Uçhisar Görülecek Yerler

Kapadokya’nın benzersiz bir noktası olan Uçhisar, gün batımının en güzel izlendiği yerlerin ilk sıralarında yer alır.Uçhisar Görülecek Yerler - Uçhisar En İyi 10 Yapılacak Şey

Kapadokya'nın benzersiz bir noktası olan Uçhisar, gün batımının en güzel izlendiği yerlerin ilk sıralarında yer alır.

Kapadokya'nın tarihi ve doğasıyla harmanlanmış bir bölgesi olan Uçhisar'da yapılacak çok aktivite bulunuyor. Uçhisar'da neler yapılır, Uçhisar'da görülmesi gereken yerler nelerdir, Uçhisar'da yapılması gereken şeyler nelerdir gibi merak edilen soruları bu sayfamızda cevaplayacağız.

Tarihi Gezileri: Bölgenin en önemli tarihi yapıları arasındaki Uçhisar Kalesi, görülmesi gereken noktaların ilk sıralarında yer alıyor. Muazzam bir manzaraya sahip olan kale, tarihte stratejik bir öneme sahipmiş. Kale, yakın bir tarihe kadar bölge halkı tarafından ev olarak kullanılmıştır. Uçhisar Kalesi'nden Göreme, Ortahisar ve Avanos görülebilmektedir. Bu sebepten olayı kaleyi görmeden Uçhisar'dan kesinlikle ayrılmayın. Bölgenin dar sokaklarında bulunan tarihi Uçhisar evleri arasında kısa kısa gezintiler yapabilirsiniz. Her ev yapıldığı dönemin izleriyle tanıştıracak.

Doğa Yürüyüşü: Kapadokya doğasının en güzel yansımalarından biri olan Uçhisar'da uzun uzun tabiat yürüyüşleri yapabilirsiniz. Özellikle Güvercinlik Vadisi'nde uzun bir keşif yolculuğu yapabilirsiniz. Güvercinlik Vadisi attığınız her adımda farklı keşif noktaları sunacak sizlere.

Balon Turu: Uçhisar'da yapılması gereken önemli aktivitelerinden biri balon turudur. Belli bir miktar ödeyerek, bölgenin benzersiz coğrafyasına metrelerce yükseklikten şahit olabilirsiniz. Bulunduğunuz zaman diliminden kopup farklı bir döneme gittiğinizi hissedeceğiniz balon turunuz Uçhisar'da unutamayacağınız bir anı olarak hafızalarınıza kazınacak.

Yöresel Lezzetler: Bölgenin yöresel yemekleri arasındaki testi kebabı ve çömlek fasulyesi denemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. Uçhisar'daki restoranlara bölgenin daha birçok yöresel yemeğini tadabilirsiniz. Bu arada Kapadokya'nın ünlü şaraplarını da damağınızla buluşturmanızı öneriyoruz. Keyifli bir akşam yemeğinde Kapadokya şarabının size eşlik etmesine mutlaka izin verin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın