Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi - Görsel 1
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi - Görsel 2
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi - Görsel 3
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi - Görsel 4
7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi Hakkında

Kapadokya Peri Bacaları’ nı en belirgin şekilde görebileceğiniz vadilerden biri Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi. Hem Paşabağ hem de Rahipler olarak isimlendirilen vadi, yüzyıllardır şeklini korumayı başaran peri bacaları ile ün yapmış durumda. Tamamını bu oluşumların süslediği Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, sahip olduğu güzellikleri ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor.

Tüm bu özellikleri ile Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, bölgenin en önemli vadilerinden biri olma niteliği taşıyor. Kapadokya’ nın sahip olduğu en karakteristik alan olarak bilinen Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, bir kiliseye de ev sahipliği yapıyor. Bir rivayete göre, vadi, çok çok eski dönemlerde keşiflerin inzivaya çekildiği bir bölge olarak anılıyormuş.

Bu sadece bir söylentiden ibaret olsa da, vadiye girer girmez bunun doğrulunu hemen kabulleniyorsunuz. Zira Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Kapadokya’ nın en sessiz ve en sakin bölgesi. Benzersiz güzellikleri ve otantik atmosferi ile Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi’ ni ücretsiz olarak gezme imkanına sahipsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?