Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi

  • Nevşehir / Kapadokya

Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi

Kapadokya Peri Bacaları'nı en belirgin şekilde görebileceğiniz vadilerden biri Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi. Hem Paşabağ hem de Rahipler olarak isimlendirilen vadi, yüzyıllardır şeklini korumayı başaran peri bacaları ile ün yapmış durumda. Tamamını bu oluşumların süslediği Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, sahip olduğu güzellikleri ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Tüm bu özellikleri ile Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, bölgenin en önemli vadilerinden biri olma niteliği taşıyor.

Kapadokya'nın sahip olduğu en karakteristik alan olarak bilinen Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, bir kiliseye de ev sahipliği yapıyor. Bir rivayete göre, vadi, çok çok eski dönemlerde keşiflerin inzivaya çekildiği bir bölge olarak anılıyormuş. Bu sadece bir söylentiden ibaret olsa da, vadiye girer girmez bunun doğrulunu hemen kabulleniyorsunuz. Zira Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Kapadokya'nın en sessiz ve en sakin bölgesi.

Benzersiz güzellikleri ve otantik atmosferi ile Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi'ni ücretsiz olarak gezme imkanına sahipsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Görmesi gerektiği yerlerden
10

-

İnsanın hayatı boyunca görmesi gerektiği yerlerden bir yer, dünyanın harikalar diyarında sıralamada ilk 5'e girer diyorum.

3
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi
10

-

Sadece 2 güne sığdırdığımız Kapadokya tatilinde, "iyi ki uğradık" dediğimiz yerlerden. Hatta gezimize ilk buradan başladık ve adeta büyülendik. Fotoğraf çekmek için harika bir nokta. Özellikle de sonbahar mevsiminde mükemmel renkler yakalayabilirsiniz. Bol bol zaman ayırın. Yürüyüş yapın.

3
Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi
10

-

Kapadokya gezimizde en etkilendiğimiz yerlerden biri oldu 'Paşabağ Rahipler Vadisi'. Sislerin ardındaki peri bacalarını, yeşil - sarı karışımı ağaçları gördüğümüz anda farklı bir dünyaya adım attığımızı anladık. Gizemli havası, manzarası sonsuzluk hissi veriyor ve o sonsuzlukta kaybolmak istiyorsunuz. Peri bacaları, binlerce yıl öncesinden günümüze gelebilmiş mucizevi yapılar adeta.