Şile Lavanda Restaurant

  • İstanbul / Şile
  • Ulupelit Köyü, Seçkin Sok. No:2

Şile Lavanda Restaurant

Enfes, sürpizli tatlarla evsahipliği yapan Akdenizli bir restoran

Lavanda Butik Otel bünyesinde yer alan Lavanda Restaurant'nın kalbi burada atıyor! Profesyonel ekip ve malzemelerle donatılan bir yeme içme atölyesi, denemek ve keşfetmek için çalışıyor. Alakart ve tadım mönülerinde rafine Akdeniz Mutfağı, Dünya'nın ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen yerel tatlar eşliğinde yeniden yorumlanıyor.

Burada hazırlanan reçeteler için doğal, katkısız ve en taze ürünler, uzun araştırmalar sonucu seçilen üreticilerden alınıyor.

Ulupelit ve çevresinden toplanmış Siyah Borazan Mantarı (Trompette des Morts), Şile Liman'ından günlük olarak gelen Tekir Balığı, Çeşme'den Taze Enginar Kalbi, Zonguldak'tan gelen “'Kuzu Kestanesi”', Sakarya'dan gelen özel besi köy pilici, Fransa'dan gelen kaz ciğeri, Edremit'ten Atıf Erke Bey'in ürettiği Ithaca Zeytinyağları gibi birçok özel malzeme, mutfağımızda tadına doyulmaz lezzetlere dönüşüyor.

Büyülü lezzetlerin şefi: Emre Şen

Lavanda'daki lezzetlerin arkasında, mükemmeliyetçiliği çalışma prensibi olarak benimsemiş bir şefin imzası bulunuyor: Emre Şen. İtalyan Lisesi'ni bitirdikten sonra İtalya'da mimarlık eğitimi almaya başlayan Emre Şen, aklının ve duygularının sesini dinleyerek Gastronomiye yöneldi. Mutfak Sanatları Akademisi'nde Profesyonel Aşçılık ve Pastacılık Eğitimi aldı. Ardından İstanbul Mikla'da Şef Mehmet Gürs ile, İtalya Treiso'da Michelin Yıldızlı Şef Maurilio Garola ile çalıştı. Emre Şen, şimdi kendi mutfağında kendi mönülerini hazırlıyor.

Şefin Baharat Bahçesi ise ayrı bir öneme sahip. Kekik, limon kekiği, melisa, limon otu, biberiye, adaçayı, tarhun, fesleğen, reyhan, Frenk soğanı gibi çeşitlerle her mevsim ayrı bir tat, ayrı bir dokunuş olarak tabaklarınızı süslüyor.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller