Asmalı Canım Ciğerim | İlhan Usta

+ 12 Fotoğraf
3/5
Çok İyi
2 değerlendirme
Ücretsiz
Telefon

Asmalı Canım Ciğerim | İlhan Usta Hakkında

2000 yılında açılan Asmalı Canım Ciğerim | İlhan Usta, İstanbul’da ciğeri ağız tadıyla yiyebileceğiniz iki katlı bahçeli bir mekân. Kışın 50, yazın 60-70 kişiyi ağırlayabiliyorlar. Mersin mutfağından çeşitli lezzetler var menüsünde. Ciğer şiş, ciğer dürüm, et şiş, tavuk şiş, tavuk dürüm... Tüm lezzetler Faruk Usta’nın elinden çıkıyor. Malzemeler günlük olarak geliyor, yiyecekler günlük olarak hazırlanıyor. Porsiyonları gayet doyurucu. Bir porsiyona 10 şiş düşüyor. Yanında garnitür olarak ezme salata, maydanoz, nane, roka, tere, yeşil soğan, sumaklı soğan alabilirsiniz. Dürüm isterseniz özel açma ekmek içine hazırlanıyor. Kullandıkları kimyon, pul biber Gaziantep’ten, sumak ve nar ekşisi Mersin’den… Tatlı olarak malzemesi Hatay’dan gelen künefeleri var. Midesinde tatlıya yer ayıramayanlar tatlılarını hemen bitişikteki tatlıcıları ‘Çok Tatlı Künefe’den paket olarak alabilirler.

Yorum / Değerlendirme

3/5
Çok İyi
2 değerlendirme
Asmalı Canım Ciğerim | İlhan Usta
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
19.02.2019
Misafir
Yiyecekleri göz doyurucu
İstiklal Caddesi’nde mekan on numara. Yiyecekleri göz doyurucu, ciğer müthiş ve ağızda dağılıyor. Masadan doymadan kalkmanız mümkün değil. Kalkmadan künefeyi de tadın derim.
1/5 Kötü
29.07.2017
Erkan şedele
Duvarda böcek gördük
Yıllardır severek gittiğim güzel ciğercilerden birisiydi ama bugün benim için bitti. Mekanda önce duvarda böcek gördük, hadi neyse dedik ama kimyonluğun içinde aynı böcekten iki tane birden görünce hemen kalktık. Çalışanlara böcekleri gösterdim ve mutfakta çalışan, tahminimce usta olan şahısın hesap alma demesi gerçekten bu mekanın kalitesizliğini ortaya koydu. Sorunun sadece para olduğunu düşünen, müşteri memnuniyetini bu şekilde sağlayacağını düşünen bir işletme. Eğer, 'olsun çok lezzetli ama' deyip gitmeyi tercih ederseniz yiyeceğiniz şeylerin üzerinde neler gezdiğini bir düşünün.