Muğla
Türkiye
Bitez Halk Plajı

-

Çok temiz bir deniz ve kumsalı var, bir Bodrumlu olarak Bitez Halk Plajı'nı size kesinlikle tavsiye ediyorum. Dilediğiniz gibi yürüyüş yapma imkanı sunan çeşitli su sporları ve yelken aktiviteleri barındıran bu küçük koy size tatilinizde renk katabilir.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Bitez Halk Plajı
Bitez Halk Plajı
Bodrum / Muğla
Türkiye
Özkan Hacıoğlu tarafından...

-

Bodrum civarında, düşük sezon diye tabir edilen aylarda görece hareketli bir bölgedir Bitez. Özellikle İngiliz turistler tercih eder. Uzun ve kumluk bir plana ve denize sahiptir. Sahilde hizmet veren onlarca mekan yemek içme hizmeti verir ve şezlong ücreti almıyorlar. Gece atmosferi gündüze nazaran daha hoş. Yarımadada, denize girmek için buraya nazaran tercih edeceğim başka yerler var.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)