Şarköy bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Şarköy Restoranları

Şarköy, coğrafyası ve bulunduğu iklim kuşağı ile ülkemizde şaraplık üzümün en çok üretildiği yöredir.Şarköy Yemek Yenilecek Yerler

Şarköy, coğrafyası ve bulunduğu iklim kuşağı ile ülkemizde şaraplık üzümün en çok üretildiği yöredir.

Şaraplık üzüm bol olunca üzümleri işleyip, şarap yapan fabrikalarda yörede bir bir açılmıştır.Ağustos ayından ekim ayının ortalarına kadar Şarköy'ün bağlarında tatlı bir telaş başlar. Bağ bozumu başlamıştır artık. Bağ sahipleri bir süre sonra masalara şarap olarak sunulacak yetişmiş üzümleri salkımlarından keserek toplamaya başlar. Her yıl tekrarlanan bu işlemlere, yöre ziyaretiniz bağ bozumuna denk gelirse şahitlik etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Şarköy ziyaretinizde bölgenin bereketli topraklarında yetişen üzümlerden yapılan şarapları tatmanızı hararetle öneririz.

Trakyanın en gözde tatil beldesi Şarköy, mavi bayraklı kumsalı, upuzun sahilinin yanında zengin yerel mutfağı ile damak zevkine düşkün tatilcilere de hitap etmektedir.

Şarköy gezinizde yörede tatmanız gereken lezzetler şöyledir;

Kayık Yemeği, Sütlü tarhana, Uğmaç çorbası, Erişte, Kuskus, Nohutlu ekmek, Keşkek, Soğan köftesi, Kurmunnik, Ciğer sarması, Zeytinyağlı karides salatası, Tunçilik, Kaçamak, Gacal yemeği ve pekmezden yapılan Soğukluk içeceği.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın