Yeşilyurt Köyü bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Yeşilyurt Köyü Aktiviteleri

Kazdağları’nın saklı cennetlerinden biri olan Yeşilyurt Köyü, tatilinizin en can alıcı noktalarından biri olacak hiç şüphesiz…Yeşilyurt Köyü Görülecek Yerler - Yeşilyurt Köyü En İyi 10 Yapılacak Şey

Kazdağları'nın saklı cennetlerinden biri olan Yeşilyurt Köyü, tatilinizin en can alıcı noktalarından biri olacak hiç şüphesiz…
Dünyanın en önemli doğal yaşam alanlarından biri olan Kazdağları'nın en güzel köşelerinden biri Yeşilyurt Köyü. Alpler'den sonra en yüksek oksijen oranına sahip olan bu sıra dağlar, Yeşilyurt Köyü ile birlikte sayısız doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Kendine has dokusu ve atmosferi ile ayrılmak isteyemeyeceğiniz Yeşilyurt Köyü'nde neler yapılır, sizler için listeledik.

Sokaklarda Dolaşın: Yeşilyurt Köyü'nde yapılacak şeylerin başında kesinlikle köyün o daracık Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşmak geliyor. Birbirinden şahane taş evler, yemyeşil ağaçlar ve o neşeli sokaklarda adım attığınız her an tarihin arka sayfalarında dolaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Fotoğraf makineniz de mutlaka yanınızda bulunmalı.

Çay Bahçesinde Soluklanın: Yeşilyurt Köyü'nün meydanında, tam ortada kocaman bir çay bahçesi bulunuyor. Bu çay bahçesi, soluklanmak için ideal bir ortama sahip. Bizim önerimiz, o buz gibi karadut suyunun tadına bakmak olmalı.

Yöresel Alışveriş Yapın: Böyle yerlerde alışveriş yapmadan dönmek olmaz. Köyün çeşitli yerlerinde, yerel halkın sattığı incik-boncuk ve yöresel ürünlerden satın almayı ihmal etmeyin sakın. Özellikle bölgenin favori ürünü zeytinyağı alabilirsiniz. Ayrıca karadut suyu için şurup da bulabilirsiniz köyde.

Otlu Lezzetleri Deneyimleyin: Ege topraklarında olduğunuzu belki de en çok burada yemek yerken hissedeceksiniz. Yeşilyurt Köyü'nde neredeyse her şeyin otlusunu bulabilirsiniz. Otlu börek ve hatta otlu dondurma. Evet, yanlış duymadınız. Köyde çok sayıda restoran mevcut. Girin bir tanesine ve bu eşsiz lezzetleri doyasıya deneyimleyin. Lavantalı dondurma ise bizim favorimiz.

Taş Evlerde Konaklayın: Yeşilyurt Köyü'nün hepsi de birbirinden otantik olan butik otellerinde mutlaka en az bir gece konaklamanızı tavsiye ediyoruz. Müthiş bir konaklama deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Köyün mimari dokusunu en iyi şekilde yansıtan taş evlerde hizmet veren Yeşilyurt Köyü otelleri, şimdiye kadar hiç tatmadınız bir tecrübe kazandıracak sizlere.

Ormanda Trekking Yapın: Köyün girişinden sağa doğru ilerleyen patika yol, sizi muhteşem bir orman dokusu ve eşsiz bir deniz manzarası ile buluşturacak. Burada doğa yürüyüşü yapmak ise, Yeşilyurt Köyü yapılacak şeyler listenizde mutlaka ama mutlaka yer almalı.

Kazdağları'nın Diğer Güzelliklerini Keşfedin: Yeşilyurt Köyü'ne yakın olan diğer doğal güzellikleri de mutlaka keşfetmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle Zeus Altarı ve Adatepe Köyü, kesinlikle diğer ziyaret noktalarınızın ilk sıralarında yer almalı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın